jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۶۷۷۹۵۸   ۰۶ خرداد ۱۳۹۳  |  ۱۵:۲۱

در جلسه مشترک کارگروه اجرایی مصوبه هیأت دولت برای مقابله با آلودگی هوا که با حضور نمایندگان تمام دستگاه ها و وزارتخانه های همکار در سازمان حفاظت محیط زیست تشکیل شد، متولیان اصلی این اقدام مشخص شدند.

15 وزارتخانه و سازمان مامور مبارزه با آلودگی هوا شدند

معاون محیط زیست انسانی این سازمان در جلسه کارگروه مشترک کارگروه اجرایی مصوبه هیات دولت برای مقابله با آلودگی هوا گفت: هیات دولت راهکارها و برنامه اجرایی مدون کاهش آلودگی هوا را در هشت محور «سوخت، خودروهای در حال حرکت، منابع ساکن، خودروهای نو، مدیریت حمل ونقل وتقاضای سفر، پایش و پیش بینی هوا، آموزش و اطلاع رسانی و زیرساخت های شهری» به تصویب رساند و تمام نهادها و سازمان های متولی امر مکلف و موظف به اجرای تعهدات تقریر شده در برنامه هستند.

سعید متصدی درخصوص برنامه اجرایی مقابله با آلودگی هوا که در تاریخ 10 اردیبهشت ماه امسال به تصویب هیات دولت رسید، توضیح داد: برنامه فعلی از چند منظر تفاوت های عمده ای با برنامه های گذشته دارد و در برنامه جدید تلاش شده تا نواقص برنامه های گذشته رفع شود.

وی یادآور شد: مهم ترین وِیژگی برنامه مصوب جدید این است که برای هر اقدام، متولی خاص آن اقدام، زمان بندی دقیق اجرا و نوع فعالیت مورد نیاز مشخص شده است و نهایتا ناظر اجرا، موظف به بررسی و نظارت بر حسن اجرای برنامه است.

متصدی با بیان اینکه برنامه جدید مقابله با آلودگی هوا در 9 محور و 35 بند تهیه شده است، افزود: به منظور ایفای درست مدیریت یکپارچه برای حل موضوع، وزارتخانه های نفت، نیرو، صنعت، معدن و تجارت، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کشور، امور اقتصادی و دارایی، راه و شهرسازی، آموزش و پرورش، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان ملی استاندارد، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، معاونت راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران مکلف به اجرای برنامه مصوب دولت به منظور مقابله با آلودگی هوا هستند.

این مقام مسوول با ذکر اهمیت تداوم جلساتی از این دست در توالی زمانی مشخص، گفت: از این پس کمیته اصلی به منظور بررسی میزان پیشرفت امور در هر وزارتخانه و نهاد با توالی زمانی یک ماهه به صورت گردشی در هر وزارتخانه تشکیل می شود و همچنین برگزاری جلسات کمیته تخصصی به ریاست یوسف رشیدی سرپرست مرکز تغییر اقلیم و آب و هوای سازمان حفاظت محیط زیست نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: تمام دستگاه های اجرایی موظفند اعتبارات لازم برای تحقق اقدامات موضوع را در بودجه سنواتی خود پیش بینی کنند.

متصدی همچنین به شرح برخی از راه حل های موجود برای تأمین و فعال کردن اعتبار درون سازمانی پرداخت و نمایندگان وزارتخانه های حاضر در جلسه نیز دیدگاه ها و پیشنهادات خود برای اجرای هر چه بهتر برنامه های مصوب ارائه کردند.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر