jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۷۳۶۸۷   ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۲۱:۴۶

وزارت جهاد کشاورزی ایران و وزارت کشاورزی چین تفاهم‌نامه همکاری در زمینه‌هایی چون تولید محصولات کشاورزی و افزایش ظرفیت تولیدات دامی و شیلاتی امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی، همکاری‌های مستمر در خصوص تولید میوه، سبزی و محصولات کشاورزی، فناوری‌های کشاورزی، مدیریت مراتع و مکانیزاسیون کشاورزی از جمله موارد این تفاهم‌نامه همکاری است که دو کشور می‌توانند به تبادل تجربه بپردازند.

این تفاهم‌نامه را اسکندر زند، رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و نیو دان، معاون وزیر کشاورزی چین امضا کردند.

زند در نشست امضای تفاهم‌نامه، همکاری‌های دوجانبه تحقیقات کشاورزی ایران و چین را مهم دانست و اجرای مفاد تفاهم‌نامه برای هر دو کشور را مفید ارزیابی کرد.

نیو دان نیز با ابراز خرسندی از حضور خود و هیات همراه در ایران، بازدید‌های فنی و تخصصی از مراکز تحقیقات کشاورزی را بسیار مناسب و بیش از حد انتظار عنوان و بر لزوم ارتباطات گسترده در بخش کشاورزی تاکید کرد.

وی با اشاره به این‌که هر دو کشور می‌توانند در زمینه‌های مورد تفاهم همکاری‌های نزدیکی داشته باشند از همتای ایرانی خود به طور رسمی برای بازدید و آشنایی هرچه بیشتر با وضع کشاورزی چین دعوت کرد.

این تفاهم‌نامه به مدت پنج سال بین دو کشور قابل اجرا و پس از آن قابل تمدید است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر