jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۶۷۳۲۸۸ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۲۰:۰۷

مدیرکل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی با اشاره به برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی مراکز اختصاصی ترک اعتیاد برای گروه سنی زیر 18 سال، از تدوین راهنمای درمان اعتیاد برای این گروه سنی خبر داد.

راه‌اندازی کمپ‌های اختصاصی ترک اعتیاد افراد زیر 18 سال

محسن روشن‌پژوه از تدوین راهنمای درمان اعتیاد برای گروه سنی زیر 18 سال خبر داد و گفت: با هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر این پروتکل را وارد مراکز ترک اعتیاد خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، وی درباره تفاوت این متد درمانی با روش‌های موجود اظهار کرد: برای گروه‌ سنی زیر 18 سال ملاحظاتی وجود دارد که باید به آنها در امر درمان توجه کرد. به همین دلیل بهتر است درمان اعتیاد برای این جمعیت در فضایی مجزا انجام شود.

مدیرکل پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی با اشاره به برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی مراکز اختصاصی ترک برای گروه سنی زیر 18 سال عنوان کرد: در این‌باره توافقاتی با دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی انجام و ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز با ما همکاری خواهد کرد.

روشن‌پژوه درباره تامین اعتبار لازم برای راه‌اندازی مراکز اختصاصی ترک اعتیاد کودکان زیر 18 سال تصریح کرد: بودجه را بر اساس تفاهم‌نامه با ستاد مبارزه با مواد مخدر و دیگر نهادهای تامین بودجه قطعی می‌کنیم. هنوز این تفاهم‌نامه میان نهادهای ذی‌ربط رد و بدل نشده است.

به گفته وی احتمالا در هر منطقه‌ای از کشور که بتوانیم راحت‌تر مرکزی را به عنوان پایلوت راه‌اندازی کنیم، این اقدام را انجام و سپس بر اساس پایش نتایج، طرح را به کل کشور تعمیم می‌دهیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شادی‌های کوچک بزرگ

شادی‌های کوچک بزرگ

حیاط خانه ما 20قدم پهنا داشت و 30قدم درازا. با یک باغچه که بزرگ‌ترین درخت یاس دنیا را داشت و سبد بسکتبالی که خیلی بلندتر از استانداردهای فیبا بود و یک دوچرخه آبی و قرمز که به دیوار تکیه کرده بود.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر