jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۶۶۹۷۶۵ ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۸:۰۴

رئیس کمیته ملی حافظه جهانی از موافقت مدیرکل یونسکو با برگزاری جایزه جهانی فردوسی خبر داد و گفت: مقرر شده است به زودی هیئتی کارشناسی از طرف خانم بوکوا (مدیرکل یونسکو) برای پیگیری نحوه برگزاری این جایزه به ایران معرفی شوند.

موافقت یونسکو با برگزاری جایزه جهانی فردوسی

رضا صالحی امیری رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و رئیس کمیته ملی حافظه جهانی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره نتایج سفر هفته گذشته «ایرینا بوکووا» مدیرکل یونسکو به ایران که طی آن از نقشه‌های تاریخی آرشیو وزارت امور خارجه ثبت شده در برنامه حافظه جهانی یونسکو رونمایی کرد، ابتدا گفت: همزمانی سفر ایشان با سال فرهنگ برای کشور ما تقارن زیبا و خوبی بود و خوشحالم که این امکان برای خانم بوکووا هم به وجود آمد که در سفرهایی غیررسمی از تهران و اصفهان و نقاط دیگر کشور ما دیدن کنند و این قبیل بازدیدها بسیار موثر است.

وی در خصوص اینکه آیا در این سفر درباره تاسیس جایزه جهانی فردوسی هم با مدیرکل یونسکو مذاکراتی صورت گرفته است؟ تاکید کرد: بله، در این خصوص هم صحبت کردیم و ایشان هم موافق ایده اولیه برگزاری چنین جایزه‌ای هستند و قرار شد کارشناسانی را برای بررسی نحوه برگزاری این جایزه بزرگ جهانی به ما معرفی کنند.

به گفته رئیس کمیته ملی حافظه جهانی، جایزه جهانی فردوسی قرار است در صورت تصویب از طرف یونسکو، هر ساله به چند نفر از بهترین ایرانشناسان داخلی و یا خارجی که کارهای فاخری در حوزه فرهنگ و ادب ایرانی انجام داده‌اند، اعطا شود.

صالحی امیری پیشتر هم اظهار امیدواری کرده بود که پیشنهاد تاسیس جایزه جهانی فردوسی که در سال 88 به صورت رسمی از طرف ایران (سازمان اسناد و کتابخانه ملی) به یونسکو ارائه شده است، به زودی از سوی این موسسه علمی، آموزشی وابسته به سازمان ملل متحد، مورد تأیید قرار گیرد و اجرایی شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر