jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۶۸۹۲۸ ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۸:۱۰

خدمات پس از فروش در ایران مصداق ضرب‌المثل معروف: گل بود به سبزه هم آراسته شد، است. اکنون سطح این خدمات آن قدر خوب است که فقط مانده همان گارانتی‌های نیم‌بند، کاملا تقلبی شود! ماجرا از این قرار است که رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم خانگی اعلام کرده تعدادی از چاپخانه‌داران تهرانی بتازگی اقدام به چاپ کارت‌های تقلبی خدمات پس از فروش انواع برند‌های لوازم خانگی کرده‌اند.

به گفته محمد طحان‌پور، بازرسی غیرمحسوس از چاپخانه‌های شهر تهران اولین اقدام اجرایی اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم خانگی در سال 93 برای جلوگیری از ورود کالای قاچاق و بی‌کیفیت به بازار بوده است.

براین اساس عده‌ای از اعضای هیات‌مدیره اتحادیه با یک دوربین که در محل مناسبی تعبیه شده بود به چاپخانه‌ها مراجعه و از آنها درخواست چاپ کارت‌های تقلبی خدمات پس از فروش را کردند که با موافقت آنها روبه‌رو شدند! ماجرا وقتی جالب‌تر می‌شود که این بازرسان غیرمحسوس، تعدادی کارت خدمات پس از فروش تقلبی را که قبلا کشف شده بود به آنها نشان دادند و آنان تائید کردند در چاپخانه‌های تحت مدیریت آنها این کارت‌ها چاپ و توزیع شده است. اما جالب‌تر ماجرا این است که این مقام صنفی نمی‌داند چه کسی باید با این چاپخانه‌های متخلف برخوردکند و پیگیری ماجرا روی هوا مانده است!

به همین علت رئیس اتحادیه صنف تولید‌کنندگان و فروشندگان لوازم خانگی از دولت گلایه کرده و گفته است: دولت اگر واقعا قصد دارد جلوی تولید و عرضه کالای بی‌کیفیت و قاچاق را بگیرد باید زمینه‌ای فراهم آورد تا کسانی که می‌خواهند کارت خدمات پس از فروش چاپ کنند مجوز از اتحادیه تولید‌کنندگان و فروشندگان لوازم خانگی داشته باشند. چرا دستگاه‌های نظارتی به وظایف خود بخوبی عمل نمی‌کنند تا هر چاپخانه‌ای به خود اجازه دهد بدون درخواست مجوز از اتحادیه مربوط اقدام به چاپ کارت خدمات پس از فروش کند؟

وی البته یک پیشنهاد خوب و قابل توجه هم داده است: نمایشگاهی از کالاهای قاچاق کشف شده برگزار می‌کنیم تا مردم شباهت‌های کالای بی‌کیفیت و اصل را بدانند و از کالای بی‌کیفیت استفاده نکنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر