jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۶۸۶۱۶   ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۲۱:۱۳

وزیر خارجه روسیه و معاون وی در واکنش به تحریم های جدید غرب علیه این کشور ضمن محکوم کردن این اقدام خصمانه اعلام کردند مسکو به زودی پاسخ درخوری به غرب خواهد داد.

لاوروف: پاسخ مناسبی به غرب خواهیم داد

به گزارش مهر به نقل از ریانوستی، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه امروز در آغاز مذاکرات با همتای کوبایی در هاوانا اعلام کرد مسکو تحریمهای آمریکا و اتحادیه اروپا به هر شکلی را رد می کند. وی گفت: ما هر شکلی از تحریمها از جمله تحریمهای اعمال شده از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا را که بر خلاف عقل سلیم در رابطه با رویداد های اوکراین اعمال شده، رد می کنیم.

همچنین سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه گفت کشورش برای اقدامات ضدروسی اتحادیه اروپا و آمریکا پاسخ درخوری خواهد داشت. وی در گفتگو با نشریه روسی گازتا اظهار داشت: به زودی جواب درخوری به آنها می دهیم، مهم این است که این پاسخ ما به چه شکل و در چه چارچوبی خواهد بود.

معاون وزیر خارجه روسیه با بیان این که کرملین عجله ای برای واکنش نشان دادن به اقدامات غرب ندارد تاکید کرد اقدامات خصمانه غرب بی پاسخ نخواهد ماند. وی با بیان این که سکوت روسیه زیاد به طول نمی انجامد یادآور شد: ما انسان هایی خونسرد هستیم، به تماشای بحران ها و مشکلات از دور می نشینیم و مقهور و نگران نمی شویم.

در همین حال والنتینا ماتوینکو رئیس شورای فدراسیون پارلمان روسیه ضمن محکوم کردن اقدامات آمریکا و اتحادیه اروپا در تحریم این کشور به خاطر تحولات اوکراین گفت: اجازه نمی دهیم با زبان تهدید با ما سخن گفته شود. وی که در جمع خبرنگاران در مسکو سخن می گفت هدف از تحریم های غربی را تغییر رویکرد سیاست خارجی کشورش دانست و اعلام کرد روسیه به این اقدامات به شکل مناسب پاسخ خواهد داد.

گفتنی است روز شنبه کشورهای عضو گروه هفت روسیه را به عدم اجرای توافقات چهار جانبه ژنو متهم کردند و به دنبال آن آمریکا در رابطه با اوضاع اوکراین فهرست تحریمی خود را گسترش داده و تحریمات جدیدی علیه 7 تبعه و 17 شرکت دیگر روسیه اعمال کرد. همچنین اتحادیه اروپا اسامی 15 نفر دیگر از مسئولان روسی را در فهرست تحریمی خود گنجاند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر