jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۶۸۵۷۷ ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۹:۵۵

کارکنان متروی لندن دوشنبه شب و در اعتراض به طرح تعدیل نیرو و تعطیلی دفاتر فروش بلیت در ایستگاه‌های مترو، به مدت 48 ساعت دست از کار کشیدند.

به گزارش ایرنا، این اعتصاب باعث تعطیلی برخی از خطوط مترو و ایستگاه‌های آن و ایجاد اختلال و تاخیر فراوان در دیگر خطوط شد. انتظار می‌رود این اعتصاب دو روزه سفر میلیون‌ها نفر از مسافران شهری در لندن را تحت تاثیر قرار دهد.

با وجود اختصاص اتوبوس‌های اضافی از سوی سازمان حمل و نقل شهری لندن، صبح دیروز و در ساعات اوج رفت و آمد شهری، صف‌های طولانی در ایستگاه‌های اتوبوس تشکیل شده و بسیاری از مردم نیز مجبور بودند با پای پیاده یا با دوچرخه و خودروی شخصی به محل کار خود بروند. اتحادیه صنفی آر.ام.تی که بیشتر کارکنان متروی لندن را نمایندگی می‌کند، در ماه بهمن نیز یک‌اعتصاب موفق دو روزه را برگزار کرد که طی آن بخش اعظم خدمات شرکت متروی لندن تعطیل یا مختل شد. پس از آن اعتصاب، حدود 40 دور مذاکره میان نمایندگان کارکنان و مقامات سازمان حمل و نقل شهری لندن و شرکت مترو برگزار شد ولی طرفین نتوانستند به توافقی دست یابند و دور آخر مذاکرات نیز دوشنبه بدون نتیجه پایان یافت.

اعتصاب کارکنان متروی لندن با واکنش مقام‌های این کشور رو‌به‌رو شده است. دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس و بوریس جانسون، شهردار لندن اعتصاب کارکنان مترو را اقدامی بی‌مورد و غیرقابل توجیه خوانده‌اند. در مقابل، میک کش سرپرست اتحادیه صنفی آر. ام. تی نیز با انتقاد از موضع سرسختانه مقام‌های متروی لندن در مورد تعطیلی دفاتر فروش بلیت و تعدیل نیرو، گفت: ما هنوز هم آماده ایم تا مذاکرات جدی و معنادار را در مورد پیشنهادهای جایگزین خود با مقام‌های شرکت مترو انجام دهیم. در همین حال، اتحادیه آر. ام. تی تاکید کرد در صورت پیشرفت نکردن مذاکرات، هفته آینده نیز یک اعتصاب هفتاد و دو ساعته را سازماندهی خواهد کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر