jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۶۷۸۶۲ ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۰۹:۱۲

شرور سابقه‌داری که به انگیزه سرقت اموال زنی، او را در دام شیطانی گرفتار کرده بود، همراه سه همدستش از سوی پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان رباط‌کریم در غرب استان تهران دستگیر شدند.

دام شرور سابقه‌دار برای زن جوان

فرمانده انتظامی شهرستان رباط‌کریم در این باره به جام‌جم گفت: چند روز پیش زن جوانی با حضور در پلیس اطلاعات و امنیت عمومی از مردی به اتهام آزار و اذیت شکایت کرد. در تحقیق از شاکی معلوم شد، هنگام بازگشت به خانه، مردی با تهدید چاقو وی را ربوده و با انتقال به خارج از شهر و آزار و اذیت و سرقت اموالش او را در یکی از محله‌های جنوبی شهر رها کرده و متواری شده است.

سرهنگ جعفر علیزاده افزود: با تشکیل پرونده و دستور قضایی، ماموران با اطلاعات شاکی، تصویر رایانه‌ای متهم فراری را به دست آوردند. ماموران که احتمال می‌دادند متهم یک فرد سابقه‌دار است، با بررسی آلبوم مجرمان حرفه‌ای در مرکز پلیس موفق به شناسایی یک شرور سابقه‌دار شدند که شباهت زیادی به متهم تحت تعقیب داشت.

وی یادآور شد: در مرحله بعدی تحقیقات، تصویر متهم سابقه‌دار از سوی زن جوان شناسایی و با تحت تعقیب قرار گرفتن مرد شرور مشخص شد، او در قالب یک باند فعالیت مجرمانه‌اش را از سر گرفته است.

با به دست آمدن این اطلاعات، پاتوق‌های احتمالی متهمان زیر نظر گرفته شد و چند روز پیش ماموران اطلاع یافتند شرور فراری و اعضای باند به یک خانه اجاره‌ای در منجیل‌آباد این شهر رفت و آمد دارند.

فرمانده انتظامی شهرستان رباط‌کریم گفت: ماموران با هماهنگی قضایی و محاصره محل، وارد مخفیگاه شده و مرد شرور را همراه یک مرد و دو زن از همدستانش دستگیر کردند. با انتقال متهمان به مرکز پلیس، سرکرده باند به ربودن، سرقت و آزار و اذیت زن شاکی اعتراف کرد و گفت: همراه سه همدستم با چاقو و قمه در محله‌های شهر رفت و آمد کرده و با ایجاد رعب و وحشت و تهدید به مرگ شهروندان، اموالشان را هم سرقت می‌کردیم.

وی افزود: در مرحله بعدی تحقیقات مشخص شد، متهمان تعدادی از مالباخته‌ها را تهدید به قتل اعضای خانواده‌هایشان کرده بودند تا آنها در مراجع قضایی و انتظامی شکایت نکنند بنابراین گزارش، در پی اعتراف متهم، سه همدست وی نیز به جرایمشان در سرقت‌های سریالی با تهدید از شهروندان اعتراف کردند. با صدور قرار قانونی برای متهمان، تحقیقات تکمیلی از آنها ادامه دارد.

معصومه ملکی - گروه حوادث

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
احمد
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۸
گیریم كه شرورهارا گرفتید باز هم ازاد خواهند شد دیگر
۰
۰
بهناز
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۸
اعدامشون كنین !!!!
۰
۰
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۸
هر چقدر شرور می گیرید بازم شرور هست . فكر اعدام راه حل نیست باید زیربنایی این مسئله حل شود
ولی اینا شرورهای خطرناكن و حتما اعدام كنید
۰
۰

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر