jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۶۶۸۷۷ ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۲۲:۲۷

شرکت خودروسازی رنوی فرانسه در گزارشی از عملکرد خود در سه ماه نخست ۲۰۱۴ اعلام کرد کاهش فروش خودروی این شرکت در ایران و کاهش ارزش پول ملی در بازارهای نوظهور به افت 3/5 درصدی درآمدش در این دوره منجر شده است.

به گزارش تسنیم، این شرکت افزود: کاهش ارزش پول در بازارهای نوظهور در مقابل یورو و کاهش فروش به ایران، میزان درآمد این شرکت از محل فروش محصولاتش در این کشورها را کاهش داده است. این شرکت اعلام کرد: به رغم افزایش 5.1 درصدی در تحویل خودروهای این شرکت؛ میزان درآمد رنو در بازه زمانی ژانویه تا مارس به 8.257 میلیارد یورو (11.41 میلیارد دلار) رسیده است.

دومنیک تورمان، مدیر بخش مالی رنو در این باره گفت: بازار اروپا در سه ماهه گذشته، عملکردی بهتر از پیش‌بینی‌های قبلی داشته و این خبر خوبی است. وی افزود: اما بازار در جاهای دیگر از چند عامل تاثیر منفی پذیرفته است که شامل توقف فروش محصولات رنو در ایران، کاهش تقاضا در اقتصاد‌های نوظهور و کاهش ارزش پول در برخی کشورهاست.

رنو در گزارش خود آورده است: کاهش ارزش پول‌های خارجی موجب کاهش 5.3 درصدی درآمد این شرکت در سه ماهه گذشته شده است، در حالی که تعداد تحویل خودروهای رنو به مشتریان افزایش داشته و به 639 هزار و 239 دستگاه رسیده است.

بر اساس این گزارش، فروش رنو در منطقه آسیا و اقیانوسیه در سه ماه نخست امسال با افت 30 درصدی مواجه شده که کاهش فروش به ایران یکی از دلایل آن است. بدون لحاظ ایران فروش رنو در این منطقه 12.6 درصد کاهش داشته است. این شرکت در سه ماه نخست 2014 در مجموع 5650 دستگاه خودرو به ایران فروخته که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش 70 درصدی داشته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر