راز لبخند سیامند رحمان در پاسخ به خبرنگار خارجی IPC

رکورد 300 کیلوگرم در انتظار سیامند رحمان

تیم ملی والیبال نشسته مردان ایران با شایستگی عنوان قهرمانی آسیا را در مشهد به خود اختصاص داد.
کد خبر: ۶۶۶۸۲۴
ایران قهرمان والیبال نشسته مردان آسیا شد


به گزارش جام جم ورزشی ،دیدار تیم‌های والیبال نشسته ایران و قزاقستان عصر امروز در سالن شهید بهشتی مشهد مقدس برگزار شد که ملی پوشان ایران با اقتدار عنوان قهرمانی را از آن خود کردند.

شاگردان هادی رضایی سرمربی تیم ملی والیبال نشسته ایران در سه ست متوالی و با امتیازهای 25 بر 12، 25 بر 23 و 25 بر 21 به پیروزی رسیدند تا یک بار دیگر بام آسیا را در اختیار خود داشته باشند.

تیم ملی والیبال نشسته ایران در دور مقدماتی این رقابت به ترتیب تیم های ژاپن، قزاقستان و مغولستان را شکست داده بود و در مرحله نیمه نهایی چین را از پیش رو برداشت تا در دیدار نهایی حریف قزاقستان برای دومین بار شود.

تیم ملی قزاقستان نیز که قبلا با حضور در دیدار نهایی جواز حضور در مسابقات جهانی را به دست آورده بود، با پذیرش این شکست نایب قهرمان آسیا شد.

قزاقستان در والیبال نشسته آسیا تا یک سال پیش جایگاه خاصی نداشت اما از یک سال پیش که از جلیل ایمری کاپیتان سابق تیم ملی والیبال نشسته ایران به عنوان مربی و مشاور استفاده کرد؛ رشد و توسعه خوبی در این رشته ورزشی به دست آورد.

کیومرث هاشمی رییس کمیته ملی المپیک، محمود خسروی وفا رییس کمیته ملی المپیک و تعدادی از شخصیت های ورزشی و سیاسی استان خراسان رضوی تماشاگران ویژه این دیدار بودند. ظرفیت دو هزاری نفری سالن شهید بهشتی مشهد تقریبا تکمیل شده بود.

در دیدار رده بندی این رقابت ها نیز تیم ملی والیبال نشسته چین موفق به شکست سه بر صفر عراق با امتیازات 25 بر 17، 25 بر 22و 25 بر 18 شد تا عنوان سومی آسیا را به دست آورد.

*رده بندی نهایی مسابقات والیبال نشسته قهرمانی مردان و زنان آسیا به قرار زیر است:

مردان:

1- ایران

2- قزاقستان

3- چین

4- عراق

5- کره جنوبی

6- میانمار

7- ژاپن

8- مغولستان

زنان:

1- چین

2- ایران

3- ژاپن

4- مغولستان

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها