jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۶۶۶۷۷۵ ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۸:۰۶

همزمان با روز بی زباله انجام شد

جمع آوری بیش از 100 تن زباله در استان تهران

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: درچهارمین روز از هفته زمین پاک با شعار اراده ملی برای زمین پاک طبیعت دوستان و علاقه مندان با حضور درمکان های طبیعی و تفریحی استان تهران دریک برنامه نمادین و فرهنگی نسبت پاکسازی زمین از زباله های رهاشده اقدام کردند.

جمع آوری بیش از 100 تن زباله در استان تهران

محمدهادی حیدرزاده مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: موضوع رهاسازی زباله در طبیعت همواره به عنوان یکی از معضلات زیست محیطی به جهت ایجاد آلودگی های آب و خاک و برهم خوردن چهره زیبای طبیعت خدادادی مورد توجه جدی بوده و چگونگی برخورد با این موضوع در دستور کار این اداره کل قرارداشته است.

وی با اشاره به لزوم طراحی و اجرای بسترهای فرهنگ سازی در این خصوص، افزود: اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران در راستای اجرای یک برنامه نمادین و فرهنگی از مدت ها قبل طرح روز بدون زباله در استان تهران را در دستور کار خود قرار داد.

حیدرزاده افزود: پس از اعلام و پیشنهاد اجرای این طرح از سوی دستگاهها و سازمانهای مختلف خصوصا استانداری تهران و همچنین تشکل های مردم نهاد و حرکت های خودجوش مردمی مورد استقبال قرار گرفت. بطوریکه امروز با همکاری و همراهی فرمانداری ها و شهرداری های استان با مشارکت مردم و علاقه مندان به طبیعت بخش وسیعی از تفرجگاههای استان تهران مورد پاکسازی قرار گرفت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: امروز با حضور در حاشیه رودخانه جاجرود که از حساسیت بالایی در حوزه منابع آبی استان تهران برخوردار است نسبت به پاکسازی بخشی از حاشیه این رودخانه با همیاری فرمانداری پردیس و تشکل های مردم نهاد زیست محیطی و حضور شایسته مردم اقدام لازم صورت گرفت .

حیدرزاده افزود: گزارشی که تا این لحظه توسط همکارانم از سایر شهرستان های استان به دست من رسیده حکایت از این دارد که تاکنون در مجموع بیش از 100 تن زباله خشک و تراز مکانهای تفرجگاهی استان جمع آوری و به مکانهای دفع از پیش تعیین شده انتقال یافته است .

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن تشکر از همه مردم و دستگاههای همکار در اجرای این طرح، افزود: البته جمع آوری این حجم از زباله هم خبری خوبی است هم به نوعی بد. چرا که از یک سو مردم در جمع آوری زباله و حفظ طبیعت مشارکت دارند اما از سوی دیگر رهاسازی این میزان زباله در طبیعت خبر خوشایندی برای محیط زیست استان و علاقه مندان به طبیعت نمی تواند باشد.

حیدرزاده گفت: اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران موضوع فرهنگ سازی درخصوص جلوگیری از رهاسازی زباله ها در طبیعت را از نوروز امسال با اجرای طرح مسیر سبز ساحل پاک آغاز نموده و اجرای چنین برنامه هایی همچنان در برنامه های این اداره کل قرار دارد.

مراسم پاکسازی زباله ها از چهره طبیعت در حاشیه رودخانه جاجرود صبح امروز با حضور غلامعلی حداد عادل نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ، محمدهادی حیدرزاده مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران ، حیدری فرماندار پردیس و جمعی از مسئولین و علاقه مندان طبیعت در این شهرستان به انجام رسید.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر