jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۶۶۴۰۵   ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۲۱:۳۰

وزیر جهاد کشاورزی از ذخیره‌سازی کافی محصولات اساسی و کالاهای راهبردی مورد نیاز کشور در آستانه اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها خبر داد.

محمود حجتی در گفت‌وگو با واحد مرکزی خبر درباره این‌که در آستانه اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها چه تدابیری برای کنترل بازار محصولات کشاورزی اندیشیده‌اید، گفت: ماه‌ها قبل از این‌که وارد مراحل اجرایی مرحله دوم ا ین قانون شویم به دستور مستقیم رئیس‌جمهور کارگروه‌هایی تشکیل و کالاهای راهبردی مورد نیاز در انبارها ذخیره شد و هیچ‌گونه نگرانی در این باره نداریم.

وی افزود: ستاد تنظیم بازار زیر نظر معاون اجرایی رئیس جمهور به طور مستقیم تشکیل می‌شود و پیش‌بینی‌ها و هماهنگی‌های لازم انجام شده است؛ امیدوارم با توجه به ذخایر و میزان تولید محصولات کشاورزی در کشور مشکلی در این زمینه ایجاد نشود.

حجتی تصریح کرد: فکر نمی‌کنم شوک قیمتی در زمینه محصولات کشاورزی ایجاد شود و بازار روال عادی خود را طی خواهد کرد. وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به پرسش دیگری درباره چشم‌انداز تولید محصولات کشاورزی اظهار کرد: امسال در مجموع میزان بارندگی مطلوب بوده گرچه حدود 6.5 درصد کمتر از حد استاندارد است با این حال بارندگی در بیشتر مناطق به‌هنگام و مناسب بوده است. وی در عین حال افزود: میزان بارندگی در بخشی از مناطق مانند سمنان و شرق کشور کمتر بوده اما در اغلب مناطق کشور خوب بوده است. وی درباره خرید تضمینی گندم اظهار کرد: بر اساس گزارش‌هایی که چند روز قبل دریافت کردم حدود 50 هزار تن خرید کرده‌ایم و خرید این محصول بتدریج در حال افزایش است. حجتی گفت: پیش بینی می‌کنم امسال حداقل هفت میلیون تن گندم خریداری کنیم و حتی ممکن است بیش از این نیز خریداری شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر