jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۶۶۶۳۶۱ ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۲۰:۰۴

با گذشت چند سال از طرح احداث خانه‌های جدید برای ساکنان مناطق آلوده به نفت در مسجدسلیمان استان خوزستان و افتتاح تعداد زیادی از این واحدها، هنوز یک خانواده نیز در این منازل تازه ساخته شده ساکن نشده‌اند.

علیرضا گرویی، فرماندار مسجدسلیمان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: این طرح از چند سال‌گذشته کلید خورده و حتی چندین واحد آن در دولت قبلی به بهره‌برداری رسیده است، اکنون 340 واحد آماده تحویل است و در ماه‌های آینده تعداد واحدهای آماده بهره‌برداری به 700 واحد خواهد رسید.

وی افزود: اخیرا کمیته ویژه‌ای برای رفع موانع طرح جابه‌جایی ساکنان منازل آلوده به نفت و واگذاری منازل جدید به مردم در شهرستان مسجدسلیمان تشکیل شده است.

فرماندار مسجدسلیمان عنوان‌کرد: متاسفانه به دلیل یک سری پیچ وخم‌های بروکراسی ناقص، شرکت نفت توپ را در زمین بنیاد مسکن و بنیاد مسکن به زمین اداره راه و شهرسازی می‌اندازد.

وی ادامه‌ داد: منازل جدید مشکل اداری دارند و سندشان باید منتقل شود، اما هنوز متاسفانه انتقال اسناد منازل اتفاق نیفتاده است و ما دنبال این هستیم که حتی اگر مساله انتقال سند منازل حل نشده باشد، مردم را در منازل جدید خود اسکان و تحویل دهیم.گرویی بیان‌کرد: کارشناسان حقوقی، نفتی و اداره ثبت اسناد، فرمانداری و شهرداری در کمیته ویژه‌ای حضور دارند و تاکنون دو جلسه نیز برگزار شده است.وی افزود: درصدد هستیم در این کمیته شیوه واگذاری منازل جدید به مردم را تعیین کنیم. تلاش ما این است که با معاونت عمرانی استانداری جلسه‌ای در استان داشته باشیم تا بتوان ظرف مدت زمان محدودی عملیات واگذاری را آغاز کنیم.

فرماندار مسجدسلیمان گفت: واقعا برای من قابل قبول نیست که منازلی ساخته شده و دو بار هم افتتاح شده باشد، اما هنوز مردم در آن ساکن نشده‌اند و حتی یک نفر هم در این منازل اسکان نیافته است.

وی افزود: یکی از مشکلات دیگر، نرخ مابه التفاوت خانه‌های جدید و قدیمی ساکنان است که در برخی جاها مابه‌التفاوت قیمت منزل به نفع دولت و در برخی جاها به نفع مالک است. این‌که مابه التفاوت را چه کسی و چگونه بدهد، نیز هنوز مشخص نیست که در حال چاره‌اندیشی برای آن هستیم.

فرماندار مسجدسلیمان بیان‌کرد: پیشنهاد این است به مالکانی که موظفند مابه التفاوت خانه‌های جدید را به دولت بپردازند، یک سال فرصت دهیم تا این هزینه را در این مدت پرداخت کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر