سایت «گاردین لیبرتی وویس» در گزارشی مدعی شد که سرمربی فرانسوی آرسنال تمایل دارد پس از افول اوزیل، بازیکن ایرانی روبین‌کازان را جذب کند.
کد خبر: ۶۶۵۲۹۶
ونگر به دنبال آزمون برای جانشینی اوزیل

سایت جام جم ورزشی - سایت «گاردین لیبرتی وویس» در گزارشی به پیشنهادات تیم‌های خارجی به سردار آزمون، بازیکن ایرانی تیم روبین‌کازان روسیه پرداخته و نوشته است: تعدادی از باشگاه‌های برتر اروپا در نظر دارند مهاجم جوانی را که با نام «مسی ایرانی» شناخته می‌شود، پیش از اینکه برای حضور در تنیم ملی کشورش انتخاب شود، به خدمت بگیرند. سردار آزمون، ستاره‌ای در حال پیشرفت است و برای حضور در رقابت‌های جام‌جهانی برزیل به تیم ملی بزرگسالان کشورش دعوت شده است.

گفته می‌شود آرسنال 2 میلیون پوند برای این مهاجم 19 ساله پیشنهاد داده و آث میلان و یوونتوس نیز به جذب این بازیکن تمایل دارند. بارسلونا که به دنبال جذب این بازیکن بود نیز به دلیل محرومیت 14 ماهه‌اش از شرکت در بازار نقل و انتقالات از خرید این بازیکن منصرف شد.

این بازیکن که او را به مسی، مهاجم تیم ملی آرژانتین و بارسلونا تشبیه می‌کنند، سال گذشته سپاهان را ترک کرد تا با وجود پیشنهاد اینترمیلان به روبین کازان در لیگ برتر روسیه ملحق شود. آزمون که در سطح زیر 20 سال در 17 بازی 19 گل به ثمر رسانده بوده، توانست توجه کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران را به خود جلب کند. در حالی که مبلغی که آرسنال به این بازیکن پیشنهاد داده، به نظر ناچیز می‌رسد، زمانی که وی بتواند عملکرد خوبی در عرصه بین‌المللی از خود به نمایش بگذارد، قیمت وی نیز به 2 برابر خواهد رسید. همچنین مقدمه قوانین بازی جوانمردانه مالی یوفا نیز به این معنی است که باشگاه‌ها باید موقع خرید بازیکنان دقت بیشتری به خرج دهند. پیش از اینکه این قوانین ایجاد شود، تعدادی از باشگاه‌های ثروتمند با این تصور که منابع نامحدودی برای حمایت خود در اختیار دارند، دچار ضرر و زیان شدند.

احساس کلی این است که آزمون شاید برای انتقال به یکی از باشگاه‌های برتر اروپا آماده نباشد و روبین در نظر دارد تا زمانی که قیمت این بازیکن افزایش یابد، وی را در اختیار داشته باشد. فروش وی به قیمت 2 میلیون پوند به این معنا است که بهای کمی در قبال زمان و تلاشی که بر روی این بازیکن سرمایه‌گذاری شده، پرداخت شود. روبین همچنین پتانسیل وی را تشخیص می‌دهد و می‌داند که آنها می‌توانند رقم این پیشنهادها را در زمان کوتاهی تا 10 برابر افزایش دهند.

آزمون همچنان نسبتا در دنیای فوتبال ناشناخته است اما کلیپ‌هایی از وی در «یوتیوب» و پیبشنهاد رسمی آرسنال، توجه بسیاری از هواداران فوتبال را به وی جلب کرده است. این حقیقت که او با نام «مسی ایرانی» بهتر شناخته شده تا با نام اصلی خودش، روز به روز آشکارتر می‌شود و این باعث می‌شود باشگاه‌های اروپایی بیشتری خواهان به خدمت گرفتن وی شوند. آرسن ونگر به دلیل جذب بازیکنان مستعد جوان خارجی و تبدیل کردن آنها به بازیکنانی با کلاس جهانی شناخته شده است. به هر حال سرمربی فرانسوی همچنین به این معروف است که برای پرداخت پول‌های زیادی به بازیکنان محتاط است. این باشگاه با پرداخت 40 میلیون پوند به رئال مادرید برای جذب مسعود اوزیل در تابستان گذشته، رکورد زده است. این بازیکن آلمانی که شروعی درخشان در این فصل داشت، در ماه‌های اخیر رو به افول گذاشته و بنابراین شاید ونگر بخواهد استعدادی کمتر شناخته شده را به خدمت بگیرد. اگر او بخواهد «مسی ایرانی» را جذب کند، شاید باید سریع دست به کار شود. (فارس)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها