jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۶۶۳۹۷۷   ۲۸ فروردين ۱۳۹۳  |  ۱۱:۳۳

تنش های اجتماعی و اعتراضات مردمی بر ضد سیاست های ریاضت اقتصادی در ایتالیا همچنان ادامه دارد.

ادامه اعتراضات اجتماعی به بحران اقتصادی در ایتالیا

به گزارش واحد مرکزی خبر از رم، بیش از یکصد نفر از شهروندان ایتالیایی، با تجمع در برابر زندان رم، به تشدید نا برابری های اجتماعی در ایتالیا اعتراض کردند و ازادی فوری تعدادی از ایتالیایی هایی را که در تظاهرات خشونت امیز اخیر در رم دستگیر و به این زندان منتقل گردیدند، خواستار شدند.

یکی از معترضان به خبرنگار صدا و سیما در رم گفت: ما در برابر زندان «رجینا چلی» رم تجمع کرده ایم تا از وضعیت دوستانمان مطلع شویم. گناه این افراد فقط این بود که بر ضد نابرابری های اجتماعی و بحران اقتصادی اعتراض کرده بودند.

تظاهرکنندگان با پرتاپ ترقه و بمب های کاغدی به سوی ساختمان زندان، خشم خود را از وخیم شدن وضع اقتصادی ایتالیا و افزایش شمار فقیران و بی سرپناهان این کشور ابراز داشتند.

پلیس ضد شورش ایتالیا از بیم حمله تظاهرکنندگان به داخل زندان، اطراف ان را به محاصره کامل خود دراورده بود. در درگیری های روز شنبه گذشته در رم میان پلیس و تظاهرکنندگان، بیش از 30 نفر زخمی شدند و 4 نفر از تظاهرکنندگان نیز دستگیر و در زندان رم حبس شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

مرثیه‌ای برای «عمو‌ قاسم»

یک) هرآنچه از تو بیادم می‌آید آلوده به غم است. تو یک جاعل بودی، یک کلاهبردار حرفه‌ای. دردهای کمرشکن را در مشتهایت پنهان می‌کردی و ناگهان چون شعبده‌بازی چیره دست سرودی خجسته از کلاه جادویی کلمات بیرون می‌کشیدی.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر