دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: فتح‌الله‌زاده در جلسه‌ای که من و کی‌روش در آن حضور داشتیم قول همکاری داد ضمن اینکه امیر قلعه‌نویی نیز در جلسه رودررو با کی‌روش این قول را به سرمربی تیم‌ملی داد تا با او همکاری و تعامل داشته باشد.
کد خبر: ۶۶۳۵۴۱
نبی: فتح‌الله‌زاده و قلعه‌نویی زیر قول خود به کروش زدند

مهدی محمدنبی در خصوص سفر مسئولان فدراسیون فوتبال مالزی گفت: دو روز کاری فشرده را پشت سر گذاشتیم و اعضای مختلف فدراسیون ایران در کمیته‌های مختلف از جمله کمیته مالی و کمیته توسعه فیفا شرکت کردند ضمن اینکه کمیته اصلاحات سازمان‌های اداری و مسابقات AFC به ریاست علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال ایران برگزار شد.

وی در خصوص اینکه چرا صبح روز گذشته با وجود همزمان شدن سفرش با ملی‌پوشان در فرودگاه دبی، تیم ملی را در سفر به آفریقای جنوبی همراهی نکرد، گفت: هفته آینده باید جلسه‌ای را در وزارت ورزش در خصوص جام جهانی برگزار کنیم و پس از آن من هم به تیم ملی ملحق می‌شوم. ضمن اینکه یکسری کارهای کمپ اتریش و برزیل باقیمانده که به خاطر اهمیت آنها باید در تهران می‌ماندم.

نبی افزود: به کمپ‌های برزیل و اتریش یکسری تعهدات مالی داریم و چون قراردادمان طبق زمان مشخصی منعقد شده است، باید تا هفته آینده این تعهدات انجام شود تا خیالم از بابت کارهای عقب‌مانده فدراسیون راحت شود.

دبیر فدراسیون فوتبال گفت: همچنین باید یکسری مدارک و مستندات را در مورد مسابقات جام جهانی برای فیفا ارسال کنیم بنابراین چون انجام این کارها واجب بود باید می‌ماندم تا آنها را حل و فصل کنم.

وی در مورد اینکه چه زمانی پژمان منتظری و جواد نکونام به اردوی تیم ملی در آفریقای جنوبی ملحق می‌شوند، گفت: باشگاه ام صلال و همچنین رئیس فدراسیون قطر همکاری لازم را با ما کردند اما سرمربی این تیم اجازه جدایی منتظری را نداد. در خصوص نکونام نیز باید عنوان کنم او در حال انجام کارهایش در کویت است و به نظرم اوایل هفته آینده به آفریقای جنوبی سفر خواهد کرد.

نبی در خصوص اینکه چه زمانی مجید صالح راهی اردوی تیم ملی خواهد شد، یادآور شد: کی‌روش دو روز پیش او را به عنوان دستیارش به فدراسیون معرفی کرد و توسط کمیته تشریفات کارهای در حال انجام است و اگر روادید او برسد به طور قطع او هم در آینده‌ای نزدیک راهی آفریقای جنوبی خواهد شد.

وی همچنین در مورد اینکه آیا دیدار با موزامبیک قطعی است یا خیر، تصریح کرد: کی‌روش اینطور گفته است و به نظر من هم این دیدار را باید قطعی دانست.

نبی در ادامه گفت‌وگو با فارس درخصوص جدال‌هایی که این‌روزها بین باشگاه‌های آسیای لیگ برتر با تیم‌ملی بر سر بازیکنان ملی‌پوش ایجاد شده است گفت: برنامه تیم‌ملی و کی‌روش از چندین ماه قبل اعلام شده بود و هم باشگاه‌ها و هم سازمان لیگ از آن مطلع بودند. خود آقای فتح‌الله‌زاده در جلسه‌ای که من و کی‌روش در آن حضور داشتیم قول همکاری داد ضمن اینکه امیر قلعه‌نویی نیز در جلسه رودررو با کی‌روش این قول را به سرمربی تیم‌ملی داد تا با او همکاری و تعامل داشته باشد اما از سوی دیگر سپاهان از اول هم قول همکاری نداده بود با این حال طبق مصوبه ستاد جام جهانی عمل نشده و این دو تیم بازیکنان خود را در اختیار تیم‌ملی قرار ندادند.

وی ادامه داد: فوتبال ملی ما بخشی از منافع ملی ما است و همه باید بر سر آن تعامل کنیم از طرف دیگر قرار دادن بازیکنان در اختیار تیم‌ملی، مصوبه ستاد جام جهانی بود که در این ستاد یکسری از اعضای مجموعه‌های مختلف عضو هستند که در نهایت باید مصوبات آن اجرا می‌شد. فیفا نیز به مقررات داخلی هر کشوری احترام می‌گذارد.

نبی در مورد تهدید شدید دو تیم استقلال و سپاهان توسط کفاشیان گفت: خود رئیس فدراسیون فوتبال می‌داند و هرچه تصمیم بگیرد اجرا خواهد شد.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در مورد اینکه تیم‌ملی به خاطر ضرر مالی راهی اردوی آفریقای جنوبی شد گفت: تقریبا همینطور است ما هتل را رزرو کرده بودیم و به همین دلیل با حداقل نفرات کار را آغاز کردیم انشاءالله پس از بازی‌های این هفته لیگ قهرمانان آسیا سایر بازیکنان ملی‌پوش تیم‌های حاضر در این رقابت‌ها به تیم‌ملی تا هفته دیگر به اردوی آفریقای جنوبی ملحق خواهند شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
حمید آبی
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۷
۰
۰
چرا آقای كروش زیر قولش زد!مگر قرار نبود رحمتی را دعوت كند؟
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۷
۰
۰
زیادی خودتونو تحویل میگیرید بپا یوقت چپه نشی.
این تعاملی كه تواین چندروزه كردیدچرا باید یك طرفه باشه. چرا شما همكاری و تعامل نمیكنید.
البته همیشه عادت كردیم كه هرجا اگه به نفعمون بود پای قانون رو میكشیم وسط هرجا هم كه به ضرر بوده كلا منكر قانون میشیم.
حالا!!
مگه قانونتون قانون فیفا نیست؟
مگه نه اینكه نهایتاً خونه پرش اینه كه از 3روز قبل بازیكن بابد در اختیار تیم باشه؟
پس چرا شماها كه انقدر دم از تیم ملی و ایران و ........ ازین حرفها((دقت كن)) از این حرفها میزنید؟ چرا مثل یه باشگاه باهاش برخورد میكنید؟ تا حالا از بعداز رفتن به جام جهانی آتی چندتا بازی دوستانه انجام دادیم؟
نمیگم تیمهای آس یا درجه یك و دو وسه............
حداقل میتونستید با چندتا ازین تیمهای آسیایی كه تو شرق آسیا از خداشونم هست بازی كنید.هم اینكه یه بازی انجام گرفته هم اینكه با زدن گل روحیه تیم میچسبید به سقف!
پس خواهشا حرف و حرف و حرف و كلا هر حرفی كه قراره بریزی بیرون قبلش یكی 2هفته بشین فكر كن ببین چی به كی میخوای بگی!!!!!!!!!!!
آره عمو

نیازمندی ها