مهاجم تیم تراکتورسازی و آقای گل لیگ سیزدهم گفت: من در همه مسابقات به دنبال گلزنی هستم، اما بازیکن خودخواهی نیستم.
کد خبر: ۶۶۲۸۷۶
انصاری فرد: بردن استقلال برای خودمان بود نه دیگران

کریم انصاری‌فرد پس از یک فصل ناموفق در پرسپولیس در شرایطی به تراکتورسازی تبریز رفت که همه فکر می‌کردند فوتبال این بازیکن به پایان رسیده است اما انصاری‌فرد با درخشش در تراکتورسازی باز هم به تیم ملی فوتبال کشورمان راه پیدا کرد و حتی برای دومین بار آقای گل لیگ سیزدهم شد.

به همین دلیل دقایقی پای صحبت‌‌های صریح این بازیکن نشستیم تا ناگفته‌هایی این بازیکن را بشنویم. صحبت‌های انصاری‌فرد را در زیر می‌خوانید:

ابتدا از اینجا شروع کنیم. لیگ سیزدهم را با تراکتورسازی چگونه دیدید؟

فصل خوبی بود. بالاخره پس از اتفاقاتی که در فصل پیش برایم افتاد می‌خواستم جایی بروم که به خواسته‌هایم برسم به همین دلیل امسال تراکتورسازی تبریز را انتخاب کردم. البته با این دانش که برای رفتن به جام جهانی باید بیشتر تلاش می‌کردم. مثل همیشه با تمام وجودم برای تیمی که با آن قرارداد بسته بودم تلاش کردم. برای موفقیتش جنگیدم که خدا را شکر می‌کنم روزهای خوبی را در تراکتورسازی پشت سر گذاشتم. البته سختی‌های زیادی هم داشتیم که واقعا عجیب بود. از بدشانسی‌ها در بازی‌های داخل خانه که هواداران را آزرده خاطر کرده بود تا بدشانسی‌ها در گلزنی در هفته‌های ابتدایی لیگ اما من بازیکنی نبودم که با این اتفاق‌ها از تلاش و جنگیدن دست بردارم به همین دلیل هر روز بهتر از دیروز تمرین و تلاش کردم تا هم تراکتور موفق شود و من هم بتوانم سال خوبی را داشته باشم. البته موضوع بسیار مهم و حیاتی برای من این بود که در تبریز شرمنده همزبان‌هایم نشوم.

منظورت از سختی‌ها در تراکتور چیست؟

از روز اولی که به تبریز رفتم و تراکتور را انتخاب کردم، یکی از دلایلم عشق و علاقه به هواداران و مردم خونگرم تبریز بود. می‌دانستم انتظارات از من زیاد است اما مطمئن بودم که می‌توانم دل هواداران را به دست بیاورم هوادارانی که اگر صد هزار بار بخواهی از آنها تعریف و قدردانی کنی به خدا باز هم کم است. هوادارانی که در سرما و گرما در آن شرایط ورزشگاه یادگار امام در وسط ابتدا به اواخر هفته ما را فراموش نکردند، حتی در روزهایی که فوتبال ایران از نداشتن هوادار رنج می برد باز هم بازی‌های ما هوادار داشت مخصوصا در سرماهای عجیب تبریز که برخی اوقات مانده بودم چطور این هواداران روی سکوهای یخ زده و بدون هیچ امکاناتی می‌نشینند تا ما را تشویق کنند. واقعا تراکتورسازی مدیون هوادارانش است و نمی‌دانم که در انتهای فصل با چه جمله و کلمه‌ای باید از آنها تشکر کنم اما واقعا به آنها می‌گویم که بسیار نمونه هستند و خیلی با معرفت. من هیچ وقت فریادهای «عیبی‌ یوخ» آنها را فراموش نمی‌کنم. خدا را صد هزار مرتبه شکر شرمنده آنها نشدیم و با قهرمانی در جام حذفی جواب محبت‌ها و حمایت‌های بی‌دریغ آنها را دادیم.

اما به نظر می‌رسید چون در اول فصل خوب نتیجه نمی‌گرفتید هواداران از شما شاکی بودند؟

خیر، اینطور نیست. نتایج ما بد نبود بالاخره ما سپاهان و چند تیم خوب را در خانه خود شکست دادیم. در بازی‌های خانگی یکپارچه حمله می‌کردیم ولی توپ‌هایمان به گل تبدیل نمی‌شد. کم‌کاری و این حرف‌ها در میان نبود. باید قبول کنیم برخی اوقات توپ داخل دروازه نمی‌شود اما از همه چیز مهم‌تر این بود که خیلی زود شرایط را تغییر دادیم و وضعیت خوبی برگشتیم و با بازی‌ها و دقت بیشتر در جام حذفی قهرمان شدیم. البته همه در این موفقیت سهیم بودند.

حتی مجید جلالی که با آن شرایط بد از تراکتور خداحافظی کرد؟

بله، همه تلاش کردند. آقامجید هم برای تیم زحمت کشید. من مطمئن هستم هواداران تراکتور بی‌معرفت نیستند، همه چیز را خیلی خوب به خاطر می‌سپارند. هواداران تراکتور احساسی هستند و برخی از آنها با تعصبی که دارند باعث شده حتی نام این تیم به زندگی آنها نیز وارد شود، بالاخره اتفاقاتی افتاد و تغییراتی انجام شد. اما آقا مجید هم زحمت خود را کشید و من مطمئن هستم همین فردا اگر هواداران تراکتور جلالی را با تیم دیگری در ورزشگاه یادگار تبریز ببینند او را تشویق خواهند کرد، چون هواداران تبریز بسیار قدرشناس هستند و من این موضوع را در بین همزبان‌های عزیزم دیده‌ام. من به نوبه خودم به مجید جلالی خسته نباشید، می‌گویم اما بالاخره قسمت طوری بود که با توجه به بدشانسی‌ها اتفاقاتی افتاد و آقامجید رفت و اولیویرا آمد.

قبول دارید کم حاشیه نداشتید؟

بله، قطعا همین‌طور است. تراکتور تیم کوچکی نیست که حاشیه نداشته باشد. هواداران زیادی دارد و از این تیم انتظارات بسیار زیاد است چون تراکتور همواره تیمی آسیایی است. مردم دوست دارند همیشه مثل چند فصل قبل تیم‌شان قهرمان یا نایب‌قهرمان باشد. در هر بازی این تیم هواداران بی‌شماری به ورزشگاه بیایند و اگر شرایط مناسب باشد 80 هزار نفر به ورزشگاه یادگار می‌آیند. همه کار و زندگی را تعطیل می‌کنند و پای تلویزیون برای بازی با تراکتور می‌نشینند یعنی یک طوری تراکتور در زندگی تبریزی‌ها نقش به سزایی دارد پس امیدوارم قدر این تیم مردمی را بیشتر بدانند و این تیم را پشت گوش نیندازند.

منظورت از اینکه این تیم را فراموش نکنند، چیست؟

من قصد بی‌احترامی و زیر سوال بردن هیچ کسی را ندارم، اما فقط این را می‌گویم که مسئولان تراکتور را به حالت خود رها نکنید و قدر این تیم را بیشتر بدانید. چون خدای ناکرده چشم‌تان را روی همدیگر بگذارید و از این تیم و هوادارانش غافل شوید به یکباره همه جیز را از دست خواهید داد و سالیان سال باید بدوید تا این موقعیت را به وجود بیاورید. باید قدر تراکتور و هوادارانش را بیشتر دانست. هر مربی آسیایی برای بازی در لیگ قهرمانان آسیا به تبریز آمد، اول و یا در میانه صحبت‌هایش از شور و اشتیاق مردم تبریز برای حمایت از تیم خود گفت. پس معلوم است تراکتور و هوادارانش را خیلی خوب آسیایی ها شناخته‌اند اما مسئولان؛‌مراقب باشید و از این تیم مردمی غافل نشوید و از شما می‌خواهم حداقل امکانات لازم را برای آنها که بدون چشم‌داشتی به ورزشگاه یادگار امام می‌آیند با چنگ و دندان مهیا کنید. یعنی کم‌ترین خدمتی که می‌توانید به این هواداران انجام دهید به نظرم همین است.

پس باید از انتخاب اول فصل تان خیلی خوشحال باشید.

نمی‌دانم منظورتان چیست، بالاخره تراکتور تیمی آسیایی بود که من آن را با چشم باز و کمک دوستانم و مخصوصا برادرم انتخاب کردم.

این سوال را پرسیدم، چون قبل از ترک پرسپولیس شرایط خوبی نداشتی.

من دوست ندارم به عقب برگردم. همیشه دوست دارم برای رسیدن به هدفم به جلو حرکت کنم. از خدا کمک می‌گیرم و با یا علی گفتن تلاشم را برای رسیدن به موفقیت صد چندان می‌کنم. من به هر تیمی که در آن بازی کرده‌ام و یا مربی که زیر دست آن کار یاد گرفتم احترام می‌گذارم. حالا این تیم سایپا باشد و یا پرسپولیس و حتی تیم‌هایی که در اردبیل در آن بازی می‌کردم. به گذشته‌ها هرگز فکر نمی‌کنم و معتقدم که قسمت من این بود تا به تراکتور بیایم و برای دومین سال به لطف خدا آقای گل شوم و تیم ما در جام حذفی قهرمان شود. البته از همه چیز مهم‌تر این بود که جواب هواداران میلیونی تراکتور را بدهم. همیشه به من لطف داشتند.

از اینکه آقای گل لیگ سیزدهم شدی چه حسی داری؟

خدا را شکر می‌کنم که این افتخار بزرگ برای دومین بار نصیبم شد. نمی‌دانم دوباره این اتفاق می‌افتد یا خیر اما با تمام وجودم تلاش می‌کنم که باز هم آقای گل شوم. من بازیکنی نیستم که با یک یا دو بار آقای گلی سیراب شوم. هر روز باید تلاش زیاد و حتی بهتر از دیروز باشم، این شعار من در فوتبال است البته در آقای گلی من در فصل جاری خیلی‌ها نقش داشتند که از آنها سپاسگزارم.

مثلا چه کسانی؟

از تمام هم تیمی‌هایم، مربیانم و مخصوصا هوادارانی که من را حمایت کردند صمیمانه سپاسگزارم. اینها همه باعث شد تا این افتخار برای دومین بار نصیب من و تراکتور شود. همه از من حمایت کردند و خدا را شکر شرمنده آنها نشدم . همیشه معتقدم عزت و ذلت دست خداست و من همیشه این موضوع را در دستور کاری زندگی‌ام قرار داده‌ام. خدا را شکر که او دوباره خواست و به من عزت داد. این برایم یک دنیا ارزش دارد. البته نباید از نقش پررنگ برخی‌ها هم در زندگی فوتبالی‌ام به سادگی بگذرم مخصوصا در این چند سال اخیر.

لطفا شفاف بگویید واقعا چه کسانی هستند؟

می‌خواهم از کسی تشکر کنم که واقعا بدون چشم داشتی در هشت سال گذشته برای کریم انصاری‌فرد زحمات بسیار زیادی کشیده است. می‌خواهم از دکتر بهرامی‌نژاد یکی از افرادی که به عنوان بدنساز اختصاصی من را همیشه مورد لطف خود قرار داده و من را زیر نظر داشته تشکر کنم. واقعا باید بسیار شفاف بگویم یک بازیکن وقتی موفق است که بعد از لطف خدا عوامل زیادی دست به دست هم دهند تا او موفق شود که من همین جا از دکتر بهرامی‌نژاد یکی از افرادی که تأثیر به سزایی در موفقیت فوتبال من داشته و من هرگز این موضوع را از یاد نمی‌برم تشکر کنم. من باز هم می‌‌گویم در فوتبالم اگر به موفقیت کوچکی تا به امروز رسیده‌‌ام آن را مدیون دکتر بسیار خوب و بدنسازم هستم. امیدوارم ایشان این تشکر مرا بپذیرد و بداند من همیشه یاد ایشان هستم. مخصوصا در موقعی که آقای گل لیگ سیزدهم شدم.

راستی فکر می‌کردید آقای گل شوی؟

من دنبال این حرف‌ها نیستم، همیشه تلاش می‌کنم و اگر لیاقت داشته باشم به هدفم می‌رسم. من تمام تلاشم را در سال منتهی به جام جهانی به کار گرفتم چون هرگز دوست نداشتم لباس مقدس تیم ملی را در بزرگترین رویداد جهان از دست بدهم و خدا را صد هزار مرتبه شکر به هدفم رسیدم. البته بازیکنانی مثل عنایتی و حتی بایرامی جوان که پا به پای من در جدول گلزنان بالا می‌آمدند کارم راسخت کرده بودند اما انگیزه‌ام را چند برابر کرده بودم و می‌خواستم علی‌رغم اینکه برای تراکتور مفید باشم به این موفقیت یعنی آقای گلی هم برسم.

و البته علی کریمی.

بله، علی آقا همیشه بازیکن بزرگی بوده و خواهد بود. حضور کریمی در تراکتور به نظرم امسال راه را برای قهرمانی و موفقیت بازتر کرد. واقعا بازی کردن کنار او که بسیار باتجربه و خوش‌تکنیک است لذت بخش است. به نظرم کریمی هنوز هم یکی از بهترین‌های آسیاست و این موضوع را ثابت کرده است. او علی‌رغم اینکه پیشنهادهای خوبی داشت تراکتور را انتخاب کرد و با این همه مشکل که داشتیم به نظرم باتجربه‌اش به این تیم کمک بزرگی کرد.

دوباره از مشکلات حرف زدید. آیا واقعا تا این حد مشکل داشتید؟

چرا که نه، مشکلات ریز و درشت زیادی داشتیم اما بچه‌ها حرفی نزدند. البته با این حرف‌هایم نمی‌خواهم خدای ناکرده به تیم‌های دیگر تیکه بیندازم و یا بی‌احترامی کنم و یا درباره آنها نظر بدهم. فقط در خصوص جواب سوال شما می‌خواهم نظرم را بدهم، پس لطفا این حرف‌هایم را به چیزها و تیم‌های دیگر ربط ندهید. ما مشکلات زیادی داشتیم اما کار خودمان را ادامه دادیم. هیچ کس دریافتی‌اش تا الان سر موقع و کامل نیست و همه طلب دارند حالا چقدر و چگونه را من دیگر درباره‌اش حرف نمی‌زنم. ما حتی قهرمان جام حذفی شدیم اما متأسفانه یک تشکر خشک و خالی هم از ما نکردند. اما خوشحالیم که مردم مرهمی بودند بر زخم‌هایمان که برایمان یک دنیا ارزش داشت.

اما شایعه شده بود که پاداش جام حذفی را گرفته‌اید؟

خیر، از پاداش خبری نبود. ما مشکلات مالی زیادی داشتیم و حتی تغییراتی هم در مدیریت شد اما من چون بازیکن هستم در این گونه مسائل دخالتی نمی‌کنم اما مسئولان محترم و کسانی که برای تراکتورسازی تصمیم می‌‌گیرند کمی بیشتر هوای این تیم مردمی را داشته باشند. باور کنید اگر میلیاردها هزینه کنند خوشحالی که پس از قهرمانی ما در جام حذفی برای هواداران تبریز اتفاق افتاد را نمی‌توانند تکرار کنند. این مسائلی است که باید فراموش نشود. البته ما با همه سختی‌‌ها قهرمان جام حذفی شدیم و همه چیز برای امسال تمام شد.

اما چرا با 14 گل؟

فاصله تیم‌ها را در روزهای پایانی در قعر و بالای جدول دیدید. بالاخره من تمام سعی و تلاش خودم را انجام دادم . البته نباید فراموش کرد که من چند بازی اول لیگ را به دلیل صادر نشدن کارت بازی‌ام از دست دادم، یک بازی هم محروم بودم و همه اینها دست به دست هم داد تا با 14 گل لیگ را تمام کنم. البته دلایل دیگری هم داشت که دوست ندارم آنها را مطرح کنم. چون بعدها می‌گویند دنبال بهانه گرفتن هستم.

شما اگر موارد را شفاف بیان کنید، بعدها حرفی زده نخواهد شد.

خودتان بهتر از هر کسی شرایط آب و هوایی تبریز را می‌دانید در برخی از ماه های سال در تبریز سرمای عجیبی همه شهر را فرا می‌گیرد. حالا ما کاری نداریم که باید در وسط کوه در ورزشگاه یادگار به میدان برویم همین موضوع باعث شد ما در برخی بازی‌ها زمین چمن ما یخ بزند حتی به خاطر این اتفاق به تهران آمدیم چون د‌ر آن زمین نه می‌شد تمرین کرد و خطر مصدومیت هم ما را تهدید می‌کرد. اصلا نمی‌توانستیم توپ را کنترل کنیم اما مجبور بودیم بازی‌هایمان را در تبریز انجام دهیم، از طرفی دیگر ما تیمی بودیم که روی زمین خوب فوتبال بازی می‌کردیم. این را در بازی با استقلال نشان دادیم تا مناسب بودن زمین روی روند کاری ما تاثیرات زیادی داشت چون هر دفعه آماده بازی بودیم ناگهان با زمین یخ زده طرف بودیم. باور کنید در همین مواقع می‌‌گفتیم خدایا این هواداران چطور باید روی این سکوهای یخ زده بنشینند و بازی‌ها را تماشا کنند. به همین دلیل است که می‌گویم مسئولان تبریزی خواهشا از تراکتور و مخصوصا هوادارانش غافل نشوند. هوادارانی که آسیا حسرت داشتن آنها را دارد.

پس از همه چیز راضی هستید.

بالاخره همه چیز دست به دست هم داد و در جام حذفی قهرمان شدیم و با 14 گل آقای گل شوم. راضی‌ام به رضای خدا. ولی حساسیت‌های امسال هم بی‌تأثیر نبود. بازی‌ها به هم نزدیک و سنگین بود گل زدن خیلی سخت شده بود مخصوصا برای آنهایی که در کورس گلزنان بودند. چون بالاخره مربیان تیم‌ها را آنالیز می‌کردند و فکر کنم همه می‌دانستند که من تشنه گلزنی هستم. اما هیچ سعی نکردم خودخواه باشم فکر کنم این موضوع را ثابت کردم و از بازی‌های امسال وقتی صاحب موقعیت بودم در یک یا دو بازی وقتی شرایط هم‌تیمی ام را بهتر دیدم سریعا او را صاحب توپ کردم چون من اول به دنبال این بودم تا تیمم به هدفش برسد و بعد دنبال هدف خودم بودم البته من در لیگ قهرمانان هم گلزنی کرده بودم.

شرایط تراکتور را در لیگ قهرمانان آسیا چگونه است؟

بازی‌‌های بدی انجام ندادیم اما ما باید در عربستان از الاتحاد امتیاز بگیریم. کار سخت است اما الاتحاد از تراکتورسازی ترس دارد. آنها برای لیگ قهرمانان هزینه‌های زیادی مانند تمام تیم‌های عربی کرده‌اند اگر از عربستان بچه‌ها دست پر به ایران بیایند من به آینده خوشبینم.

اما شما یکی از غایبان بزرگ این دیدار خواهید بود.

بچه‌های دیگر هستند. بالاخره تکلیف شد که من در خدمت تیم ملی باشم، مطمئن باشید بچه‌های دیگر با تفکرات اولیویرا با عملکرد خوبشان می‌توانند مقابل الاتحاد نتیجه بگیرند اگر انشاءالله تراکتور دست پر به ایران بیاید راه صعود ما باز می شود. تیم ما لیاقت حضور در مرحله دوم لیگ قهرمانان را دارد.

راستی چرا در هفته‌های پایانی لیگ برتر اینقدر بی‌انگیزه بودید؟

راستش را بخواهید بعد از قهرمانی در جام حذفی و سپس مصاحبه مسئولان باشگاه کمی بازیکنان بی انگیزه شدند و من معتقدم با تیمی که داشتیم می‌توانستیم در لیگ هم حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشیم و تنها نیاز به توجه بیشتر داشتیم.

البته در بازی با استقلال با خدمت به پرسپولیس همه چیز را نشان دادید؟

خیر، ما برای خودمان بازی کردیم نه برای کسی دیگر و خدا را شکر توانستیم به خاطر هوادارانی که به تهران آمده بودند استقلال را شکست دهیم. این هدیه‌ای بود که در لیگ برتر به هوادارانمان دادیم.

یعنی معتقدید اگر مسئولان بیشتر توجه می کردند، تراکتور می‌توانست قهرمان لیگ هم شود؟

من نمی‌توانم پیش‌بینی کنم اما بعد از 50 سال با تراکتورسازی قهرمان جام حذفی شدیم. حتی بدون امکانات. این را بگویم در روزهای پایانی دیگر اصلا زمین تمرین هم نداشتیم و مجبور شدیم در چمن مصنوعی تمرین کنیم ولی با این همه مشکلات سخت و نرم‌افزاری همه دیدید با لیاقت قهرمان جام حذفی شدیم و حتی لیگ را خوب تمام کردیم. اما باز هم می‌گویم واقعا لیاقت تراکتور بیشتر از این حرفهاست و باید امکانات بیشتری برای این تیم در نظر بگیرند. من نمی‌خواهم این تیم‌ها را با تیم‌های دیگر مقایسه و یا مثال بزنم اما مسئولان لطفا از تراکتور غافل نشوند چون مردم تبریز لیاقت بهترین امکانات را برای خودشان و تیم‌شان دارند ولی نمی‌دانم چرا به آن رسیدگی نمی‌کنند.

فصل آینده در تبریز می‌مانی؟

معلوم نیست همه چیز دست خداست و باید ببینم قسمتم چه می شود. فعلا فقط به جام جهانی فکر می‌کنم تا بتوانم پس از آقای گلی در لیگ ایران در جام جهانی هم برای کشورم تأثیرگذار باشم.

حتما می‌دانید این روزها شرایط حمایت از تیم ملی اصلا خوب نیست.

بالاخره نام ایران مطرح است. من از همه می‌خواهم با تمام توان مثل مرحله مقدماتی جام جهانی یار دوازدهم تیم ملی باشند و یک حماسه ملی تا جام جهانی به وجود بیاورند و از تیم ملی خودشان حمایت کنند. به اندازه کافی فرصت از دست داده‌ایم. مطمئن هستم کی‌روش هم حرف‌ها و اردوها را برای خودش نمی‌خواهد و نمی‌زند. ما باید در فاصله 55 روز مانده به جام جهانی بیشتر برای فوتبال وقت بگذاریم. جام جهانی شوخی‌بردار نیست و آبروی ایران در بین 32 تیم برتر جهان مطرح است. انشاءالله با تعامل مشکلات حل می‌شود اما از مسئولان خواهش می‌کنم در این چند روز تیم ملی را تنها نگذارند و به عنوان یار دوازدهم به هر طریقی که می‌توانند دست تیم ملی را بگیرند.

اردوی آفریقای جنوبی را چگونه ارزیابی می کنید؟

بالاخره بازی اول ما در جام جهانی با نیجریه است و کی‌روش این را می‌داند که این بازی خیلی سخت و شاید سرنوشت‌سازی است. شاید حساس ترین بازی ما باشد، البته همه تیم‌هایی که به جام جهانی می‌آیند جزو بهترین‌ها هستند. به نظرم با توجه به بازی با نیجریه در اولین گام اردوی آفریقای جنوبی می‌تواند به ما کمک زیادی کند تا بتوانیم در اولین بازی خود به هدف کادر فنی برسیم. امیدوارم در این فاصله کم همه دست به دست هم دهیم تا تیم ملی بتواند در بزرگترین رویداد جهان از اعتبار فوتبال ایران دفاع کند.

به تیم ملی امیدوارید؟

بله، چرا نباشم. من همیشه با امید فوتبال بازی می‌کنم. ما ایرانی هستیم و همیشه ثابت کردیم در عرصه‌های سخت مرد میدانیم. مطمئن باشید با تمام وجودمان در جام جهانی سعی می‌کنیم نتایج خوبی را کسب کنیم. هرگز نباید با ترس و واهمه وارد این بازی‌ها شویم.

و صحبت پایانی؟

جا دارد همین جا از دوست عزیزم که هیچ وقت من را تنها نگذاشته مخصوصا در روزهای مشکلات و تمریناتم کاظم برجلو تشکر کنم. او همیشه هم تمرینی و دوست خوب من بوده و به او افتخار می‌کنم. البته از همه چیز مهم‌تر کسانی هستند که در زندگی فوتبالی‌ام مدیون آنها هستم و می‌خواهم بعد از مدتها سکوت از آنها تشکر کنم.

دست پدر و مادرم را می‌بوسم. خدا را شکر با افتخاری که امسال نصیبم شد یعنی آقای گلی این افتخار را به دار و ندار زندگی‌ام یعنی پدر و مادر عزیزم تقدیم می‌کنم. بالاخره وقتی یک فوتبالیست موفق است افراد زیادی پشت سر او هستند که جا دارد همین جا هم از تمام برادرانم به ویژه از منوچهر انصاری‌فرد برادر بزرگ ترم که زحمات زیادی برایم کشید، تقدیر و تشکر کنم. در پایان آرزویم این است تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی با درخشش دل میلیون‌ها ایرانی را شاد کند.(فارس)

برچسب ها: انصاری فرد
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها