jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۶۲۴۱۳   ۲۴ فروردين ۱۳۹۳  |  ۱۶:۰۵

درخواست خانواده و دوستداران ناصر حجازی از خانواده "سربندی"

کمک خانواده ناصر حجازی به دختر محکوم به اعدام/عکس

۳

هیچ فردی مجرم بدنیا نمی‌آید، این جامعه است که ریحانه و ریحانه‌ها را بوجود می‌آورد و نباید از بحث علت و معلول نیز خارج شد.

کمک خانواده ناصر حجازی به دختر محکوم به اعدام/عکس

"با ناصرخان حجازی هم محل بودیم. همسرم استقلالی بود و گاهی ریحانه را با خود به مسابقات می برد. گاهی در پارک سر کوچه ناصرخان، با هیاهو و هیجان بازی های کودکانه می کرد . وقتی این مرد مهربان بیمار بود , ریحانه حالش را می پرسید. یکبار گفتم کاش بروم و برایش بگویم ماجرای تو را. ریحانه راضی نشد. می گفت ناصر خان به اندازه کافی درد می کشد. چرا به غمش اضافه کنیم. کاش برایش می گفتم. شاید راهی پیدا می کرد. روحش شاد و جایش در بهشت."

به نقل از سایت شخصی ناصر حجازی،‌ متن فوق ارسال شده توسط مادر ریحانه جباری است، دختری که به جرم قتل مرتضی سربندی در آستانه اعدام است. قتلی که شش سال قبل رخ داد و در صورت عدم رضایت خانواده مقتول، حکم اعدام بزودی اجرا می‌شود.

در ادامه خواسته خانواده و دوستداران ناصر حجازی را از خانواده محترم سربندی می‌خوانیم:

"خانواده محترم سربندی‌، سلام

طی یک عکس و متن منتشر شده از سوی مادر ریحانه جباری که البته شناختی نیز از آنها نداریم، با خبر شدیم که فرزندتان در حدود 6 سال قبل توسط ریحانه به قتل رسیده است تا این‌چنین داغدار فرزندتان باشید و تابدین لحظه به رغم درخواستهای مکرر از سوی خانواده ریحانه و دیگر هموطنانمان تمایلی نسبت به عفو قاتل نداشته باشید.

بی گمان در این روزها در کنار کلمه "بخشش" که بارها برایتان تکرار شده است، قضاوت‌های بسیاری چه بسا ناعادلانه شنیده‌اید که داغ عزیز از دست رفته را برایتان صد چندان کرده است.

خانواده محترم سربندی‌، قصد نداریم تا طلب بخشایش ریحانه را از شما داشته باشیم، بلکه می‌خواهیم کاری را انجام دهید که برایتان آرامش ایجاد می کند. بی‌شک، آرامش حداقل چیزی است که می‌تواند اندکی داغ مرگ عزیزتان را خنک نماید اما اینکه کسب چنین آرامشی با مرگ ریحانه همراه باشد یا زندگی دوباره به او، اختیاری است در دستان و اراده شما.

قضاوت پیرامون آنچه در ارتباط با قتل عزیزتان رخ داده است، در حیطه وظایف ما نیست. چنین قضاوتی در راس تمام قضاوت‌ها، متعلق به خالق انسانها است که شاید شما هم در بحث‌ها و زندگی روزمره‌تان به این اعتقاد داشته باشید که دنیا نیز جواب عملکرد مخلوق پروردگار را می‌دهد. لطفا در خلوت خود فکر کنید اگر به جای اعدام ریحانه، او را در اختیار قدرت برتر قرار دهید تا قضاوتش کند، با ترازوی عدل خداوند به آرامش نزدیک‌تر نمی‌شوید‌؟ پاسخ در حیطه اختیارات و تفکرات شماست.

خانواده محترم سربندی، در عکسی که ظاهرا ریحانه با ناصر ما داشته است، می‌توان نگاهی معصومانه را دید، اما اینکه چنین نگاهی امروز نگاه یک قاتل باشد، ریشه در عملکرد جامعه‌ها دارد. هیچ فردی مجرم بدنیا نمی‌آید، این جامعه است که ریحانه و ریحانه‌ها را بوجود می‌آورد و نباید از بحث علت و معلول نیز خارج شد.

خانواده محترم سربندی، ریحانه مدت‌ها است که زندگی نمی‌کند. همه می‌میرند، یکی با بیماری لاعلاج، یکی بر اثر سانحه، یکی بر اثر مرگ طبیعی و ... . آنکه بر اثر یک بیماری لاعلاج قصد خداحافظی از دنیا را دارد، حداقل فرصتی برای انجام بعضی کارها را پیدا کرده است، آنکه در اثر سانحه جان خود را از دست می‌دهد، فرصتی برای به پایان رساندن کارهای نیمه تمام و حتی زجر کشیدن ندارد، آنکه بر اثر مرگ طبیعی نیز می‌میرد، با پایان کارهایش در انتظار خداحافظی است و ... اما ریحانه و ریحانه‌ها ... آنها گویی که بیماری لاعلاجی دارند اما در قفس محبوسند و می‌دانند که آینده‌ای برایشان نیست. فقط بایستی فکر کنند و ببینند که چه از دست داده‌اند و چه از دست خواهند داد تا مرگشان با اعدام فرا برسد. ریحانه در سنی مرتکب قتل شده که فرصت چندانی برای انتخاب خوب یا بد نداشته است، حتی فرصتی برای ابراز احساسات و عواطف یک زن ...

خانواده محترم سربندی، در پایان ضمن عرض تسلیت، اینکه خود را به جای شما با داغ عزیزی از دست رفته در کنار قضاوت‌های درست و نادرست امروزی بگذاریم کار ساده ای نیست. فقط از پروردگار بعنوان یک هم نوع و هم وطن، می‌خواهیم همیشه آرامش داشته باشی، آرامشی که نه در لحظه که همواره همراهتان باشد. همانطور که افسوس برای گذشته بی‌معناست، پیش بینی آینده نیز آسان نخواهد بود.

خانواده، مدیریت وبسایت و دوستداران ناصر حجازی "

لازم به توضیح است تا کنون بسیاری از هنرمندان از جمله : اصغر فرهادی خواستار چشم پوشی خانواده سربندی از قصاص شده اند.

10170903_639850759421168_920400299084508910_n.jpg

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
پارس
United States
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۵
درود بر ابرمرد مشرقی،ناصرخان حجازی
۰
۰
الیاس
United Kingdom
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۵
لذتی در گذشت یا بخشش هست كه در انتقام هرگز
۰
۰
بهروز
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۱/۳۰
دنیای عجیبیه . خواسته به دختره تجاوز كنه اما دختره مث یه شیر زن از خودش دفاع میكنه و طرف رو میكشه اما حالا به خاطر اینكه نذاشته بهش تجاوز بشه باید اعدامش كنن !!!!!!!!!!!!!!!!!!

ای كاش ناصر خان زنده بود تا لب به سخن میگشود تا میرفت و میگفت ریحانه بی گناهه

روحت شاد ناصر خان
۰
۰

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها