jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۶۰۹۲۳   ۲۰ فروردين ۱۳۹۳  |  ۰۸:۴۷

ازدواج به عنوان شریک شدن دو نفر برای زندگی زیر یک سقف و همراهی و همگامی آن‌ها طی سالیان زیاد، باید مبانی و معیارهایی داشته باشد که از اختلافهای مجادله ساز بکاهد و عشق به آن همراهی و همگامی را افزایش دهد. با این حال، بسیارند کسانی که آمادگی لازم را ندارند یا بهتر است بگوییم ویژگی‌ها و خصوصیاتی دارند که مشخص می‌کند ازدواجشان توأم با مجادلات بسیار خواهد بود. ۲۰ ویژگی را که به احتمال زیاد شیرینی زندگی پس از ازدواج را خواهد گرفت، در ادامه مطلب مطلع شوید.

۲۰ ویژگی افراد نامناسب برای ازدواج

جام جم سرا: اگر شما هم قصد ازدواج دارید ولی در خود برخی یا اغلب خصوصیات پی آمده را می‌بینید، بهتر است تکیه بر کلمات و جملاتی چون عشق و دلدادگی و مانند این‌ها را از سرتان خارج کنید، صبر کنید و با تمرین و مشاوره و آگاهی، خلقیات مذکور را متعادل کرده یا تغییر دهید و سپس ازدواج کنید:

۱ - اگر در خانواده پدری و زندگی مجردی خود، مسئولیت کاری را به عهده نمی‌گیرید یا در مسئولیت محوله تعلل می‌ورزید (تنبلی و بی‌مسئولیتی).
۲ – اگر با پدر، مادر، برادر و خواهر خود (‌که به نظر شما غیر منطقی بوده یا اخلاق دلخواه شما را ندارند) ارتباط سازنده و راضی کننده ندارید و نتوانسته‌اید تعامل قابل قبولی ایجاد نمائید (عدم تعامل و ارتباط اجتماعی صحیح با دیگران).
۳ – اگر در زندگی، مرتب شغل خود را عوض کرده‌اید، با دوستان زیادی به خاطر مشکلاتی قطع رابطه نموده‌اید، رشته تحصیلی خود را تغییر داده یا ترک تحصیل کرده‌اید، علائق خود را نیمه کاره‌‌‌ رها کرده‌اید و ثبات فکری، احساسی و رفتاری ندارید (عدم ثبات فکری، احساسی و رفتاری).
۴ – اگر تصور می‌کنید؛ افکار، احساس و رفتار همسرتان را در آینده به دلخواه خود تغییر می‌دهید (خطای‌شناختی).
۵ – اگر به دنبال «همسری مناسب» هستید که در زندگی مشترکتان در آینده با هیچ گونه مشکلی مواجه نشوید (خطای‌شناختی).
۶ – اگر در پی کسب لذت و علائق خود، کار‌ها و مسئولیت‌هایتان بر دوش دیگران قرار می‌گیرد (اصالت لذت، و عدم مسئولیت پذیری).
۷ – اگر فقط منطق و طرز نگرش خویش را قبول دارید و در برابر دیگران حالت دفاعی یا حالت تهاجمی می‌گیرید و قادر به درک افکار، احساس و رفتار دیگران نیستید (واکنش دفاعی و خود میان بینی).
۸ – اگر نقاط ضعف و نقاط قوت خود را به صورت شفاف نمی‌بینید (عدم خودآگاهی).
۹ – اگر تا کنون با نظرات، انتقادات و پیشنهادات دیگران، تغییری در رفتار‌های شما ایجاد نشده است (عدم مدیریت خود یا خود مدیریتی).
۱۰ – اگر مسائل کاری شما مانع ارتباط دوستانه، و ارتباط دوستان شما مانع ارتباط صمیمی در خانواده (خانواده پدری) می‌شود یا مسائل و مشکلات شخصی شما در تمام حوزه‌های زندگیتان تاثیر می‌گذارد و در هم تنیده می‌گردد (مشکل در تقسیم وظایف و تعارض نقش‌ها).
۱۱ – اگر به هیچ وجه قادر به تغییر برنامه‌های از قبل طراحی شده خود نیستید (حتی اگر شرایط تغییر کند) و بسیار متعصب، خشک و غیر قابل انعطاف هستید (‌عدم انعطاف پذیری لازم).
۱۲ – اگر قادر به درک احساسات، رفتار و افکار خانواده، دوستان و همکارانتان (که متفاوت از شما عمل می‌کنند)، نیستید. (عدم اگاهی اجتماعی).
۱۳ – اگر بیشتر به جای گوش کردن، صحبت می‌کنید و بیشتر از آنکه سعی کنید دیگران را بفهمید، سعی دارید که دیگران شما را درک کنند (عدم مدیریت رابطه).
۱۴ – اگر بسیار هیجان طلب هستید و صرفاً، هیجانات شما را به سویی می‌کشاند و قادر به تعویق انداختن خواسته‌هایتان نیستید (خود یا اگو ضعیف، هوش هیجانی پائین).
۱۵ – اگر برای رفتار، احساس و گفتار خود روش و برنامه‌ای ندارید و منفعلانه و واکنشی نسبت به دیگران عکس العمل نشان می‌دهید (رفتار بی‌تعقل یا انعکاسی، مشکل در شیوه حل مسئله).
۱۶ – اگر عادت دارید به جای حل مشکلات از آن‌ها فرار کنید یا اجتناب بورزید یا واکنش شما به مسائل بی‌تفاوتی هست (پاسخ اجتنابی به رویداد‌ها).
۱۷- اگر در آینه نگاه دیگران، شما فردی غرغرو، سرزنش گر، وابسته، احساساتی، بدبین، گوشه گیر، پرخاشگر، دمدمی مزاج، خودخواه، گوشت تلخ، غمگین یا تکانشی (کسی که یکباره بدون مقدمه و از روی احساس دست به عملی می‌زند و پیامدهای آن را نمی‌سنجد) به نظر می‌آئید (اختلال شخصیت).

۱۸ – اگر فکر می‌کنید، از میان چند میلیارد ساکنان کره زمین، فقط و فقط یک شخص مناسب شماست که ارزش ازدواج دارد و در غیر این صورت زندگی شما بی‌معنا شده و باید تا آخر عمر مجرد بمانید (خطای‌شناختی، عدم کنترل احساس، هوش هیجانی ضعیف).
۱۹ – اگر بدون اینکه خود را دقیقاً‌ ارزیابی کنید و بشناسید، ‌در حال ارزیابی دیگران برای پیدا کردن همسر مناسب می‌گردید (‌عدم شناخت خود).
۲۰ – اگر وضعیت فعلیتان راضی کننده نیست و فقط برای رهایی و فرار از موقعیت کنونی یا مشکلات کنونی خود قصد ازدواج دارید (ناتوانی از حل مشکلات و شیوه حل مسئله).

یک بار دیگر، خصوصیات خود را با ۲۰ خصوصیت یادشده تطبیق دهید؛ جزو کدام مورد یا موارد مطرح شده‌اید؟! حالا بگویید آیا آمادگی تشکیل خانواده‌ای جدید را دارید یا هنوز باید صبر کنید و برای جلوگیری از لطمات آتی تغییراتی در نگرش خود دهید؟

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
محمد
United States
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۰
بین خودمون باشه من چند تا از این بند ها را در خودم دارم والان هجده ساله كه از دواج كرده ام اوایل مشكلات وبحث زیاد بود ولی به مرور زمان هر دو طرف با نر مشهای معنی دار ,خود را به سمت دیگری نزدیك كردیم و الان الحمد لله زندگیمون بد نیست
۰
۰
فرید
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۱
خودمونیم من هم چندتا ازاین صفات رادارم كسی نیست كه هیچیك ازاین صفات را نداشته باشه بحمدالله 18 ساله كه دارم باهمسرمهربانم زندگی میكنم همسرم ازتمام لحاظ ازمن بهتراست فداكار عاشق خانواده دوست ومتعهد به زندگی منم ازجونم بیشتردوستش دارم و صادقانه عاشقشم
۰
۰
اهواز ش.ك
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۱
با این كارفقط جوانان رابه ترس ودلهره انداخته اید بدون اینكه انان را برای رسیدن به هدف راهنمایی كرده باشیدفقط به فكرفروبرده اید.
۰
۰
الماسی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۱
درود برنویسنده این مقاله ،این طور نوشته هایی ارزش دارند نه مثل ان تیتری كه روزنامه جوان نوشته بود كه اقای ظریف وخانم اشتون دركنار هم چی میخورن ،
۰
۰
گوشت تلخ
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۱
همه جوانان ایران این بیست بند را دارند ( بیشترشون )
۰
۰
رامبد
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۰
اگه اینطوریه كه هیچ كس نباید ازدواج كنه پدر مادرهای ما كه حدود 40 ساله ازدواج كردن این ویژگی ها رو دارن...........
۰
۰

یادداشت

بیشتر
نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر