باشگاه عجمان امارات به پرسپولیسی‌ها اعلام کرده در صورتی که تا هفته آینده 250 هزار دلار پرداخت نکند به فیفا شکایت خواهد کرد.
کد خبر: ۶۶۰۶۷۸
خطر شکایت به فیفا به خاطر بدهی 250 هزار دلاری پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس این روزها به دلیل کمبود شدید بودجه و بدهی‌های سنگین با مشکل مالی دست و پنجه نرم می‌کند. بازیکنان در روزهای پایانی فصل از مطالبات خود می‌گویند، اما در کنار همه این‌ها موضوع مهمتری مطرح شده که ممکن است باشگاه پرسپولیس را با چالش بزرگی روبرو کند. زمانی که محمدرضا خلعتبری از باشگاه عجمان به پرسپولیس آمد قرارداد بسیار سفت و سختی بسته شد که در صورت پرداخت نشدن به موقع اقساط و شکایت این باشگاه اماراتی به فیفا، مجازات سنگینی انتظار پرسپولیس را می کشد.

در وضعیت بحرانی پرسپولیس خبر رسیده که باشگاه عجمان تصمیم به شکایت دارد و به دنبال دریافت قسطی است که شش ماه به تاخیر افتاده است.

زمانی مدیر برنامه‌های محمدرضا خلعتبری، در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این رابطه توضیح داد: زمانی که باشگاه پرسپولیس به دنبال جذب خلعتبری بود این بازیکن قرارداد یک و نیم میلیون دلاری با عجمان امضا کرده بود. این مبلغ معادل چهار میلیارد و 200 میلیون تومان است. باشگاه پرسپولیس با اصرار زیاد و پیگیری های محمد رویانیان موافقت عجمان را گرفت و قرار شد مبلغ هشتصد هزار دلار در دو مرحله به این باشگاه اماراتی پرداخت شود.

وی افزود: قرار شده بود 500 هزار دلار در مرحله نخست و 300 هزار دلار هم در دومین مرحله پرداخت شود. اما پرسپولیس ابتدا 400 هزار دلار پرداخت کرد و در ادامه نیز با تاخیر چند ماهه 150 هزار دلار دیگر را به حساب عجمان ریخت. از طرفی هم طبق قرارداد دو باشگاه اعلام شده که در صورت تاخیر در پرداخت‌ها باشگاه پرسپولیس ملزم است به ازای هر ماه تاخیر 50 هزار دلار جریمه پرداخت کند. این یک واقعیت بوده و به صورت کاملا واضح در قرارداد هم آمده است.

زمانی با بیان این که به دلیل همکاری‌اش با باشگاه عجمان از سال‌ها پیش و رابطه‌ای که با آنها دارد موضوع شکایت آنها از پرسپولیس را به تعویق انداخته است، گفت: من وضعیت پرسپولیس را به آنها توضیح دادم و گفتم مدیرعامل‌شان عوض شده و پولی ندارند. آنها می‌خواستند ابتدا در زمان نقل و انتقالات نیم فصل به فیفا شکایت کنند، اما حسین هدایتی 150 هزار دلار کمک کرد و این اتفاق نیفتاد.

وی همچنین با اعلام خبر اولتیماتوم باشگاه عجمان به پرسپولیس برای پرداخت بدهی‌هایش به ایسنا، گفت: باشگاه عجمان امروز (سه‌شنبه) نامه‌ای را تنظیم کرده و قرار است که به باشگاه پرسپولیس ارسال کند. در این نامه آمده است در صورتی که باشگاه پرسپولیس تا پانزده آوریل یعنی یک هفته‌ دیگر 250 هزار دلار باقی مانده را پرداخت نکند، به فیفا شکایت می کند. بنابراین فکر می‌کنم اماراتی‌ها بیشتر از 10 روز صبر نمی‌کنند. اگر آنها شکایت‌شان به فیفا را عملی کنند حکم بسیار سریع خواهد آمد، چون موضوع انتقال یک بازیکن از باشگاهی به باشگاه دیگر مطرح است و پرسپولیس در این قرارداد موارد زیادی را متعهد شده است. بنابراین جریمه بسیار سنگینی هم در انتظار پرسپولیس است و مطمئنم اگر حکم بیاید پرسپولیسی‌ها پشیمان می‌شوند.

زمانی در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر این که آیا باشگاه عجمان جریمه دیرکرد را بخشیده است یا نه؟ گفت: باشگاه عجمان تا یک هفته‌ دیگر به پرسپولیس مهلت داده تا 250 هزار دلار را بدون احتساب جریمه پرداخت کند. اما اگر کار به شکایت بکشد پرسپولیس در کنار 250 هزار دلار باید 300 هزار دلار هم بابت جریمه دیرکردش پرداخت کند، چرا که پرداخت پرسپولیس شش ماه به تعویق افتاده و در ازای هر ماه باید 50 هزار دلار جریمه شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها