jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۶۰۳۳۳   ۱۸ فروردين ۱۳۹۳  |  ۱۸:۱۵

دیگر صدر را به پرسپولیس تعارف نمی‌زنیم

فتح‌الله‌زاده:کروش مزد زحمات رحمتی را بدهد

در شرایطی که استقلال بخت سوم قهرمانی در لیگ برتر است، مدیرعامل این باشگاه با قاطعیت از قهرمانی تیمش صحبت کرد و این که دیگر برای کسب مقام با هیچ تیمی تعارف ندارد.

فتح‌الله‌زاده:کروش مزد زحمات رحمتی را بدهد

به گزارش جام جم ورزشی و به نقل از سایت رسمی باشگاه استقلال،در فاصله‌ی یک هفته مانده به پایان فصل سیزدهم لیگ برتر فوتبال، استقلال با پیروزی برابر فولادِ صدرنشین ضمن آن که خود را به رده سوم جدول رساند، شانس قهرمانی‌اش را نیز بسیار زیاد کرد. این تیم در بازی آخر خود باید و در روی سرخ پوشان تبریز قرار بگیرد تا شاید جام قهرمانی را که پارسال بالای سر برد در تهران نگه دارد. دکترفتح‌الله‌زاده مدیرعامل آبی پوشان در گفت‌وگو با ایسنا درباره شرایط استقلال صحبت کردند که در ادامه آن را می‌خوانید.

*از بازی با فولاد بگویید، استقلال در این بازی به پیروزی ارزشمندی دست پیدا کرد.

بازی با فولاد بسیار سنگین و حساس بود و بازیکنان بعد از بازی زیبایی که در امارات داشتند و الجزیره را در شهر خودش بردند با روحیه‌ی بالایی وارد اهواز شدند.

*گویا زودتر از حد معمول به اهواز رفته بودید؟

- کادر فنی تصمیم گرفته بود که درصورت امکان زودتر ازحد معمول به اهواز برویم و ما با وجود مشکلات مالی پذیرفتیم که این اتفاق بیفتد. تیم چند تمرین خوب در اهواز انجام داد و سرمربی ما هم در دو بازی گذشته تدابیر بسیار خوبی اندیشیده بود.

*بیشتر توضیح بدهید.

- در دیدار با الجزیره قلعه‌نویی، پژمان نوری را مامور کرد که یکی از بهترین بازیکنان حریف را که در تهران به ما دوگل زده بود، مهار کند. او حدود 9 کیلومتر دوید و به خوبی این کار را انجام داد. در اهواز هم نوری مامور مهار بختیار رحمانی بود که این کار را هم خوب انجام داد. با وجود این که خیلی‌ها می‌گفتند نوری خوب بازی نکرده است، باید بگویم که او ماموریت ویژه‌ای داشت و به خوبی از عهده‌ی آن برآمد. خوشبختانه تدابیر سرمربی جواب داد و ما برابر 50 هزار نفر تماشاگر پرشور اهوازی این تیم قدرتمند را شکست دادیم. از کادر فنی و بازیکنانی که بدون چشم داشت و به عشق هواداران تلاش می‌کنند پرچم تیم را بالا نگه دارند تشکر می‌کنم.

* در بازی با فولاد نقش رحمتی بسیار پررنگ بود و شاید بیشترین نقش را در پیروزی تیمتان داشت، اینطور نیست؟

- رحمتی واقعا به تنهایی یک تیم است. او حداقل دو موقعیت صد در صد فولاد را مهار کرد و 3 توپ دیگر را جانانه گرفت. او برای استقلال و تیم ملی یک نعمت است. امیدوارم همانطور که کی‌روش گفته درهای تیم ملی به روی همه باز است پاسخ تلاش‌های رحمتی بدهد و فوتبال ایران را از امتیاز داشتن او محروم نکند.

*شما با پیروزی برابر فولاد فرصتی را فراهم کرده‌اید که پرسپولیس به صدر جدول برود اما این تیم هدیه‌ی شما را پس فرستاد و باعث شد شما یک پله در جدول صعود کنید. در این باره چه نظری دارید؟

- پیش از بازی خیلی از هواداران به من پیامک می‌دادند که لازم نیست فولاد را ببریم تا به قهرمانی پرسپولیس کمک نشود، اما ما برای حفظ اصول جوانمردی احساس تکلیف می‌کردیم و به همین دلیل محکم بازی کردیم. ما دوست داشتیم که اگر خودمان قهرمان نشدیم پرسپولیس که یک تیم تهرانی است قهرمان شود. ما صدرنشینی را به پرسپولیس تعارف کردیم وبرای این تعارمان زحمت کشیدیم اما آنها تعارف ما را رد کردند!

*در بازی آخر برابر تراکتورسازی قرار می‌گیرید. بازی با این تیم تبریزی همیشه برای استقلال سخت بوده است. این بار این بازی را چطور می‌بینید؟

- تراکتورسازی تیم بسیار خوب و پرطرفداری است اما با قهرمانی در جام حذفی سهمیه‌ی آسیایی‌اش را گرفته است و دیگر انگیزه‌ی زیادی برای پیروزی ندارد. این در حالی است که ما شدیدا باید تلاش کنیم و بازی آخرمان را هم ببریم. پیش از بازی با فولاد گفته بودیم که باید دو بازی آخر فصل را ببریم تا کار خود را انجام داده باشیم، باقی مسائل دست خداوند است و هر چه او بخواهد همان می‌شود. تلاش می‌کنیم که در پایان فصل جایگاهی درخور شأن استقلال کسب کنیم.

*آندرانیک تیموریان از بازی برابر تراکتورسازی محروم است. این کار شما را سخت نمی‌کند؟

- بدشانسی امسال گریبان ما را رها نکرده و تا آخرین روز با ما آمده است. در طول فصل هیچ وقت پتانسیل کافی را نداشتیم. در 10 ، 12 بازی خسرو حیدری را نداشتیم و در 10 بازی آندو و بیک‌زاده را. همیشه مصدوم داشته‌ایم. در بازی با فولاد نظری را نداشتیم و سیاوش اکبرپور را از دست دادیم. این مشکلات کمر تیم را شکست اما بازیکنان باقی‌مانده جور بقیه را کشیدند تا تیم همچنان مدعی قهرمانی باقی بماند.

*با توجه به دیدارهای مدعیان در هفته آخر شانس قهرمانی تیم‌تان را چقدر می‌دانید؟

- نمی‌دانم چطور شد که نفت توانست4 گل به گسترش فولاد بزند. زمانی که خطیبی سرمربی این تیم بود، همه‌ی تیم‌ها از جمله استقلال و پرسپولیس را آزار می‌داد و تیم‌های گردن کلفتی را می‌برد. تارتار هم مربی خیلی خوبی است و نمی‌دانم چه شد که این شکست رقم خورد. فکر می‌کنم این یک اتفاق بود و قطعا تبریزی‌ها برابر فولاد بازی جوانمردانه‌ای خواهند داشت. احساسم این است که آنها توان شکست دادن فولاد را دارند و سپاهان هم قطعا از نفت امتیاز خواهد گرفت. ما هم به امید قهرمانی تمام تلاشمان را برای پیروزی برابر تراکتور سازی انجام می‌دهیم.

*آیا استقلال هفته‌ی آخر هم صدر نشینی را به پرسپولیس تعارف می‌کند؟!

- نه دیگر با پرسپولیس تعارف نداریم و تمام تلاشمان را برای پیروزی انجام می‌دهیم.

*ْآیا برای بازیکنانتان پاداشی در نظر گرفته‌اید؟

- حتی دیروز (یک شنبه ) و پس از برد فولاد به بازیکناننم قول پاداش ندادم. آنها می‌دانند که این حرف گفتن ندارد که اگر خوب بازی کنند پاداش می‌گیرند.

*برای دو بازی باقی‌مانده در لیگ قهرمانان آسیا چه برنامه‌ای دارید؟

- قطعا قلعه نویی تمام برنامه‌ریزی‌های لازم را برای پیروزی در دو بازی پیش‌رو انجام داده است. همانطور که قبل از بازی با الجزیره گفتند که این تیم را می‌بریم و بردیم اکنون هم می‌گویم که به یاری خداوند الشباب را می‌بریم. من آدمی هستم که تا روز آخر تلاشم را می‌کنم.

*با توجه به درگیری‌های آخر فصل و بازیهای آسیایی چه زمانی برای فصل آینده برنامه‌ریزی می‌کنید؟

-قرار است تا 22 فروردین استقلال را واگذار کنند پس دیگر چیزی نمی‌ماند که ما بخواهیم برایش کاری بکنیم. آن طور که گفته‌اند واگذاری استقلال دیگر قطعی است.

*ولی در طول سالهای گذشته بارها از این قطعیت صحبت شده است؟

- بله، شاید ما معنی قطعی را درست نمی‌دانیم! فکر می‌کنم باید سری به دایره‌المعارف بزنم تا معنی این کلمه را یاد بگیرم. شاید از نظر مسولان معنی کلمه قطعی این است که اعصاب تیم‌ها را به هم بریزد و آنها را وارد حاشیه کنند.

*این حرف شما خیلی شبیه اظهارنظر پرسپولیس‌ها در روزهای آخیر است؟ آنها معتقدند که صحبت‌های مسئولان وزارت ورزش باعث شد اعصاب تیم‌یشان به هم بریزد؟

- ما برای کسب دو جام خود را آماده کرده بودیم و تیم روی ریل بود تا این که رئیس سازمان خصوصی سازی گفت که قرار است باشگاهها این طور و آن طور بشوند و یکی دو بار هم از قطعییت واگذاری صحبت کرد. این صحبت‌ها بایکنان ما را به هم ریخت و متاسفانه از آن روز حاشیه وارد تیم شد و ما را از ریل خارج کرد.

*برای بازی آخر با تراکتور سازی با هواداران چه صحبتی دارید؟

- بازیکنان ما تا اینجای کار تمام تلاش‌ خود را کرده و چیزی کم نگذاشته‌اند. هواداران هم م‌دانند که تیم در این فصل با مصدومیت‌های زیادی درگیر بود و جدایی چند بازیکن و غیبت آندو، بیک‌زاده و خسرو حیدری در بسیاری از بازی‌ها چقدر در روند تیم ما تاثیر منفی گذاشت. این مسائل دست ما و کادر فنی نبود. شاید تقدیر این گونه رقم خورد. فکر می‌کنم که تلاش بازیکنان در خور تقدیر است و هواداران هم به ورزشگاه می‌آیند و از آنها حمایت می‌کنند. در پایان از رسانه‌ها و هوادارانی که در طول فصل از ما حمایت کردند تشکر می‌کنم و امیدوارم که سه بازی پیش‌رو را با برتری پشت سر بگذاریم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

تزریق پیام ایستادگی، امید و نشاط

باعث خوشحالی و مسرت است که رهبر معظم انقلاب در جمع قهرمانان و سرمایه‌های ورزش کشور، همچون همیشه مدبرانه به بسیاری از مسائل و معضلات این حوزه اشاره کردند و با بیانات خود، برنامه اصلی دستگاه‌ های ورزشی کشور را طی سال‌های آتی ترسیم نمودند.

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها