jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۶۰۱۴۴ ۱۸ فروردين ۱۳۹۳  |  ۰۹:۳۸

گزیده عناوین روزنامه های صبح دوشنبه

مهلت استفاده از بنزین 400 تومانی

۶

روزنامه های صبح امروز در مهمترین عناوین خود مطالبی همچون؛ «سه سوال اصلی از متقاضیان یارانه نقدی»،«پایان گروگان گیری وجنایت بازگشت۴مرزبان به خاک وطن»،«جزئیات و چگونگی تکمیل فرم ثبت نام دریافت یارانه»،«ظریف:به هیچ هیئت اروپایی اجازه ورود نمی دهیم»،«هجمه به دولت به بهانه یک دیدار» و «مهلت استفاده از بنزین 400 تومانی» را منتشر کردند .

مهلت استفاده از بنزین 400 تومانی

دنیای اقتصاد:مهلت استفاده از بنزین 400 تومانی

معاون اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه شیب افزایش قیمت حامل‌های انرژی در فاز دوم هدفمند کردن یارانه‌ها ملایم است، گفت: هر چند قیمت انرژی در سال گذشته افزایش نیافت، اما نرخ سایر کالاها در دو سال گذشته با رشد مواجه بود، بنابراین افزایش قیمت حامل‌های انرژی همانند سایر کالاها است.

به گزارش «ایرنا»، شاپور محمدی افزود: در دو سال گذشته قیمت سایر کالاها با رشد مواجه شد، هرچند نرخ حامل‌های انرژی باید قیمت نسبی را حفظ کنند؛ زیرا این منطق اقتصادی صحیح است.
وی ادامه داد: واقعی شدن قیمت‌ها منجر به در پیش گرفتن سیاست‌های صرفه‌جویانه توسط مردم است که این امر نیز در راستای اقتصاد مقاومتی است؛ ضمن آنکه به تقویت بودجه خانوار نیز کمک می‌کند.

محمدی تصریح کرد: تولیدکنندگان زمانی که با قیمت‌های واقعی کالا را تولید کنند، تلاش خواهند کرد از فناوری مناسب تولید بهره‌گیری کنند. وی با بیان آنکه گسترش فعالیت‌های بخش تولید و عرضه کالاها با قیمت مناسب‌تر منافع غیرمستقیمی را عاید تمام افراد می‌کند، اظهار کرد: با توجه به اینکه بحث خوداظهاری در مرحله دوم هدفمند کردن یارانه‌ها مبنا قرار گرفته مردم نیز متوسط درآمد را به صورت صادقانه اعلام کنند تا بتوانیم در این فاز از اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها آثار بهتری به‌دست بیاوریم.

محمدی اضافه کرد: در اجرای فاز اول فقط یک نوع توزیع درآمد صورت گرفت و اصلاح الگوی مصرف و تولید دنبال نشد؛ اما در این فاز سیاست‌گذاری دولت براساس اجرای صحیح است.

معاون وزیر اقتصاد توصیه کرد: بهتر است در خصوص قیمت حامل‌های انرژی از برآوردهای شخصی و انتشار ارقامی که واقعی نیست و به طور رسمی از سوی دولت اعلام نشده خودداری شود؛ زیرا این امر نااطمینانی ایجاد می‌کند. وی در پایان گفت: قیمتی که دولت اعلام می‌کند مبنای اصلی است و گمانه‌زنی‌ها نباید مورد توجه مردم باشد. معاون اقتصادی وزیر اقتصاد از جزئیات بررسی دریافت یارانه نقدی در گام دوم هدفمندی یارانه‌ها خبر داد و گفت: سهمیه‌بندی در فاز دوم هدفمند کردن یارانه‌ها حفظ و برای بنزین‌های ۴۰۰ تومانی نیز مهلت مصرف تعیین خواهد شد.

محمدی گفت: بر اساس تصمیماتی که در دولت اخذ شد قرار شد، ملاک دریافت یارانه نقدی در فاز دوم درآمد خانوارها باشد؛ به طوری که خانوارها به 5 گروه درآمدی تقسیم شدند و این درآمدها شامل حقوق، دریافت اجاره منزل مسکونی، سود سپرده‌ها و انواع دیگر درآمدها می‌شود که قرار است متوسط درآمد اظهار شده توسط مردم مدنظر قرار گیرد.

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد خاطرنشان کرد: پس از اعلام این خوداظهاری مرحله راستی‌آزمایی آغاز خواهد شد که وظیفه این مرحله بر عهده معاون اجرایی رئیس‌جمهور خواهد بود.
محمدی در پاسخ به این سوال که چرا ثروت خانوار ملاک دریافت یارانه نقدی قرار نگرفت، گفت: درآمد یک متغیر جریانی است، اما ثروت یک متغیر انباشته است از این جهت درآمد مبنای بهتری برای فاز دوم هدفمند کردن یارانه‌ها خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به آخرین اطلاعات در خصوص وضعیت سهمیه‌بندی بنزین در فاز دوم هدفمند کردن یارانه‌ها گفت: دولت به جمع‌بندی نهایی رسیده و قطعا نظام دو نرخی در فاز دوم اجرایی خواهد شد. وی در پاسخ به این سوال که وضعیت بنزین 400 تومانی موجود در کارت‌های سوخت چه خواهد شد، گفت: بر اساس تصمیم دولت قرار است مهلتی به مردم داده شود تا این بنزین را مصرف کنند و قرار نیست بنزین 400 تومانی از بین برود.

معاون اقتصادی وزیر اقتصاد در پایان خاطر نشان کرد: زمان افزایش قیمت بنزین در فاز دوم هدفمند کردن یارانه‌ها توسط آقای شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور اعلام خواهد شد.

دنیای اقتصاد

-مهلت استفاده از بنزین 400 تومانی
-سه سوال اصلی از متقاضیان یارانه نقدی
-مقررات واردات و صادرات 93
-بورس چه زمانی بر می خیزد؟

خراسان

-ظریف: اجازه نمی دهیم هیچ هیئت پارلمانی از اروپا با شروطی که درقطعنامه اخیر پارلمان اروپا آمده است، به ایران سفرکنند
-پایان گروگان گیری وجنایت بازگشت۴مرزبان به خاک وطن
-پیشنهاد مجازات جدید برای کارمندان اهل روانگردان
-جزئیات و چگونگی تکمیل فرم ثبت نام دریافت یارانه

کیهان

-اتباع اروپا برای ورود به ایران انگشت شماری می شوند
-یارانه بر اساس مجموع درآمد خانوار پرداخت می شود
-ظریف:به هیچ هیئت اروپایی اجازه ورود نمی دهیم
-نظارت را رها کردند قیمت ها سر به فلک کشید

جمهوری اسلامی

-بیانیه 200 نماینده مجلس علیه قطعنامه ضد ایرانی اتحادیه اروپا
-بیش از 1500 کودک فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی شهید شده اند
-سهم پرداخت هزینه های درمان مردم تا 2 ماه آینده کاهش می یابد
وزیر اقتصاد:نظام دو نرخی بنزین حفظ می شود

آفرینش

-تمدید مهلت ثبت‌نام در فراخوان جذب اعضای هیات علمی و بورس دانشگاه آزاد تا 5 اردیبهشت
-سهم 75 درصدی آزمون کتبی در پذیرش دکترای تخصصی 93 "دانشگاه آزاد"
-روایت عراقچی از تهیه پیش‌نویس توافق‌نامه نهایی هسته‌ای با 1+5
-نتانیاهو: مذاکرات صلح را نمی‌پذیریم

آرمان

-چقدر از دارایی‌های بلوکه شده ایران آزاد شد؟
-امروز؛ضیافت شام اشتون و ظریف
-هجمه به دولت به بهانه یک دیدار
-جبهه پایداری در آستانه انحلال

ایران

-وزیر ارشاد:امید در جامعه هنری جوانه زده است
-آغاز پرداخت وام 30 میلیونی بافت های فرسوده
-صف تازه مدعیان قهرمانی لیگ فوتبال
-مورخی که بیهقی زمان لقب گرفت

جام جم

-ظریف:پارلمان اروپا حق مداخله در کشورهای دیگر ندارد
-کار بزرگ استقلال و صدرنشینی نفت
-سفرهای نوروزی به کام تورهای خارجی
-تلاش ها برای آزادی مرزبانان

سیاست روز

-افکار عمومی در انتظار پاسخ ظریف به اشتون
-خزان مذاکرات سازش = رشد نهال انتفاضه
جهت‌یابی نرخ تورم در سال ۹۳
-صفی که صاف نمی‌ایستد

شرق

-اجرای وصیت ایرانشناس نامی در انتظار نظر روحانی
-فرم ثبت نام یارانه نقدی فاز دوم منتشر شد
-توافق هسته ای ضعیف دوام نمی آورد
-ناگفته های آزادی 4 مرزبان

قانون

-160 نماینده به علی جنتی به خاطر توقیف نشریه 9 دید تذکر دادند
-ایرانیانی هستند که دوستانشان را دوست ندارند!؟
-حمله به وزیر ارشاد به خاطر دیدار نوروزی
-دنبال افشاگری بودم نه برائت جویی

حمایت

-تخلف شرکت های بیمه پیش از اعلام نرخ رسمی دیه
-لزوم رفع خلأهای قانونی حمایت از آمران به معروف
-فاصله طولانی سوخت خودروها تا مقصد استاندارد
-سازو کارهای قانونی دریافت نفقه

وطن امروز

-فرانسه متهم نسل کشی در رواندا
-جریمه مردم غیرقانونی است
-نفت در صدر فولاد مدعی
-معمای واسطه ها

راه مردم

-عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:مسئولان در برخورد با متخلفان تبعیض قائل نشوند
-زورگیران سه راه امین حضور در ایستگاه محاکمه
-هشدا وزارت بهداشت نسبت به اپیدمی آنفولانزا
-واردات بنزین ممنوع

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مخلص
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۸
از سال دیگه برای نفس كشیدن مردم هم پول می گیرید
۰
۰
ولش
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۸
بله انشالله... با افزایش قیمت حامل های انرژی شاهد ورود نام خودروهای لوكس و با كیفیت كشور به لیست خودروهای گران قیمت دنیا خواهیم بود. عربها خودروی 80 میلیونی به پول ایران را به قیمت 10 میلیون تومان سوار می شوند و ما پژو و سمند را 30 میلیون تومان كه با این روند بدون هیچ شكی مرز 40 و 45 را لمس خواهند كرد و دولت فقط بلد است هشدار بدهد و دیگر هیچ .
۰
۰
س
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۸
مهلت تعیین كردن برای مصرف بنزین 400 تومانی !!!!!!!!!!!
واقعا .... است . مثلا كسی كه تا حالا صرفه جویی كرده و بنزینش رو مدیریت كرده حالا مجبوره هول هول بره تو خیابون و ترافیك و بیشتر كنه و هوا رو آلوده تر تا بنزین ذخیره شده اش سوخت نشده و دلش بسوزه ...
۰
۰
احمد
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۹
خوب شد معنی صرفه جویی راهم فهمیدیم امایكی مارا متوجه كند چطورمی شود كه حامل های انرژی وبه تبع آنها همه چیزگران شوداماتورم افزایش پیدانكند؟تاآنجاكه عقل ما قد می دهدتورم یعنی افزایش قیمت ها.شاید آقایون چوب جادویی اجی مجی چیزی دارندیامی خواهند معجزه كنند.ضمنا بامهلت تعیین كردن زمینه انبار وذخیره سازی بنزین 400وحتی700تومانی بوجود می آیدكه تبعات ناگواری درپی خواهدداشت.
۰
۰
محسن
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۹
یارانه ها دیگه هدفمندمیشوند ؟! یعنی ازبعضی مردم با افزایش نرخ بعضی كالاها پول یارانه بقیه مردم را می گیرند
۰
۰
ارد
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۶
این یك اشتباه دولت و بی انصافی است در حق كسانی كه كوشش كرده اند سهمیه بنزین خود را مدیریت كرده و بی جهت مصرف نكنند.وانگهی قوانین و مقررات نباید عطف بما سبق شده وبیجهت ایجاد تنش ونگرانی برای مردم ایجاد كند.اگر دولت تدبیر هم امیدی برای همدلی مردم دارد نباید.با تصمیم گیری های خلق الساعه سبب بی اعتمادی ونا رضایتی گروهی هر چند اندك از مردم شود.مشكلات دولت تدبیر وامید پولهای چندین میلیارد دلاری است .كه نا بجا در دوردستها صرف حمایت از دشمنان ملت ایران میشود.یك ادم یك لا قبا چندین میلیارد دلار را بالا میكشد آنوقت به این چندر غاز بنزین مصرف نشده گیر داده اند.آیااین آقایان وزیران میدانند میلیارد چه عدد بزرگی است؟برای مقایسه عرض میشود از زمان رسول خدا تاكنون .یك میلیارد دقیقه نگذشته است!!ماشین حساب كه دارید.!
۰
۰

یادداشت

بیشتر
مصاف جدی با یقه سفیدها

مصاف جدی با یقه سفیدها

تاکنون تلاش‌های زیادی برای احقاق حقوق مردم و اجرای عدالت قضایی و اجتماعی از سوی آیت‌ا... رئیسی، رئیس قوه‌قضاییه صورت گرفته و نتایجی در برداشته است اما با این وصف، موضوع صدور دستورالعمل اجرایی قانون اعاده اموال نامشروع مسؤولان را شاید بتوان جزو برجسته‌ترین اقدامات صورت گرفته در این زمینه دانست.

مذاکره نکردیم، جنگ هم نمی‌شود

مذاکره نکردیم، جنگ هم نمی‌شود

در چند روز گذشته لفاظی‌های بسیاری مبنی بر این‌که ممکن است یک جنگ بین ایالات متحده آمریکا و جمهوری اسلامی ایران رخ دهد صورت گرفته است که بیشترین سهم در این لفاظی‌ها مربوط به دیپلمات‌های غربی و رسانه‌های نزدیک و وابسته به آنها بوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر