jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۵۵۶۵۸   ۲۳ اسفند ۱۳۹۲  |  ۲۲:۲۳

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در نشست کمیته انرژی مجمع تشخیص مصلحت نظام، بر لزوم کنترل ریسک سیستماتیک بازار سرمایه از سوی مراجع و نهادهای تصمیم‌گیر تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، علی صالح‌آبادی در این نشست با بیان این‌که یکی از ریسک‌های اثرگذار بر بازار سرمایه، ریسک سیستماتیک است، تاکید کرد: مسئولان و سیاستگذاران، بویژه در حوزه انرژی باید با در نظر داشتن این مهم، به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که افق سرمایه‌گذاری بلندمدت مورد تشویق و حمایت قرار گیرد.

سخنگوی سازمان بورس افزود: یکی از الزامات جذب سرمایه‌گذاران به بازار سرمایه، این است که سرمایه‌گذار بتواند آینده را تا حد امکان پیش‌بینی کند، از این رو ضروری است تصمیم‌گیری‌ها به گونه‌ای باشد که قابلیت پیش‌بینی و برنامه‌ریزی بلندمدت را برای سرمایه‌گذاران فراهم کند.

صالح‌آبادی همچنین با اشاره به ساختار کنونی بازار سرمایه، به فعالیت بورس‌های چهارگانه در کشور، شامل بورس اوراق بهادار، فرابورس، بورس انرژی و بورس کالا اشاره کرد و گفت: امروز خوشبختانه با وجود ابزارها و نهادهای متنوع مالی در کشور، امکان تامین مالی از بازار سرمایه برای بنگاه‌های اقتصادی فراهم است، ضمن این‌که بورس بستری مناسب برای واگذاری شرکت‌ها به بخش خصوصی، از طریق ساز و کار شفاف و رقابتی را فراهم آورده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر