رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به انهدام بیش از هزار باند سرقت در سال 92 گفت: افرادی که امسال لاستیک، ضبط و پخش خودروی آنها در تهران سرقت شده برای دریافت اموال سرقتی به پلیس آگاهی مراجعه کنند.
کد خبر: ۶۵۴۹۰۸
پلیس آگاهی، لاستیک و ضبط و پخش خودرویتان را می دهد

سرهنگ عباسعلی محمدیان در نشست امروز خود با خبرنگاران در خصوص کشفیات پلیس آگاهی در سال 92 گفت: سال جاری را در حالی پشت سر می گذاریم که در زمینه کشف جرایم توفیقات خوبی را داشته ایم. از ابتدای امسال و همزمان با کشف راز قتل خلبان ایران ایر و همسرش یکی از جنایت های پیچیده کشف شد. در حوزه جرایم دیگر نیز اقدامات خوبی انجام و باندها و گروه های تبهکارانه شناسایی و دستگیر شدند.

وی دستگیری 187 نفر از سارقان در هفته جاری، کشف سرقت مسلحانه شادآباد و دستگیری گروه 100 نفره سارقان زورگیر را از مهمترین اقدامات پلیس آگاهی در روزهای پایانی سال اعلام کرد و گفت: در حوزه قتل با کشفیات انجام شده موفق شدیم از شاخص های سالیانه عبور کنیم. همچنین در شناسایی اجساد نیز با کشف علمی به رقم خوبی رسیدیم.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: در سال های گذشته مجرمان سطح یک و دو را شناسایی و با آنها برخورد کردیم و امسال برخورد با مجرمان سطح سه در دستور کار قرار گرفت. در سال 92 بیش از هزار باند در حوزه جرایم مختلف در تهران شناسایی و منهدم شد. در این زمینه دادستان تهران همکاری خوبی در کشف جرایم با پلیس آگاهی داشت.

سرهنگ محمدیان با اشاره به عملیات اخیر پلیس آگاهی برای دستگیری 187 نفر از سارقان، افزود: 165 نفر از این مجرمان سابقه دار هستند که اقدامات پلیسی گسترده ای پیش از دستگیری آنها انجام و سارقان در عملیاتی همزمان در دام پلیس گرفتار شدند. دستگاه قضایی نیز با این مجرمان برخورد خوبی داشت و کمتر از 10 نفر که در جرایم جانبی با این افراد ارتباط داشتند آزاد شدند.

وی با اشاره به اینکه دستگیر شدگان تا پایان نوروز در بازداشت به سر خواهند برد به کشفیات صورت گرفته از این سارقان اشاره کرد و گفت: 315 کامپیوتر خودرو، 401 پنل ضبط، 379 دستگاه ضبط و پخش، 24 دستگاه لب تاپ، 63 باند خودرو، 161 گوشی تلفن همراه، 16 خودروی سرقتی، 130 ایربگ خودروهای 206 و 207 و دو کیلو طلا از مهمترین اموال کشف شده از سوی این سارقان می باشد.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: هر شهروند تهرانی که در سال 92، لاستیک و ضبط و پخش خودرواش سرقت شده است می تواند با مراجعه به پلیس آگاهی اموال سرقت شده خود و یا معادل آن را دریافت کند. مالباختگان باید با پرونده تشکیل شده در کلانتری به اداره آگاهی مراجعه کنند.

وی در ادامه به شهروندان هشدار داد: در روزهای پایانی سال و با توجه به خریدهای نوروزی فعالیت مجرمان نیز برای سرقت افزایش پیدا می کند. در این ایام ماموران پلیس آگاهی در ایستگاههای بی آر تی، مترو و مراکز تجاری حضور دارند و به صورت نامحسوس با جیب بران و کیف قاپان برخورد می کنند. طی روزهای گذشته نیز تعدادی از این جیب بران دستگیر و 150 شاکی آنان شناسایی شدند.

سرهنگ محمدیان به زنان توصیه کرد هنگام استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بهتر است از کیف هایی با بند بلند استفاده کنند و کیف را در مقابل خود قرار دهند زیرا مجرمان با تیغ اقدام به برش کیف دستی از پشت سر کرده و محتویات داخل آن را خالی می کنند. همچنین شهروندان توجه داشته باشد بیشترین جیب بری در هنگام سوار و یا پیاده شدن از اتوبوس یا ایستگاههای مترو صورت می گیرد.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان با اشاره به کاهش 40 درصدی سرقت موبایل در روزهای پایانی سال هشدار داد شهروندان هنگام استفاده از تلفن همراه بیشتر مراقب باشند و توجه کنند که سارقان از غفلت و سهل انگاری آنها برای سرقت استفاده می کنند.(مهر)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
دزد
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۰۴ - ۲۹ شهريور ۱۳۹۳
۰
۰
بیكاری وگرانی رو درست كنیددیگه احتیاج به پلیس نداریم باعث تاسف كه اماربالای دست گیری پلیس جزو افتخارات حساب میشود

نیازمندی ها