jamejamonline
فرهنگی عمومی کد خبر: ۶۵۴۵۶۷ ۲۰ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۳:۴۵

عبدالناصر الجبری، رئیس دانشگاه الدعوت الاسلامی بیروت اظهار داشت: شیعه را از آن رو شیعه می دانند که از امام علی(ع)در مقابل امویان پیروی کرد اما این به آن معنی نیست که شیعه در مقابل سنی است بلکه شیعه در مقابل اموی قرار دارد.

پیشنهاد جالب یک عالم سنی برای مقابله با آمریکا

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی شبکه قرآن وی که در برنامه شب آسمانی شبکه قرآن ومعارف سیما حضور یافته بود گفت: چه کسی گفته اهل سنت از امام علی(ع)پیروی نمی کند سنی خلفای راشد را قبول دارد و امام علی(ع) را نیزجز خلفای راشد می‌داند از طرفی سنی‌ها از امام علی(ع)در مقابل معاویه پیروی کردند الان نیزسنی‌ها معتقدند اگر در زمان علی(ع)بودیم بر ضد معاویه می‌جنگیدیم.

رئیس دانشگاه الدعوت الاسلامی بیروت ادامه داد: چه کسی جز منافق و کافر می‌تواند نسبت به اهل بیت پیامبر(ص) بغض داشته باشد زیرا کسی که در 5 نوبت نمازش باید بگوید اللهم صل علی سیدنا محمد و آل سیدنا محمد نمی تواند دشمن اهل بیت پیامبر باشد، البته درجه حب اهل بیت وخاندان پیامبر(ص) در کشورهای مختلف متفاوت است، از طرفی عده‌ای هم می گویند که شیعه‌ها به صحابه دشنام می‌دهند اما من واقعا هیچ فرد آگاه شیعی را ندیده‌ام که به صحابه بی احترامی کند.

عبدالناصرالجبری اظهار داشت: اگر روزی ارتباط بشر با آسمان و شرایع دینی قطع شود نتیجه اش آن چیزی می شود که در حال حاضر در دولت امریکا شاهد هستیم و آن دچار شدن به منیت است. آمریکا در نابود کردن دیگران تنها به بقای خود نمی اندیشد بلکه به فکر بهره کشی و بهره برداری از دیگران برای حفظ منافع خویش است و همه این موارد به دلیل کمبود اخلاق است.

وی با بیان این مطلب که منشأ همه افراط گری‌ها آمریکاست گفت: آمریکا وهابیت تکفیری و وهابیت سیاسی را برای رسیدن به اهدافش به خدمت گرفته است و تنها زمانی می توان کاری کرد که آمریکا از رفتارهای نادرستش دست بردارد. این چالش به دولت آمریکا کشیده خواهد شد و این گونه است که حکومتشان متزلزل می‌شود.

الجبری تصریح کرد: باید ارتش سپیدی را تشکیل دهیم که این ارتش نظامی نخواهد بود بلکه ارتشی است از علما با عمامه‌های سفید که پشتوانه ای غنی از علم و ایمان دارند این ارتش باید به آمریکاو اروپا رفته و با اندیشه هایشان آن‌ها را مورد تهاجم قرار دهد.

عبدالناصرالجبری در رابطه با وهابیت گفت: وهابیت اهل سنت را تکفیر می کند چه کسی این حق را به آنها داده است آن‌ها می کوشند خود را نماینده اسلام و سنی بدانند در حالی که این گونه نیست زیرا سخنان وهابیت بدعت است آن‌ها آیات قرآنی را تجسم می کنند و زیارت اهل قبور و توسل را منع می کنند و در حقیقت در دین بدعت آورده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
الیاس دریابانی
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۰
اینجاست كه به قول قدیمی ها باید گفت حرف حساب جواب نداره . اما كاش گوشی هم باشه كه بشنوه .
۰
۰

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

آنها که ستم را برنمی‌تابند...

آنها که ستم را برنمی‌تابند...

«مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا ا... عَلَیهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَی نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ ینْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِیلا» در میان مؤمنان، مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند، صادقانه ایستادند. بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند) و بعضی دیگر در انتظارند و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند. (احزاب/23)

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر