jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۶۵۲۴۷۰   ۱۴ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۲:۳۹

وزیر خزانه داری آمریکا در سخنرانی خود در مجمع سالانه آیپک با درخواست صهیونیست ها برای افزایش تحریم های ایران مخالفت کرد.

مخالفت وزیر خزانه داری آمریکا با افزایش فشارها بر ایران

جک لیو شب گذشته در سخنرانی خود در مجمع سالانه آیپک، ضمن دفاع از مذاکرات کشورهای 1+5 با ایران با افزایش فشارها بر جمهوری اسلامی مخالفت کرد.

وزیر خزانه داری آمریکا، با تاکید بر رویه دولت واشنگتن در مورد ایران، با رد درخواست‌های سران آیپک برای تشدید تحریم ها علیه ایران، گفت: کاهشی که در تحریم های ایران ایجاد شده، به معنی فروپاشی نظام کلی تحریم ها نیست.

به گفته لیو، تاثیر تحریم ها بر اقتصاد ایران همچنان باقی است چرا که بخش عمده تحریم ها تغییر نکرده و ایران قادر نیست زیان وارده شده را به زودی جبران کند.

جان مک کین از سناتورهای جمهوریخواه آمریکا و رقیب باراک اوباما در انتخابات ریاست جمهوری سال 2008 میلادی نیز با سخنرانی در آیپک سیاست‌های خارجی دولت اوباما، از جمله در ارتباط با ایران و روسیه را مورد انتقاد شدید قرار داد.

او از خواسته این لابی صهیونیستی برای تقویت تحریم ها علیه ایران به جای کاهش تحریم ها، پشتیبانی کرد.

سران آیپک در روزهای گذشته در نامه ای خطاب به اوباما نوشته بودند: تحریم ها باعث آمدن ایران به میز مذاکرات شده و لذا نباید تحریم ها کاهش یابد.

در این نامه سه درخواست مطرح شده بود: توقف کامل غنی سازی اورانیوم ایران، برچیدن سایت هسته ای فردو و برچیده شدن راکتور آب سنگین اراک.

طی روزهای گذشته جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا، نیز در آیپک سخنرانی کرده بود که وی نیز از سیاست فعلی کاخ سفید در قبال ایران حمایت کرده بود.

قرار است بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی که هم اکنون در واشنگتن به سر می برد نیز در آیپک به ایراد سخنرانی بپردازد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

امروزه مشارکت مردم در صحنه انتخابات از مهمترین و متداول‌ترین نوع مشارکت سیاسی است. مقبولیت سیستم‌های مبتنی بر دموکراسی مدرن، اساسا به مشارکت‌ های مردمی که بیشتر در انتخابات معنا دارد مربوط می‌شود.

نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر