صنعتگران هواپیما با استفاده از فناوری، جدیدترین هواپیمای جت مافوق صوتی ساخته اند که خاص مسافران بسیار ثروتمند است.
کد خبر: ۶۴۹۸۴۰
هواپیمای مافوق صوت ویژه ثروتمندان + عکس

این هواپیما که «Spike S-512» نام دارد و نخستین جت مافوق صوت خصوصی آماده فروش جهان است دارای یک کابین مسافران بدون پنجره است که دیوارهای داخلی آن با نمایشگرهای نازک پوشانده شده است و نمای آسمان را به خوبی برای مسافران نمایش می دهد.

دوربین هایی در بیرون این جت تعبیه شده است که دید بیرون را به درون هواپیما می آورد اما مسافران می توانند در صورت تمایل یکی از تعدادی از صحنه های پانارومیک را انتخاب کرده و یا در صورت نیاز به خواب و استراحت نمایشگرهای کم نور را بر گزینند.

شرکت «اسپایک ایرواسپیس» سازنده این هواپیمای فناورانه می گوید برداشتن پنجره ها چالش های بزرگ را از طراحی و ساخت بدنه هواپیما از بین می برد و عرضه هواپیمایی را امکان پذیر می کند که از نظر ساختار بی عیب و نقص است و به لطف برخورداری از سطح صاف بیرونی اصطکاک آن نیز کاهش می یابد.

طرح های هواپیمای «S-512» نخستین بار دسامبر گذشته اعلام شد و گروهی از مهندسان سابق شرکت بوئینگ و گلف استریم امیدوارند هواپیمای آنها دو برابر سریع تر از جت های تجاری کنونی باشد.

این هواپیما در بالاترین سرعت به هزار و 370 مایل بر ساعت دست می یابد و سرعت کروز آن هزار و 218 مایل بر ساعت خواهد بود.

این هواپیمای جدید می تواند مسافت بین نیویورک و لندن را سه - چهار ساعته طی کند. گفتنی است هواپیمای فوق صوت کنکورد می تواند در همین مدت این مسیر را طی کند.

اسپایک در حال حاضر پیش بینی می کند جت آنها از دسامبر 2018 با قیمت 80 میلیون دلار به بازار عرضه شود اما مفهوم سفر بدون پنجره برای مسافرانی که خیلی هم ثروتمند نیستند احتمالا زود تر از این موعد محقق می شود.(مهر)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
عبداله
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۲/۱۲/۰۷
۰
۰
بعد از 28 سال كار هنوز یك ماشین هم نداشتم و ندارم .
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها