رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از صدور برگ عبور برای مسافرانی که گذرنامه خود را در خارج از کشور گم کرده و یا از آنان سرقت شده خبر داد.
کد خبر: ۶۴۹۵۹۵
صدور برگ عبور به جای گذرنامه مفقودی در خارج از کشور

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سردار محمود صادقی در خصوص آمار صدور گذرنامه در سال جاری، گفت: امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته صدور گذرنامه، 15درصد افزایش داشته است.

وی افزود: این افزایش، به دلیل دو برابر شدن زائران عتبات عالیات در اربعین حسینی، سفر حج عمره و تعطیلات سال نو میلادی نسبت به سال گذشته است، که بحمدالله توانستیم به موقع، گذرنامه های درخواستی را صادر کنیم.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا در خصوص مسافران ایرانی که در خارج از کشور اسناد هویتی خود را گم می کنند و یا از آنان سرقت می شود، افزود: این افراد می توانند به کنسولگری ها و سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران در آن کشور، مراجعه کنند.

وی اظهار کرد: اگر مدت اقامت مسافران در کشور مورد نظر طولانی باشد، سفارتخانه های ایران، برای آنان گذرنامه صادر می کنند در غیر این صورت، برای مسافران برگ عبور صادر شده که می توانند با آن، وارد کشور شوند؛ افراد پس از ورود به ایران، فقدان گذرنامه خود را اعلام و پلیس مهاجرت و گذرنامه به آن رسیدگی و سپس طی فرآیند قانونی نسبت به صدور گذرنامه جدید اقدام می کند.

سردار صادقی به افرادی که فقدان گذرنامه خود را به پلیس اعلام کرده اند اما در مراحل صدور مجدد، گذرنامه آنان پیدا می شود، گفت: افراد پیدا شدن مدارک خود را پیش از خروج از کشور به ادارات گذرنامه استان ها، اعلام کنند چرا که گذرنامه هایی که با عنوان گمشده، در سیستم ثبت می شوند، اعتبار ندارند.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: در صورت مفقود شدن دیگر اسناد هویتی افراد در خارج از کشور، سفارتخانه های ما به بانک ثبت احوال دسترسی دارند و پس از اثبات و احراز هویت، برای آنان گذرنامه یا برگ عبور صادر می کنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها