jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۴۹۵۵۷   ۰۵ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۹:۳۰

نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا از برگزاری گفت‌وگوهای ملی در پاسخ به اعتراضات ضددولتی در کشورش خبر داد.

به گزارش ایرنا، مادورو یکشنبه شب در برابر جمعیتی که مقابل کاخ ریاست‌جمهوری گردهم آمده بودند، اعلام کرد: چهارشنبه هفته آینده کنفرانس ملی صلح با حضور همه جریان‌های سیاسی، اجتماعی و مذهبی برگزار خواهد شد.

رئیس‌جمهور ونزوئلا همچنین از برگزاری نشست مقدماتی با حضور فرمانداران از جمله دو فرماندار نزدیک به مخالفان خبر داد که انریکه کاپریلس، نامزد سابق انتخابات ریاست‌جمهوری و رهبر مخالفان نیز یکی از این افراد است.

مادورو این اظهارات را میان هزاران تظاهرکننده‌ای بیان کرد که به نشانه حمایت از هوگو چاوز لباس قرمز رنگ پوشیده بودند. آنها پس از تجمع در میدان بولیوار، به سوی کاخ ریاست‌جمهوری راهپیمایی کردند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از کاراکاس، طرفداران مادورو تقریبا هر روز در پاسخ به تظاهرات مخالفان بویژه دانشجویان تظاهرات می‌کنند.

از سوی دیگر، کاپریلس در توییتر خود بدون پاسخ به دعوت مادورو، نوشت: نشست شورای فرمانداران در چارچوب قانون اساسی برگزار می شود. ما می‌خواهیم این نشست از شبکه تلویزیونی پخش شود و مردم حقیقت را بشنوند.

در خبر دیگری اعلام شد تنها یک روز پس از اخطار شدید مادورو به اخراج گروه خبری تلویزیون سی.ان.ان آمریکا از این کشور، رئیس‌جمهور ونزوئلا به گزارشگران این شبکه خبری اجازه داد به فعالیت‌های خبری خود در ونزوئلا ادامه دهند.

رئیس‌جمهور ونزوئلا اواخر هفته گذشته به گزارشگران شبکه سی.ان.ان در این کشور هشدار داده بود در صورتی که نسبت به پوشش دادن اوضاع و تحولات سیاسی داخلی ونزوئلا تجدیدنظر نکرده و تمامی وقایع را به مساوات و یک‌اندازه اطلاع‌رسانی نکنند، از ونزوئلا اخراج خواهند شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر