jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۴۹۰۳۶   ۰۴ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۶:۲۹

با قوی شدن کارت‌های گرافیک و پردازنده‌ها که به انرژی بیشتری نیاز دارند، عمر باتری لپ‌تاپ‌ها برای تولیدکنندگان محصولات دیجیتال به یک معضل تبدیل شده است.

از این رو شرکت اینتل از تولید کارت گرافیک کم مصرفی خبر داده که به‌طور چشمگیری عمر باتری لپ‌تاپ را افزایش می‌دهد. این پردازنده گرافیکی می‌تواند مدیریت خوبی روی مصرف انرژی داشته باشد و از هدر رفتن انرژی در مدارهای سرگردان جلوگیری کند. همچنین محصول جدید اینتل که هنوز یک طرح آزمایشی است، هسته پردازنده را زمانی که فعالیت خاصی انجام نمی‌دهد، غیرفعال می‌کند. با قابل استفاده‌شدن این فناوری باید شاهد تولید اولترابوک‌هایی با پردازنده‌های گرافیک قوی‌تر باشیم، بی‌آن‌که نگران عمر کوتاه باتری آن باشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر