فوتبالیست ها زرنگ بودند

کلاهبردار بین ورزشی ها دستگیر شد

عامل کلاهبرداری‌های تلفنی از بازیگران در نقش مدیر دفتر رئیس صدا و سیما از سوی پلیس آگاهی تهران دستگیر شد.
کد خبر: ۶۴۸۵۸۶
کلاهبردار بین ورزشی ها دستگیر شد

این مرد جوان در نقش مدیر دفتر رئیس صدا و سیما، حراست و نایب رئیس فدراسیون فوتبال به شکار بازیگران و بازیکنان فوتبال می‌پرداخت و به کلاهبرداری تلفنی دست می‌زد. ابوالفضل که تنها 21 سال دارد، تا به حال چندین بازیگر و فوتبالیست و هم چنین روسا و مدیران بخش های مختلف دولتی کشور را فریب داده و از آنها پول گرفته است. وی پس از این‌که بازداشت شد قصد داشت با چرب‌زبانی خود را بی‌گناه جلوه دهد و وقتی فهمید به آخر خط رسیده است پرده از کلاهبرداری‌های سازمان یافته‌اش برداشت. البته او ادعا می‌کند پول زیادی به‌دست نیاورده و حاضر است رضایت طعمه‌هایش را بگیرد.ابوالفضل که با سه خط موبایل به بازیگران و بازیکنان زنگ می‌زد روز ۱۹ بهمن‌ماه سال جاری در عملیات غافلگیرانه تیمی ویژه از پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران دستگیر شد.

*سابقه داری؟

بله. یک بار سال گذشته به علت کلاهبرداری از فدراسیون پینگ پنگ دستگیر شدم.

*ماجرا از چه قرار بود؟

سال پیش تلفن دفتر رئیس فدراسیون پینگ‌پنگ را به‌دست آوردم و به وی زنگ زدم و خودم را یکی از کارمندان کمیته امداد امام خمینی (ره) معرفی کردم و گفتم پدر یکی از خانواده‌های تحت حمایت به خاطر چند صدهزار تومان در زندان است و باتوجه به شناختی که به وی داریم اگر این پول پرداخت شود این پدر آزاد می‌شود که رئیس فدراسیون با اعتماد به حرف‌هایم که پشت سرهم ردیف می‌کردم پول را به حسابم ریخت ولی سه روز بعد دستگیر شدم و با هزار بدبختی از وی و کمیته امداد رضایت گرفتم.

* بعد هم شدی مدیر دفتر رئیس صدا و سیما؟

چند مدتی می‌شد که بیکار بودم و می‌خواستم هر طوری شده پولی دست و پا کنم بنابراین فکری به سرم زد و به ۱۱۸ زنگ زدم و شماره حراست صدا و سیما را گرفتم و خودم را آقای بخشی، رئیس دفتر مهندس ضرغامی معرفی کردم و شماره چند تن از بازیگران را گرفتم و سپس به همان بازیگران زنگ می‌زدم و شماره بازیگران دیگر را می‌گرفتم که از این طریق ۲۴۰ شماره تلفن به‌دست آوردم.

*ماجرای کلاهبرداری از فوتبالی‌ها چیست؟

آقا از آن‌ها نتوانستم کلاهبرداری کنم!

*چرا؟

بازیکنان زرنگ بودند.

*شماره‌های بازیکنان فوتبال را از کجا گرفتی؟

به حراست فدراسیون فوتبال زنگ زدم و خودم را بهمنی، رئیس روابط عمومی فدراسیون فوتبال معرفی کردم و از آنان شماره چند تن از فوتبالیست‌ها را خواستم ولی آن‌ها شماره‌ای ندادند بنابراین به مقابل استادیوم آزادی رفتم و شماره‌های بازیکنان را از لیدرهای سرخابی‌ها گرفتم و غیر از آن شماره دیگر بازیکنان تیم‌های دیگر و حتی مربیان را نیز به‌دست آوردم مثل آندرانیک تیموریان، رضا شاهرودی، نیما نکیسا، محمود فکری، علی دایی، علی پروین و…

*شنیده‌ام نقش تاج را هم بین فوتبالی‌ها بازی کرده‌ای؟

بله. به محمود فکری زنگ زدم و با لهجه اصفهانی خودم را تاج، نایب رئیس فدراسیون فوتبال معرفی کردم و از وی خواستم برای کمک به یک سرطانی پول بدهد ولی وی گفت که حضوری پیش من می‌آید و از نزدیک صحبت می‌کند.

*پس در واقع از فوتبالی‌ها کلاهبرداری نکرده‌ای؟

نه، بعضی از آن‌ها متوجه می‌شدند می‌خواهم فریبشان بدهم و با رفتارهای تند و زننده با من برخورد کردند.

*علی پروین؟

علی پروین هم گفت باید مرا از نزدیک ببیند.

*شنیدیم قبلاً فوتبال بازی می‌کردی؟

بله، در نوجوانان سایپا فوتبال بازی می‌کردم.

*فکر می‌کردی که دستگیر شوی؟

نه.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها