کد خبر: ۶۴۶۶۸۷

معاون حقوقی، ‌امور مجلس و استان های وزارت ورزش و جوانان با اشاره به شرایط نامساعد مالی و حسابرسی باشگاه های استقلال و پرسپولیس گفت: " ابتدایی ترین موضوعی که برای واگذاری این دوباشگاه نیازمندیم ایجاد چارچوب مالی و حسابرسی به صورت شفاف است تا بر اساس آن بتوان حداقل شرایط نرمال برای خصوصی سازی را فراهم کرد."

به گزارش جام جم ورزشی و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان، امیررضا خادم درباره شرایط مالی و پروسه حسابرسی باشگاه های سرخابی گفت: " بحث خصوصی سازی این 2 باشگاه دولتی سال هاست که در حد صحبت مطرح شده و با مشکلات بسیاری روبه رو بوده است. چیزی که من تاکنون متوجه شده ام این بوده که متاسفانه شرایط ابتدایی و اولیه این دوباشگاه برای خصوصی سازی هنوز فراهم نشده است."

مسوول پیگیری پروسه واگذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس حداقل موضوع برای خروج از شرایط کنونی این دو باشگاه را ایجاد چارچوب مالی و حسابرسی آن ها به صورت شفاف عنوان کرد و گفت: تجربه ناموفقی را در برخی باشگاه ها مثل ابومسلم تجربه کرده ایم که در حال حاضر مشخص نیست صاحب اصلی این باشگاه چه کسی است. تجربه هایی از این دست شرایطی ایجاد می کند تا ما با تمانینه بیشتر و فارغ از جریانات و سرو صداهای اطراف بحث های واگذاری که برخی از آن ها کاملا منطقی است رسیدگی و تعیین تکلیف کنیم.

خادم ازاهداف نشست امروز با متولیان اجرایی باشگاه پرسپولیس گفت و اظهار کرد: " یکی از سیاست های اصلی ورزش حمایت از این دو باشگاه است. به هرحال این دوباشگاه مردمی و محبوب و از طرف دیگر دولتی هستند ما موظفیم که نظارت کامل و کافی را از این دوباشگاه داشته باشیم. نکته اساسی این است که پرسپولیس و استقلال پتانسیل و شرایط این را دارند که خود گردان باشند و بتوانند مسائل مالی خود را بدون حاشیه و بدهی برای دولت، مدیریت کنند.

وی گفت: نحوه مدیریت های پیشین را نمی خواهم زیر سوال ببرم اما به نظر من پروسه انتخاب هیات مدیره و مدیرعامل حرکتی است که باید بر اساس اِشل عادی یک شرکت سود ده و شرکتی که موج بزرگ مردمی، امکانات عظیم اسپانسری و اقدامات خیر خواهانه را پشت خود دارد پیش رود که در این بین خیلی توفیقی حاصل نشده است. کاری که اکنون ما به عنوان دستگاه متولی و صاحب این دوباشگاه انجام می دهیم رفع مشکلات این باشگاه ها و ایجاد شرایطی برای امکان واگذاری آن و ورود به بحث خصوصی سازی است. برای نخستین گام امروز جلسه ای با حضور متولیان اجرایی باشگاه پرسپولیس خواهیم داشت تا نحوه حمایت و کمکی که می توانیم به این باشگاه و طبیعتا به باشگاه استقلال داشته باشیم را بررسی کنیم.

معاون حقوقی، ‌امور مجلس و استان های وزارت ورزش و جوانان از مدت زمان بررسی وضعیت مالی باشگاه پرسپولیس گفت و افزود:: "همه بارها شنیده اند که ارقام مختلفی از بدهی این باشگاه مطرح است. مدیرعامل قبلی مبالغی اعلام می کند و کسانی که در باشگاه هستند مبالغ دیگری را اعلام می کنند که به هرحال باید به صورت دقیق شفاف سازی شود. دوهفته کاری مدت زمانی است که تیم بازرسی وزارت ورزش و جوانان که در باشگاه پرسپولیس مستقر شده است پس از وارسی دقیق به مبلغ مشترک برای اعلام بدهی های باشگاه برسد و امروز هم در ادامه حسابرسی این جلسه را برگزار خواهیم کرد.

او از بی مهری به حامیان ورزش کشور نیز گلایه کرد و گفت: من تصور می کنم در برخی مواقع با برخی از دوستانی مثل هدایتی که ورزش را حمایت می کنند خوب برخورد نشده و کم مهری هایی شده است. دراتفاقات این چنینی باید نگاه بُرد بُرد داشته باشیم واگر انتظار داریم افرادی که علاقه مند به کمک مالی و معنوی باشگاه های استقلال و پرسپولیس هستند ورود کنند و حمایت خود را دریغ نکنند طبیعی است که حداقل انتظارات آن ها را برآورده کنیم. حداقل موضوعی که انتظار می رود این است که مورد احترام قرار گیرند و از آن ها به عنوان کسانی که تیم های محبوب و مردمی را مورد حمایت قرار می دهند تقدیر شود. من هیچ دلیل منطقی نمی بینم که حمایت افرادی که آمده اند به ورزش کشور کمک کنند را بخواهیم و ازطرف دیگرهیچ بهره ای حتی احترام لازم و کافی را دریغ کنیم. امروز ابتدایی ترین جلسه را در این خصوص خواهیم داشت تا ببینیم در مجموع به چه نتیجه ای خواهیم رسید.

امیررضا خادم در پایان حمایت بی دریغ مردم از باشگاه ها را به خاطر حضور افراد خاک خورده ورزش دانست و گفت: خوشبختانه امروز افرادی اطراف پرسپولیس را گرفته اند که عمدتا از نیروها و خاک خورده های باشگاه هستند. افرادی مثل علی پروین، علی دایی، پنجعلی و دیگر عزیزانی که صاحبان اصلی پرسپولیس هستند. مردم اگر تشویق می کنند اگر حضور دارند و این گونه حمایت می کنند به خاطر حضور این افراد است.

برچسب ها: امیر رضا خادم
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها