jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۶۴۳۰۶۳   ۱۶ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۰:۵۱

داستان های هزار و یک شب واگذاری سرخابی ها

استفاده اختصاصی از استقلال و پرسپولیس!

سازمان خصوصی‌سازی پیگیر واگذاری سهام دو باشگاه پرطرفدار استقلال و پرسپولیس برای سال آینده است.

استفاده اختصاصی از استقلال و پرسپولیس!

به گزارش جام جم ورزشی ، داستان واگذاری سرخابی ها به بخش خصوصی به داستان های هزار و یک شب شبیه شده است. انگار این کار به عادت یک عده تبدیل شده تا هر وقت یک بار به موضوع خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس اشاره کنند اما در عمل همان آش و همان کاسه باشد. این بار پوری‌حسینی رییس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرده این سازمان مانند سازمان امور مالیاتی کشور برنامه سخت‌گیرانه‌ای برای واگذاری سهام این دو باشگاه ندارد اما اگر این دو باشگاه همکاری لازم را به مرحله اجرا نگذارند به طور حتم از طریق وزارت ورزش و جوانان این سازمان پیگیری‌های لازم را برای واگذاری سهام باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس به مرحله‌ی اجرا می‌گذارد. صحبت ها درباره خصوصی سازی از این سال به آن سال منتقل می شود و اما در دوره کنونی مصادف است با اوضاع خراب سرخابی ها به لحاظ مالی. محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان که در ابتدای روی کار آمدنش گفته بود شرایط را برای خصوصی سازی مناسب نمی بیند و حتی اضافه کرد خیلی باور ندارد که با خصوصی شدن مشکل دو باشگاه استقلال و پرسپولیس حل شود. به اعتقاد وزیر باید بستر این موضوع به لحاظ فرهنگی و اجتماعی فراهم آید. گودرزی حتی گفت: شاید در کل خصوصی‌سازی خیلی خوب نباشد و حتی ‌این دو تیم را به واسطه خصوصی سازی عجولانه از دست بدهیم، در حالی که می‌خواهیم آن‌ها را قوی‌تر کنیم‌.با این صحبت های وزیر خیلی ها به او خرده گرفتند اما هر چه از زمان آن حرف ها می گذرد و اوضاع کنونی خصوصی سازی بررسی می شود این نتیجه بدست می آید که نگاه وزیر به خصوصی سازی سرخابی ها برگرفته از یک نگاه اساسی و علمی بوده است.باشگاههای استقلال و پرسپولیس تاکنون محلی برای ورود افراد سیاسی سایر بخش های غیر ورزشی بوده است. این جمله بیشتر پیشکسوتان این دو باشگاه است که سازمان تربیت بدنی در گذشته یه دنبال استفاده اختصاصی از این دو تیم بوده است بنابراین تیم هایی را که دولت برای اهداف مختلف از آنها حمایت می کند بعید است به این زودی ها توسط خود دولت به بخش خصوصی واگذار شود.دولت در ماههای اخیر با توجه به مشکلات فراوان سرخابی ها حاضر به کمک مالی آنها نبوده است اما از طرفی شنیده می شود با ترفندهایی باز هم پول دولتی به مجموعه دو باشگاه تزریق شده است تا سیاست یک بام و دو هوا در خصوصی سازی سرخابی ها ادامه داشته باشد.

از طرفی عده ای بر این باورند بحث خصوصی سازی به عنوان ابزاری برای تغییرات مدیریتی در این باشگاه تبدیل شده که این پروسه در تغییر رویانیان کارساز شد اما در مورد فتح الله زاده همچنان ادامه دارد.بر اساس پیش شرط های تعیین شده بودجه 50 – 50 وزارت ورزش و جوانان و مدیران سرخابی ها که باید به باشگاه تزریق شود تاکنون به طور کامل از سوی دو طرف صورت نگرفته است هر چند که وزارت ورزش و جوانان برای تامین بودجه 50 درصدی توسط مدیران عامل مصمم است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

وقتی حرف بازی ایران و کره‌جنوبی پیش می‌آید، ناخواسته یاد سال 2014 و آن بازی نوستالژیک اولسان می‌افتم که رضا قوچان‌ نژاد دروازه‌ حریف را باز کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها