معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از آغاز اجرای فاز دوم طرح شهروند الکترونیک در دو هفته آینده خبر داد و این طرح را راهکاری برای ارتقای فرهنگ شهرنشینی با بهره گیری از دانش دیجیتال عنوان کرد.
کد خبر: ۶۴۱۴۳۶
اجزای فاز دوم طرح شهروند الکترونیک، از دو هفته دیگر

 سید محمدهادی ایازی  با اشاره به ارایه بورسیه آموزشی برای گذراندن دوره های آموزشی بسته شهروند الکترونیک شامل فناوری اطلاعات، مهارت های هفتگانه رایانه، سلامت، کارآفرینی و نیز آموزش های شهروندی به 1 میلیون نفر از شهروندان تهرانی  در قالب طرح شهروند الکترونیک گفت: طرح مذکور با هدف ارتقای دانش دیجیتال و نیز ارتقای فرهنگ شهرنشینی در کلانشهر تهران در حال اجراست.

وی افزود: باتوجه به معیارهای اصلی توسعه یافتگی در جوامع، داشتن سواد الکترونیک از شاخصهای اصلی داشتن سواد در سطح بین المللی است. خوشبختانه در طی مدت اجرای این طرح در فاز اول بیش از 250 هزارنفر از شهروندان تهرانی در این طرح ثبت نام کرده اند.

ایازی عنوان کرد: هم اکنون مرحله تکمیل ثبت نام و توزیع بسته های آموزشی متقاضیان در سطح مناطق 22گانه و سراهای محله منتخب در حال اجراست.

وی اظهار کرد: با توجه به استقبال شهروندان، فاز دوم طرح از ابتدای اسفند امسال کلید خواهد خورد و بمدت سه هفته شهروندان جا مانده از طرح فرصت خواهند داشت تا با مراجعه به تمامی 374 سرای محله شهر تهران نسبت به ثبت نام و دریافت بسته های آموزشی خود اقدام کنند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران افزود:  شهروندان برای گذراندن این دوره ها که بطور متوسط یک سال به طول خواهد انجامید هزینه ای بجز دریافت کتب الکترونیک پرداخت نخواهند کرد و بهره مندی از این دوره برای شهروندان تهرانی رایگان خواهد بود. (مهر )

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها