سازمان تامین اجتماعی با صدور دستوری اداری به واحدهای اجرایی این سازمان ضوابط مربوط به کسر حق بیمه تکمیلی درمان مستمری بگیران را اعلام کرد.
کد خبر: ۶۴۰۱۹۵

اعلام ضوابط کسر حق بیمه تکمیلی درمان مستمری بگیران

به گزارش جام جم آنلاین و  به نقل از روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، براساس این دستور اداری باتوجه به قرارداد منعقده بین کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تأمین اجتماعی و شرکت بیمه آتیه سازان حافظ، با کسر حق بیمه تکمیلی درمان مستمری بگیران از تاریخ یکم آذر 92 به مدت یک سال (لغایت آبان  1393) موافقت شد.

بر اساس این گزارش،مشمولان بیمه تکمیلی درمان در اولین ماه (آذر سال 1392) مستمری بگیران و افراد تحت تکفل آنان در استان های البرز، زنجان، سمنان، اردبیل، کرمان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، فارس، خراسان جنوبی، خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، تهران، خراسان شمالی، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان، کهگیلویه و بویراحمد، قزوین، مازندران، خراسان رضوی، کردستان (سقز و قروه)، هرمزگان و گلستان هستند که طبق لیست مهرماه سال جاری مشمول بیمه تکمیلی بوده اند.

بنا بر این گزارش ،کسر حق بیمه تکمیلی درمان از مستمری بگیران سایر استان ها، صرفاً در چارچوب قرارداد کانون عالی بازنشستگان با شرکت بیمه آتیه سازان حافظ مجاز خواهد بود، کانون های بازنشستگی استانی متقاضی پوشش بیمه تکمیلی باید ابتدا هماهنگی لازم را با کانون عالی مستمری بگیران به عمل آورند و پس از اعلام موافقت کانون عالی به اداره کل امور فنی مستمری ها، مجوز مربوطه در این خصوص صادر خواهد شد.

این گزارش می افزاید:مستمری بگیران مشمول در صورت انصراف از پوشش بیمه تکمیلی درمان می توانند حداکثر تا سه ماه پس از تاریخ شروع کسر حق بیمه (مشروط به عدم استفاده از خدمات بیمه ای دوره اخیر) با مراجعه به کانون های مربوطه انصراف خود را اعلام و کانون عالی مسوول جلب رضایت و پرداخت مبالغ مکسوره به آنان خواهد بود.

همچنین درصورت تمایل مستمری بگیران به عضویت سایر افراد تحت تکفل آنان در بیمه تکمیلی و یا درصورت تمایل مستمری بگیران جدید به عضویت در بیمه تکمیلی، متقاضیان می توانند با مراجعه به کانون های بازنشستگی نسبت به ارائه درخواست خود اقدام کنند.

 

برای مشاهده سوابق بیمه با موبایل کلیک کنید.

برچسب ها: بیمه تکملیی
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها