حرف های تازه کاپیتان تیم ملی بابت جدایی از استقلال

نکونام: دوستان آقایان از رفتن من بشکن می زنند!

جواد نکونام به فاصله چند هفته از جدایی از تیم استقلال حرف های تازه ای می زند و حقایقی را افشا می کند که مشخص نیست چرا قبلا این کار را انجام نمی داد.
کد خبر: ۶۴۰۱۹۲
نکونام: دوستان آقایان از رفتن من بشکن می زنند!

سایت جام جم ورزشی - امروز گفت و گویی از جواد نکونام کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران و هافبک سابق استقلال در خبر ورزشی چاپ شده است که نکات زیادی در بر دارد. خواندن این گفت و گو خالی از لطف نیست.

او  که پس از جدایی از استقلال سکوت کرده بود، روز گذشته سکوت خود را شکست. این اتفاق زمانی افتاد که استقلالی‌ها تلاش کردند تا انتقال این بازیکن را به کارلوس کروش، سرمربی تیم‌ملی ربط دهند و به نوعی رفتن او را تقصیر سرمربی تیم‌ملی بیندازند. هر چند کروش و کفاشیان نسبت به این حرف واکنش نشان دادند اما این گفته قلعه‌نویی که «از رفتن نکونام من بیشتر از همه ضرر کردم» باعث شد تا کاپیتان تیم‌ملی نتواند بیش از این سکوت کند. او می‌گوید: «قصد نداشتم مصاحبه کنم اما در این مدت حرف‌هایی زده شد که درست نبود. عوامفریبی دیگر کافی است. این تاکتیکی قدیمی است برای فرار از انتقادها که دیگران را جلوی هواداران قرار بدهیم و خودمان را تبرئه کنیم. کسانی که می‌گویند از رفتن نکونام بیشترین ضرر را ما دیدیم، بهتر است از دوستان‌شان بپرسند که چرا یک سال خدا خدا می‌کردند تا من از استقلال جدا شوم؟ همان‌ها که امروز می‌گویند نکونام نباید می‌رفت، می‌توانند از دوستان نزدیک‌شان بپرسند که چرا موقع رفتن من از استقلال بشکن می‌زدند و شادی می‌کردند. دوستان محترم که حالا این حرف‌ها را می‌زنند، یاد روزی بیفتند که می‌گفتند با حضور نکونام استقلال خوب بازی نمی‌کند و اگر از استقلال برود، راحت‌تر هستیم. من از همان موقع می‌دانستم که مشکلم فنی نیست چون در تیم ملی بهترین بازی‌هایم را انجام می‌دادم. در واقع مشکل مسائلی بود که اگر بگویم همین چند نفر هم به ورزشگاه نمی‌آیند.»

آقایان مگر نگفتند از استقلال برو؟!

نکونام جدایی از استقلال را برخلاف میل باطنی‌‌اش می‌داند. او در ادامه توضیح می‌دهد: «آقایان این مسائل را نمی‌توانند کتمان کنند. اگر امروز چنین حرف‌هایی را می‌زنند، به خاطر این نیست که بگویند ضرر کرده‌اند بلکه می‌خواهند فشار را از روی خودشان بردارند و تقصیر را گردن دیگران بیندازند. من می‌گویم فقط با مردم و طرفداران صادق باشید. مگر بدون جلسه با من نگفتید از استقلال برو و فقط برای صدور رضایت‌نامه من آمدید؟ چطور حالا بانی جدایی من از استقلال دیگران شده‌اند؟ خیلی حرف‌ها را در دلم نگه داشته‌ام ولی اگر مجبور شوم آنها را به زبان می‌آورم. مشکل من در استقلال پول نبود که اگر دنبال پول بودم به این تیم نمی‌آمدم تا بعد از یک‌سال بروم. آمدم که با لباس استقلال از فوتبال خداحافظی کنم ولی نگذاشتند چون جلوی کارهای دوستان‌شان را تا حدود زیادی گرفتم و نگذاشتم به برخی از بازیکنان جوان بیش از این ضربه بزنند. اگر من دنبال پول بودم ابتدای فصل پارسال با الغرافه که 5 میلیارد تومان پول می‌داد، قرارداد می‌بستم. آقای فتح‌ا...‌زاده هم شاهد این پیشنهاد است. عامل جدایی من از استقلال فقط و فقط شما بودید. مجبورم کردید که از استقلال جدا شوم و چون دوست نداشتم در ایران برای تیم دیگری بازی کنم، راهی کویت شدم. حتی می‌توانستم راهی الریان شوم ولی به‌خاطر هواداران نرفتم چون نمی‌خواستم روبروی تیم محبوبم در آسیا بازی کنم. مسئولان الریان تا لحظه آخر عقد قراردادم با الکویت با مدیر برنامه‌هایم در تماس بودند ولی گفتم به هیچ‌وجه به آن تیم نمی‌روم وگرنه امروز من به جای بازیکن پورتو که به تازگی به این تیم ملحق شده، در آن تیم بازی می‌کردم.»

حقیقت را به مردم بگوئید

برای خیلی‌ها سؤال است در جلسه‌ای که بین نکونام، قلعه‌نویی، فتح‌ا...‌زاده و... برگزار شد، چه گذشت؟ نکونام ترجیح می‌دهد حرف‌های زیادی درباره این جلسه و محتویات آن نزند: «آقایان می‌توانند به مردم بگویند در این جلسه که آنها و 6 نفر دیگر هم بودند، چه گذشت. حقیقت را بگویند تا مردم بفهمند چه اتفاقاتی افتاد. باعث و بانی جدایی من از استقلال همین آقایان بودند که با حضور من منافع‌شان را در خطر می‌دیدند. اگر من در استقلال می‌ماندم می‌توانستم فروردین ماه به تیم‌ملی ملحق شوم ولی الان مجبورم در کویت بمانم و اردیبهشت ماه به تیم‌ملی ملحق شوم. حالا چطور ممکن است کروش به من گفته باشد از استقلال برو؟ من اردوی تیم‌ملی در آفریقا را از دست داده‌ام.»

می‌گفتند بازی تیم‌ملی را ندیده‌ام

در روزهای اخیر استقلالی‌ها تلاش کردند تا تلویحاً جدایی نکونام را به کروش ربط دهند. نکونام ادامه می‌دهد: «احتمالاً از صعود تیم‌ملی ناراحت هستند و ١٠٠ درصد همین است و می‌خواهند با این کارها کروش را مقابل هواداران قرار دهند. مجبور شوم می‌گویم قبل از سه بازی آخر ایران در مقدماتی جام‌جهانی، چه کسانی دنبال چه اهدافی بودند ولی خوشبختانه توانستیم به جام‌جهانی‌ برویم و دست بعضی‌ها کوتاه بماند تا مردم کشورم خوشحال شوند. یاد آن روزهایی می‌افتم که بازی ایران و کره‌جنوبی و صعود ایران را می‌دیدند و می‌گفتند که ما خواب بودیم و ندیدیم!»

کروش گفت در استقلال بمان

کروش در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها اعلام کرد از جدایی نکونام ناراحت است ولی آیا او قبل از رفتن در این باره با سرمربی تیم‌ملی صحبت کرده بود؟ نکونام پاسخ می‌دهد: «کروش تنها کسی بود که برای آمدن من به کویت ناراحت بود. وقتی شنید می‌خواهم جدا شوم، از طریق یکی از مسئولان تیم‌ملی به من گفت که در ایران بمان و حتی اگر بازی‌ات هم ندادند، انگیزه داشته باش تا در جام‌جهانی‌ بازی کنی ولی کسانی که من را می‌شناسند، می‌دانند اگر از نظر فکری راحت نباشم، به مشکل برمی‌خورم. به خاطر همین نمی‌خواستم درگیری پیش بیاید و به همین دلیل ترجیح دادم جدا شوم. حتی خانواده‌ام هم در این داستان‌ها آسیب دیدند. بروید ببینید پدرم که آرزویش بود من در استقلال باشم از این جدایی راضی است؟ یا اینکه تحقیق کنید اول فصل چرا من را نمی‌خواستند؟ اگر آقای فتح‌ا...‌زاده نبود هرگز نمی‌توانستم در این تیم بمانم.»

قضیه موسوی‌ها را می‌گویم!

کاپیتان تیم‌ملی حرف‌های خود را در گفت‌وگو با خبرورزشی این‌گونه به پایان می‌رساند: «تا وقتی که من در استقلال بودم، می‌گفتند مشکل تیم نکونام است ولی الان خدا را شکر پس از رفتن من استقلال در تمام مسابقات سوار بر بازی است و همه حریفان را با اختلاف دو، سه گل می‌برد. مشکل می‌دانید چیست؟! من به شما می‌گویم در تمرین استقلال به دنبال جوابش باشید. تا من رفتم، گفتند بازیکن داریم که جای او را پر کند ولی الان چطور رفتن من به ضررشان شده است؟ دوستان یادشان رفته که خط می‌دادند به این و آن تا بگویند حضور نکونام به نفع استقلال نیست؟ خدا را شکر با رفتن من استقلال سراپا حمله شده است. دوست نداشتم همین حرف‌ها را هم بزنم ولی چون آقایان همه‌چیز را برعکس نشان می‌دادند، مجبور شدم حرف بزنم. الان من بهتر از هرکسی می‌دانم استقلال شرایط حساسی دارد. فقط دلم برای هواداران استقلال می‌سوزد چون دوست ندارم بیش از این دروغ بشنوند. هواداران چه گناهی کرده‌اند که نباید حقیقت را بشنوند؟ دلم می‌سوزد که در ورزشگاه هم به راحتی نمی‌توانند نظرشان را بگویند چون آدم‌هایی هستند که آنها را از زیر تیغ‌شان می‌گذرانند. حتی بعضی عکاسان و خبرنگاران اجنبی‌پرست(!) هم این از زیر تیغ این آقایان رد شده‌اند! دوست ندارم باعث اذیت شدن طرفداران شوم و امیدوارم استقلال با تلاش بازیکنان قهرمان شود. اگر بعضی‌ها به حرف زدن‌هایشان ادامه دهند، مجبور می‌شوم حرف‌هایی بزنم که باب میل‌شان نباشد. مجبور می‌شوم قضیه ایمان موسوی‌ها و قضیه سربازی رفتن اطرافیان آقایان را بگویم تا مردم بفهمند در استقلال چه خبر است. امیدوارم آقایان دیگر با افکار مردم بازی نکنند.»

برچسب ها: جواد نکونام
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
حمید آبی
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۷ - ۰۸ بهمن ۱۳۹۲
۰
۰
از اولش هم آمدن این آقا به استقلال اشتباه بود چون واقعا بچه است!
الف
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۹ - ۰۸ بهمن ۱۳۹۲
۰
۰
حقیقت این است پول عرب ها مزه كرده و حالا باید همه را متهم كنی تا گناه رفیق نیمه راه بودن و حسرت به دل گذاشتن 30 میلیون طرفدار آبی به دلشان بذاری....... اگر همه هم فاسد باشند گناه تو پاك نشود......... رفیق پولكی نیمه راه.... بازیكن میلیادری .......

نیازمندی ها