jamejamonline
استان ها عمومی کد خبر: ۶۳۸۹۳۲   ۰۵ بهمن ۱۳۹۲  |  ۱۶:۳۶

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام گفت: در راستای حفظ ارزش های دفاع مقدس تاکنون هفت منطقه عملیاتی دوران دفاع مقدس در این استان در فهرست آثار ملی ثبت شده است.

7 منطقه عملیاتی دوران دفاع مقدس درایلام ثبت ملی شد

عبدالمالک شنبه زاده روز شنبه در نشست شورای ایثارگران میراث فرهنگی افزود: این مناطق در شهرستان های مرزی ایلام، مهران و دهلران قرار دارند.

وی بیان کرد: با هدف پاسداشت یاد و خاطره شهدا و نیز رشادت های مردم مرزدار ایلام ساخت یادمان های دفاع مقدس در استان در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

وی ادامه داد: ایثارگران در جامعه ما نعمت هستند و ارزش این نعمت و پاسداری از خون شهدا و جانبازان بر همه واجب است زیرا ما خود را مدیون خون شهدا و ایثارگران می دانیم.

وی تاکید کرد: همگان باید تلاش کنند عزتی که ایثارگران برای ما به جا گذاشته اند، حفظ شود و از آرمان های معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و خون پاک شهیدان دفاع کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی ایلام افزود: اردوی راهیان نور ویژه کارکنان، تهیه گنجینه از آثار شهدا، جمع آوری زندگی نامه شهدای میراث فرهنگی و دیدار با خانواده های ایثارگران میراث فرهنگی از برنامه های جدید این دستگاه اجرایی است که در اولویت قرار می گیرد.

شنبه زاده گفت: این اقدام با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و ترویج و نهادینه شدن فرهنگ شهادت انجام خواهد شد. (ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.