امیر قلعه نویی تصریح نمود ؛اگر تیمش در دو بازی آینده به پیروزی برسد، به جام قهرمانی نزدیک خواهد شد.
کد خبر: ۶۳۸۵۱۷
قلعه نویی : پیروزی در 2 بازی بعدی، یعنی قهرمانی استقلال

وی همچنین گفت: : باشگاه استقلال هم مشکل مالی دارد اما ما مدیری خبره داریم که به خوبی مدیریت بحران را بلد است.

 امیر قلعه‌نویی در حاشیه تمرین عصر امروز جمعه تیم فوتبال استقلال، در جمع خبرنگاران در مورد دیدار این تیم با ذوب‌آهن اصفهان ضمن بیان مطلب فوق گفت: در این هفته‌ها، هفته‌های سختی را پیش رو داریم، دروازه‌ها کوچک می‌شود و بازی‌ها و امتیازها حساس‌تر. تیم ذوب‌آهن هم تیمی با برنامه و قدرتی بود که با آمدن مجتبی تقوی و اکبر محمدی، در آن بازی استقلال را بسیار تحت فشار قرار داد اما خوشبختانه موفق شدیم در اصفهان به پیروزی دست یافته و به مرحله بعدی صعود کنیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه هاشم بیک‌زاده و مجید غلام نژاد را به دلیل مصدومیت در این بازی در اختیار ندارد، افزود: قطعا با توجه به اینکه کیفیت چمن زمین ورزشگاه آزادی که بهتر از ورزشگاه فولادشهر اصفهان است، بازی دو تیم در روز یکشنبه با کیفیت و بهتر خواهد بود.

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران در ادامه به موضوع جالبی اشاره کرد: اگر استقلال بتواند در دو بازی آینده به پیروزی دست یابد، به جام قهرمانی نزدیک می‌شود.

وی در خصوص وضعیت پرسولیس هم اینگونه اظهار نظر کرد: بنده حق ندارم در مورد تیم‌های دیگر صحبت کنم اما از آقای رویانیان به خاطر زحماتی که در این مدت در پرسپولیس کشیده‌اند، تشکر می‌کنم. من تنها فردی بودم که گفتم آدم‌های سیاسی و نظامی نباید وارد فوتبال شوند زیرا ورود آنها مصادف با خانه‌نشینی یک مدیر ورزشی است. اما رویانیان جزو معدود افرادی است که از این بخش‌ها وارد فوتبال شد و کارهای خوبی برای باشگاه پرسپولیس انجام داد.

قلعه‌نویی با اشاره به اینکه به عنوان عضو کوچکی از خانواده فوتبال از زحمات رویانیان تشکر می‌کند، یادآور شد: صحبت‌های من رنگی نیست بلکه فوتبالی است. باید از رویانیان تشکر کرد که با حضور در پرسپولیس منشاء کارهای بزرگی بود.

وی در مورد انتخاب علی پروین به عنوان سرپرست باشگاه پرسپولیس هم اظهار کرد: علی پروین بزرگ، استاد و مربی من بوده و برای ایشان هم آرزوی موفقیت می‌کنم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران از اظهار نظر در مورد مشکلات مالی باشگاه‌ پرسپولیس خودداری کرد و تنها در مورد مشکلات مالی استقلال خاطرنشان کرد: باشگاه استقلال هم مشکل مالی دارد اما ما مدیری خبره داریم که به خوبی مدیریت بحران را بلد است. در این مدت فتح‌الله‌زاده و اعضای هیات مدیره برای رفع این مشکلات تلاش زیادی انجام دادند وگرنه ما به مشکل می‌خوردیم.

وی اضافه کرد: فتح‌الله‌زاده مدیری خبره است با عنایت خداوند و ائمه، هماهنگی اعضای هیات مدیره و تلاش‌هایی را انجام داد تا حدودی مشکلات مالی را پشت سر بگذارد. فتح‌الله‌زاده در این مدت بسیار تحت فشار بود و مانند رویانیان ارتباطات خاصی نداشت ولی توانست بر مشکلات مالی را تا حدودی برطرف کند.

قلعه‌نویی در مورد کودک چهار ساله‌ای که در تمرینات این تیم شرکت می‌کند، اظهار کرد: او می‌تواند تا چند سال دیگر در فوتبال ایران تبدیل به مسی شود.

وی در مورد هجمه‌هایی که این روزها علیه آندرانیک تیموریان به راه افتاده و تلاش‌هایی که برای محروم کردن این بازیکن شده، تاکید کرد: به این شکل و با مطرح کردن چنین مسائلی فوتبال‌مان جلو نمی‌رود. آندو جزو فوتبالیست‌های سوپر حرفه‌ای ایران است که در لیگ برتر جزیره بازی کرده است نه لیگ‌های الکی. بنابر این آندو هیچ وقت کارهای بچه‌گانه نمی‌کند. در لحظه برخورد آندو با سینا عشوری من به آن صحنه نزدیک بودم، باید بگویم عشوری در حال کشیدن پیراهن تیموریان بود و برای اینکه از دست این بازیکن رها شود، ضربه‌ای را زد. ضمن اینکه بعد از آن اتفاق از عشوری عذرخواهی کرد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران ادامه داد: وقتی 17-18 سال در تیم استقلال بودم و سپس به سپاهان اصفهان یا تراکتورسازی رفتم، هیچگاه به خودم این اجازه را ندادم که در مورد وضعیت استقلال صحبت کنم، بنابر این بهتر است آقایان به وضعیت و کارهای تاکتیکی تیم خود بپردازند. متاسفانه شاهدیم فلان بازیکن به خودش اجازه می‌دهد که در مصاحبه‌اش عنوان کند استقلال در هفته‌های آینده امتیاز از دست می‌دهد. در مجموع باید بگویم همه ایران بازیکنی چون آندرانیک تیموریان را دوست دارند.

وی در مورد وضعیت تیم ملی فعلی و تفاوتش با تیمی که او هدایتش را برعهده داشت، تصریح کرد: اصلا این دو تیم با هم قابل مقایسه نیستند، آن زمان فوتبال و فدراسیون رئیس نداشت، فوتبال ایران تعلیق شده بود و دو گروه سیاسی سر من معامله کردند. البته این موضوع را آخوندی ( مدیر کل روابط عمومی سازیمان تربیت بدنی در زمان علی آبادی ) به من گفت و از من حلالیت گرفت. آن گروهی که با آنها به جام ملتها رفتیم با فدراسیون فوتبال قرارداد نداشتند، به همین دلیل به آن تیم فنی افتخار می‌کنم.

قلعه‌نویی ادامه داد: در آن مقطع زمین کمپ تیم ملی خشک شده بود و از شهرداری خواهش کردیم که با آب پاش به زمین آب داده تا بتوانیم در آن تمرین کنیم. از کارهای مثبت دیگرمان تشکیل تیم "ب" بود و در مجموع باید بگویم زمانیکه من سرمربی بودم، نه تنها با دوره فعلی، بلکه با هیچ دوره‌ای قابل مقایسه نیست.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا حمایت کافی از تیم ملی فعلی انجام می‌شود؟، یادآور شد: همه ایران در حال حاضر در خدمت تیم ملی هستند و باید هم اینگونه باشد. همه باید برای موفقیت تیم ملی دست به دست هم بدهند. اما ما باید از 31 تیم دیگر حاضر در جام جهانی الگو برداری کنیم و ببینیم آنها چه رفتارهایی دارند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال تهران همچنین افزود: من از زحماتی که کارلوس کروش برای تیم ملی کشیده است، تشکر می‌کنم اما نباید فراموش کنیم که لیگ هم نقش بسزایی در صعود تیم ملی به جام جهانی داشت، هرچند که در نهایت این نقش اساسی کروش بود که باعث شد تیم ملی بدان شکل به جام جهانی صعود کند.

وی ادامه داد: وقتی می‌گویم از 31 کشور دیگر نمونه برداری کنیم، به عنوان مثال منظورم تیم فوتبال بایرن مونیخ است که ملی‌پوشان آن در بوندس لیگا بازی می‌کنند، هم دو جام دیگر آلمان و هم در لیگ قهرمانان اروپا. در نهایت این بازیکنان در جام جهانی هم بازی می‌کنند ولی هیچ تداخلی در برنامه‌های آماده‌سازی این تیم ایجاد نمی‌شود، بنابر این نباید به مردم انحراف فکری بدهیم زیرا در نهایت باشگاه‌ها هستند که به تیم ملی قدرت می‌دهند.

قلعه‌نویی در پایان در مورد اینکه نکونام و منتظری به خاطر این تیم به لیگ‌های کشورهای دیگر رفتند که بتوانند سر وقت در تمرینات تیم ملی حضور پیدا کنند، گفت: من نمی‌خواهم در این مورد صحبتی کنم اما در پرسش شما، جوابش مستتر است که این بازیکنان در تاریخ مقرر در تمرینات تیم ملی حضور پیدا کنند./ مهر

 

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها