جنتی:

سینمای ایران در مصر از جایگاه خوبی برخوردار است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز در دیدار با جمعی از سینماگران جمهوری عربی مصر با اشاره به مشترکات فراوان فرهنگی و تاریخی دو کشور اظهار داشت: جشنواره بین المللی فیلم فجر ، یکی از معتبرترین جشنواره های بین المللی جهان است و ویترین سینمای ایران محسوب می شود.
کد خبر: ۶۳۴۷۱۶
سینمای ایران در مصر از جایگاه خوبی برخوردار است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ علی جنتی در این دیدار افزود: توجه به بازارهای مشترک در حوزه های فیلم و سینما و همچنین تبادل تجربه های فنی و هنری دو کشور در این زمینه از ملزومات تعامل فکری و فرهنگی است.

جنتی ، زمینه سازی برای ایجاد و امضای تفاهم نامه هایی که منجر به عملیاتی شدن دیدگاه ها و نظرات برای فعالیت های مشترک در زمینه سینما می شود را ضروری و لازم دانست.

 وی گفت: مصر در بخش سینما از جایگاه خوبی برخوردار است و کشور ایران با توجه به این مقوله حاضر است تجربیات خود را در این حوزه در اختیار علاقه مندان سینمایی  قرار دهد و از تجربیات سینماگران  این کشور نیز استفاده کند.

وزیر ارشاد ، دو کشور را دارای پیشینه  تاریخی و تمدنی دیرینه دانست و اظهار داشت : با توجه به مشترکات و علاقه های فکری، اجتماعی، هنری و تمدنی که داریم می توانیم در حوزه سینما به جهش های خوبی دست یابیم.

وی با بیان اینکه سینمای ایران در مصر از جایگاه خوبی برخوردار است و فیلم و سریال های آن مخاطبان بی شماری دارد گفت: پخش فیلم ها و سریال های ایرانی در کشور مصر بسیار تاثیرگذار است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین پیشنهاد کرد؛ تفاهم نامه هایی برای همکاری های مشترک در حوزه ی سینما بین خانه ی سینمای ایران و خانه ی سینمای مصر ایجاد شود.

بنابراین گزارش برخی از حاضرین این جلسه به گفت و گو با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداختند و نظرات و پیشنهادات خود در زمینه های سینمایی را به اطلاع جنتی رساندند.

در این جلسه لوح سپاسی از سوی "محمود عبدالسمیع" رییس هیات به علی جنتی اهدا شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها