«هرکس مقاومت می کرد، او را می زدیم»

افزایش شکایت از عاملان زورگیری از استاد دانشگاه تهران

همزمان با افزایش شکایت ها از زورگیران استاد دانشگاه تهران، پلیس با انتشار عکس بدون پوشش سارقان از مالباختگان خواست برای طرح شکایت به پلیس آگاهی مراجعه کنند.
کد خبر: ۶۳۴۴۲۶
افزایش شکایت از عاملان زورگیری از استاد دانشگاه تهران

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، عصر روز شنبه 14 دی ماه امسال از طریق مرکز فوریت های پلیسی وقوع یک فقره زورگیری منجر به جرح به کلانتری 148 انقلاب اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری در بیمارستان و بررسی های اولیه مشخص شد یکی از اساتید دانشگاه تهران درحالیکه قصد داشته تا در داخل پارکینگ دانشگاه واقع در خیابان 16 آذر، سوار خودرو شود مورد زورگیری قرار گرفته و در زمان مقاومت در برابر سارقان، توسط آنها و از ناحیه سر مورد اصابت ضربات قمه قرار گرفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت به عنف» و به دستور قاضی هاشمیان، بازپرس شعبه یازدهم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

این استاد دانشگاه به کارآگاهان گفت: عصر روز شنبه 14 دی ماه امسال داخل خیابان 16 آذر – خیابان عروجی – داخل پارکینگ دانشگاه تهران در حال سوار شدن به ماشین بودم که جوانی حدودا 20 الی 23 ساله با یک قمه به من نزدیک شد و از پشت سر گوشی تلفن همراهم را از دستم کشید و در همین زمان با قمه ضربه ای بر روی سرم زد ؛ در ادامه نیز زمانی که به تعقیب وی پرداختم مجددا ضربه ای دیگر به سرم زد و در حالیکه من به علت شدت ضربه بر روی افتاده بودم، با یک موتورسوار از محل متواری شد.

با آغاز رسیدگی به پرونده و با بررسی تصاویر دوربین های مداربسته محل سرقت، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از متهمان سابقه دار به نام «سعید . الف» (20 ساله) شدند.
 
با شناسایی مخفیگاه «سعید» در خیابان «طیب»، این محل تحت مراقبت های پلیسی قرار گرفت و سرانجام بامداد روز سه شنبه 17 دی ماه و پس از اطمینان از حضور متهم در مخفیگاهش، وی دستگیر و جهت انجام تحقیقات و شناسایی متهم پرونده به پایگاه سوم پلیس آگاهی منتقل شد.

«سعید . الف» که پس از مواجهه حضوری با مالباخته و مشاهده تصاویر صحنه سرقت، چاره ای جز اعتراف نداشت، صراحتا به زورگیری گوشی تلفن همراه استاد دانشگاه تهران و دهها فقره سرقت مشابه اعتراف و عنوان کرد که سرقت خیابان 16 آذر را به همراه یکی از دوستانش به نام «پیام . س» (20 ساله) انجام داده است؛ وی در اعترافاتش و در خصوص ضرب و جرح مالباخته نیز به کاراگاهان گفت: «هرکس مقاومت می کرد، او را می زدیم».

با شناسایی «پیام» به عنوان دومین متهم پرونده، وی نیز به همراه یکی دیگر از اعضای گروه سارقان زورگیر به نام «بهنام . ب» (19 ساله) در داخل مخفیگاهشان واقع در منطقه خراسان، دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنها تعداد زیادی انواع گوشی های تلفن همراه و چندین قبضه انواع سلاح سرد (قمه و چاقو) کشف و توقیف شد.

 شناسایی تعداد دیگری از شکات پرونده

با دستگیری متهمان پرونده و اعتراف صریح آنها به دهها فقره سرقت های مشابه (زورگیری – کیف قاپی و سرقت گوشی تلفن همراه) در مناطق مختلف تهران از جمله در مناطق میدان ولی عصر، تجریش، ستارخان ، شریعتی و...، شناسایی و دعوت از سایر مالباختگان در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

یکی از مالباختگان پس از حضور در پایگاه سوم و در حالیکه تصاویر تعقیب شدن خود توسط متهمان را نیز به همراه داشت، پس از شناسایی متهمان به کارآگاهان اظهار کرد:«روز یکشنبه هشتم دی ماه امسال هنگامی که از محل کارم واقع در خیابان شریعتی – خیابان ملک خارج و به خیابان سهروردی رفته بودم، یک دستگاه موتورسیکلت «هوندا 125» قرمز با دو سرنشین در نزدیکی من توقف کرد و ترک نشین آن پس از پیاده شدن از موتور، به سمت من آمد، وی با تهدید قمه اقدام به زورگیری نمود و با ضربات قمه کاپشن مرا نیز پاره کرد و پس از سرقت دو دستگاه گوشی تلفن همراه و مبلغ 500 هزار تومان وجه نقد، به همراه همدستش به سرعت از محل متواری شدند».

سرهنگ عباسعلی محمدیان رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود: با توجه به دلایل و تصاویر بدست آمده از صحنه های سرقت، شناسایی متهمان توسط مالباختگان و همچنین اعترافات صریح متهمان به دهها فقره زورگیری در مناطق مختلف شهر تهران، دستور انتشار بدون پوشش تصاویر هر سه متهم پرونده از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است لذا از کلیه مالباختگان و شکاتی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شدند دعوت می شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه کنند. 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۳
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۱
۰
۰
فقط و فقط و فقط اعدام .....
شهروند
United Kingdom
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۱
۰
۰
اقا ..ای قانون گذار فقط و فقط اعدام همین حالا فردا دیره ؟ گناه مردم چیه؟؟؟؟
علی
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۳
۰
۰
بچه 20 ساله و زور گیری!! عجیبه

نیازمندی ها