ثمری در گفت و گو با جام جم ورزشی:

قایقرانان در برف گیر کرده اند

وقتی خوابگاه ملی پوشان اتاق رئیس می شود

علیمحمدی: اختلاف ها صدمه زیادی به قایقرانی ایران زده است

دارنده مدال نقره کایاک مسابقات قهرمانی آسیا گفت: اختلافات شخصی مسئولان ورزش صدمه زیادی به قایقرانی ایران زده است.
کد خبر: ۶۳۴۳۷۸
علیمحمدی: اختلاف ها صدمه زیادی به قایقرانی ایران زده است

علیرضا علیمحمدی کایاک سوار تیم ملی ایران که در کایاک یک نفره 200 و 500 متر پارو می زند، با اشاره به بازگشت مجدد قایقرانان آب های آرام به تمرینات تیم ملی پس از 3 هفته ترک تمرین، در گفت و گو با جام جم ورزشی از شرایط تمرینی در اردوی آزادی می گوید .

وی عنوان کرد: بی ثباتی در بخش مدیریتی فدراسیون در 2 سال گذشته و نامشخص بودن وضعیت مدیریت فدراسیون، به تیم های ملی صدمه زیادی زده است. نبود  حداقل امکانات در اردوها به جایی رسید که اردونشینان تصمیم گرفتند  دیگر تمرین نکنند، اما با رایزنی های فدراسیون با وزارت ورزش و فراهم شدن همان حداقل ها ،تمرینات پس از 3 هفته مجدد از سر گرفته  شد.

علیمحمدی افزود: با کنار گذاشتن احمد دنیا مالی از ریاست فدراسیون به دلایل اختلافات شخصی بین مسئولان ورزش کشور، قایقرانی ایران ضربه بزرگی خورد که شاید نتوان به این راحتی و در زمان کم جبرانش کرد.

نایب قهرمان کایاک قهرمانی آسیا گفت: در زمان ریاست دنیامالی، قایقرانی ایران، 9 مربی خارجی در رشته های مختلف داشت، اما با رفتن رئیس سابق همه امکانات هم رفت. خوابگاه ورزشکاران به اتاق رئیس فدراسیون تبدیل شد و سالن بدنسازی ما به بخش اداری فدراسیون مبدل شد و قایقرانان راهی کانکس ها شدند تا در بدترین شرایط ممکن زندگی کنند، در شرایطی که حتی در تابستان آب قطع بود و در زمستان به دلیل نبود سیستم گرمایشی تا صبح از سرما به  خود می لرزیدیم.

شاید بتوان گفت که در خانه ماندن بهتر از اردو بود، چرا که حداقل غذای گرم می خوردیم.

کایاک سوار تیم ملی عنوان کرد: به هر حال بعد از مدت ها به خوابگاه شماره یک آزادی منتقل شدیم و غذا هم بهتر شده است، اما آیا برای حضور در بازی های آسیایی و مسابقات قهرمانی جهان این امکانات کافی است.

علیمحمدی عنوان کرد: وقتی در رقابت های بزرگ مدال طلا نقره می شود، همین مسئولان دست به انتقاد می زنند، اما هیچ کدام به وضعیت پیش از مسابقات اشاره ای نمی کنند که چه بر سر ورزشکاران آمده است.

قایقران تیم ملی آب های آرام گفت: برای من حضور و موفقیت در بازی های آسیایی اینچوان کره مهم است، برای همین می خواهم از همه امکانات موجود، حتی شخصی استفاده کنم تا نتیجه بگیرم، چرا که عمرم را در 6 سال گذشته در این اردوها گذراندم به این امید که به موفقیت دست پیدا کنم.

وی افزود: متاسفانه مسئولان ورزش به تنها چیزی که فکر نمی کنند ورزشکاران هستن، اصلا برایشان مهم نیست و به راحتی آنها را به فراموشی می سپارند.

علیمحمدی با اشاره به مسابقات فصل آینده تصریح کرد: پیش از بازی های کره جنوبی و یک ماه قبل از آن، مسابقات قهرمانی جهان در مسکو برگزار خواهد شد، می خواهم در آن حضور داشته باشم. سال آینده نیز انتخابی المپیک است و باید خود را برای آن آماده کنیم.

 

  

 

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
علی كرمانشاه
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۲/۱۰/۳۰
۰
۰
به غیرازفوتبال واقعابه ورزش ایران امیدی نیست نمیدونم چه طوری تاحالا قایقرانی ایران ازبین نرفته خدابه دادشان برسه منظورم ورزشكارای غیر فوتبالی مخصوصا قایقرانا

نیازمندی ها