مدیرکل ستاد حوادث غیرمترقبه لرستان:

جزئیات حادثه آتش‌سوزی در پتروشیمی خرم‌آباد

پتروشیمی خرم‎آباد، پیمانکار را عامل انفجار دانست

روابط عمومی شرکت پتروشیمی لرستان در خصوص انفجار و آتش‌سوزی روز شنبه (۱۴ دی‎ماه) در مخزن گازوئیل این شرکت، اطلاعیه‌ای را صادر کرد.
کد خبر: ۶۳۳۷۵۵
پتروشیمی خرم‎آباد، پیمانکار را عامل انفجار دانست

در این اطلاعیه انفجار و آتش سوزی مخزن ذخیره گازوییل بویلرهای پتروشیمی لرستان به‎علت رعایت نشدن نکات ایمنی توسط شرکت پیمانکار اجرایی بویلر‌ها عنوان شده است.

در این اطلاعیه آمده است: « متأسفانه در تاریخ ۱۴ دی ماه مخزن ذخیره گازوئیل مربوط به بویلرهای پتروشیمی لرستان دچار انفجار و آتش سوزی شد. علت حادثه مذکور عدم رعایت نکات ایمنی توسط شرکت پیمانکار اجرایی بویلرها می‌باشد که بدون اخذ مجوزهای لازم اقدام به عملیات جوشکاری بر روی این مخزن نموده بود. شرکت پیمانکاری بدون اخذ مجوزهای لازم، عملیات جوشکاری بر روی این مخزن را آغاز کرده است.

پس از این حادثه علاوه بر حضور به موقع گروه امدادی و آتش نشانی پتروشیمی لرستان از ستاد بحران استانداری، خطوط لوله و مخابرات در‌ همان لحظات اولیه آتش سوزی به موقع مهار و تقریبا در عرض کمتر از یک ساعت کاملا خاموش گردید و خوشبختانه به‎علت همین تعامل و همکاری مجدانه دستگاه‌های فوق‎الذکر هیچ‎گونه آسیبی به تأسیسات دیگر مجتمع وارد نگردید. جا دارد تشکر ویژه از همکاری ستاد بحران استانداری لرستان، خطوط لوله و مخابرات نفت استان و پالایش و پخش منطقه لرستان در این زمینه بعمل آید.

اطلاعیه شرکت پتروشیمی لرستان خاطرنشان شده است؛ مدیریت این شرکت ضمن اظهار همدردی و عرض تسلیت صمیمانه قلبی به خانواده‌های داغدار این حادثه ناگوار، اعلام می‌نماید تمامی همکاری و کمک‌های لازم جهت احقاق حقوق درگذشتگان این حادثه و خانواده‌های محترم و معظم آن‌ها از طریق مراجع داخلی ذیربط انجام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، این حادثه دو کشته و یک زخمی بر جا گذاشت. (ایسنا)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها