jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۳۲۱۹۰ ۱۵ دی ۱۳۹۲  |  ۰۸:۵۵

معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: «۵۳درصد معتادان کشور شاغل، ۶۳ درصد متاهل و ۷۵ درصد دیپلم به بالا هستند».

دیپلمه‌ها، ۷۵ درصد از جامعۀ معتادان

اعتیابه گزارش جام جم سرا، بابک دین‌پرست، به فارس گفت: در آمار شیوع‌شناسی اعتیاد در کشور مشخص شد که ۵۳ درصد از معتادان شاغل، ۶۳ درصد متاهل و ۷۵ درصد دیپلم به بالا هستند و این به معنی آن است که آگاهی دارند اما به پایان اعتیاد که مرگ است باور ندارند.
وی افزود:‌‌ همان گونه که افراد می‌دانند اگر نکات ایمنی را در هنگام رانندگی رعایت نکنند کارشان به مرگ ختم می‌شود اما باز هم تصادفات اولین عامل مرگ و میر غیرطبیعی در کشور است، در مورد مواد مخدر نیز چنین است. همه آگاهی دارند اما باوری به آن ندارند. بنابر این لازم است که در اطلاع‌رسانی باور افراد را افزایش دهیم چرا که به اعتقاد روان‌شناسان افزایش آگاهی منجر به تغییر رفتار نمی‌شود مگر آنکه به باور تبدیل شود.
>> وطن امروز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر