jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۳۲۱۹۰ ۱۵ دی ۱۳۹۲  |  ۰۸:۵۵

معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: «۵۳درصد معتادان کشور شاغل، ۶۳ درصد متاهل و ۷۵ درصد دیپلم به بالا هستند».

دیپلمه‌ها، ۷۵ درصد از جامعۀ معتادان

اعتیابه گزارش جام جم سرا، بابک دین‌پرست، به فارس گفت: در آمار شیوع‌شناسی اعتیاد در کشور مشخص شد که ۵۳ درصد از معتادان شاغل، ۶۳ درصد متاهل و ۷۵ درصد دیپلم به بالا هستند و این به معنی آن است که آگاهی دارند اما به پایان اعتیاد که مرگ است باور ندارند.
وی افزود:‌‌ همان گونه که افراد می‌دانند اگر نکات ایمنی را در هنگام رانندگی رعایت نکنند کارشان به مرگ ختم می‌شود اما باز هم تصادفات اولین عامل مرگ و میر غیرطبیعی در کشور است، در مورد مواد مخدر نیز چنین است. همه آگاهی دارند اما باوری به آن ندارند. بنابر این لازم است که در اطلاع‌رسانی باور افراد را افزایش دهیم چرا که به اعتقاد روان‌شناسان افزایش آگاهی منجر به تغییر رفتار نمی‌شود مگر آنکه به باور تبدیل شود.
>> وطن امروز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر