jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۲۹۸۲۴   ۰۴ دی ۱۳۹۲  |  ۲۱:۱۳

باریج اسانس‌کاشان صدرنشین دور رفت لیگ برتر والیبال شد

کارخانه: با قهرمانی نیم فصل 20 درصد راه را رفتیم

پیروزی ارزشمند باریج اسانس مقابل جواهری گنبد در ایستگاه یازدهم لیگ برتر والبیال، معنایی جز قهرمانی زودهنگام شاگردان مصطفی کارخانه در دور رفت این رقابت‌ها نداشت؛ قهرمانی که به باور این مربی کارکشته تنها 20 درصد راه رسیدن به قهرمانی پایان فصل است و او و شاگردانش نباید در باد این پیروزی بخوابند.

دور رفت مرحله گروهی این رقابت‌ها گرچه یکشنبه هفته‌ آینده با برگزاری دیدارهای معوقه هفته پنجم به پایان می‌رسد با این حال 24 امتیازی شدن باریج اسانس کاشان این تیم را فعلا دست نیافتنی کرده است، موفقیتی که مصطفی کارخانه سرمربی باریج اسانس درباره آن به جام‌جم گفت: پیش از هرچیز باید بگویم که این موفقیت تنها 20 درصد راهی است که می‌خواهیم برای قهرمانی بپیماییم، یعنی در حالی که هنوز یک بازی دور رفت، بازی‌های دور برگشت و مرحله اول و دوم پلی آف باقی مانده است به هیچ عنوان نباید در باد این پیروزی بخوابیم و همچنان با حفظ و تقویت فاکتورهای مثبت کنونی به ادامه حضور پرقدرت خود در لیگ بیندیشیم.

وی که تیمش در مقطعی از بازی‌ها با پذیرش دو شکست پیاپی و از جمله باخت مقابل متین ورامین صدرنشینی را به نماینده ورامین واگذار کرد، در این باره افزود: گرچه ما در آن شرایط به دلیل خستگی شدید پنج بازیکن ملی‌پوش خود، قدری با افت مواجه شدیم اما نه مدیریت باشگاه ما را تحت فشار گذاشت، نه ما به بازیکنان استرس وارد کردیم و نه مجموعه تیم دچار یاس و نا امیدی شد بلکه با حفظ انسجام، یکدلی و انضباط تیمی به همان چیزی که مدنظرمان بود یعنی صدرنشینی در نیم فصل دست یافتیم.

کارخانه همراهی مدیران باشگاه، حضور پرشور تماشاگران، دقت نظر در انتخاب بازیکن و بستن تیم در ابتدای فصل و درک متقابل بازیکن و مربی از یکدیگر را از دیگر رموز موفقیت تیمش برشمرد و گفت: به هر ترتیب خوشحالم که به این موفقیت دست یافتیم ، بازیکنان ملی پوش ما انتظارات را برآورده کردند و خوشحالم از این‌که با 20، 30 سال تجربه حضور در سطح اول والبیال ایران، امسال کاشان را برای فعالیت خود انتخاب کردم.

وی با تاکید بر این‌که در دور رفت لیگ برتر والیبال هیچ تیمی از پیش بازنده نبود و رقابت‌ها در سطح کیفی قابل قبولی برگزار شد، افزود: بازیکنان ما و از جمله امیر غفور، مهدی مهدوی، علیرضا نادی، آرمین تشکری، ناصر رحیمی، فرهاد قائمی و دیگر بازیکنان تا اینجا انرژی زیادی برای موفقیت تیم گذاشتند و مطمئنا براحتی صدر جدول را از دست نخواهیم داد.

کارخانه با بیان این‌که تمرینات هدفمند از دیگر دلایل موفقیت تیمش بوده است، گفت: باید یادمان باشد در دور برگشت تمام تیم‌ها برای جبران به میدان می‌آیند و انگیزه آنها برای شکست دادن ما صد است، بنابراین ما با بیش از صد درصد انگیزه و توان باید به مصاف حریفان برویم تا همچون این مقطع به وعده خود به مدیران باشگاه یعنی قرار گرفتن در رده‌های اول تا چهارم که البته اولی مطلوب و مد نظر ماست، دست یابیم.

نتایج هفته یازدهم

شهرداری تبریز یک ـ میزان مشهد 3، شهرداری ارومیه 3ـ المهدی بندرعباس یک،

باریج اسانس کاشان 3ـ جواهری گنبد یک، کاله مازندران 3ـ شهرداری زاهدان 2، نوین کشاورز 3ـ سایپا 2، متین ورامین یک ـ پیکان تهران 3

برنامه بازی‌های عقب افتاده

یکشنبه ـ هشتم دی: میزان ـ پیکان، شهرداری تبریز ـ شهرداری ارومیه، آلومینیوم بندرعباس ـ جواهری گنبد، باریج اسانس ـ کاله، نوین کشاورزـ شهرداری زاهدان، سایپاـ متین

امید توفیقی / گروه ورزش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر