jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۲۸۴۸۱   ۳۰ آذر ۱۳۹۲  |  ۲۲:۱۷

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از هزینه‌های سرسام‌آور ناباروری در کشور گفت: این هزینه‌ها گاهی تا ده میلیون تومان نیز می‌رسد که در این شرایط لازم است با تعامل بین وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پوشش بیمه ناباروری انجام گیرد.

شهلا میرگلوبیات با تاکید بر ضرورت هر چه سریع‌تر پوشش بیمه ناباروری برای زوجین نابارور، افزود: به‌طور حتم برای اجرای طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده و در‌نهایت افزوده شدن به جمعیت کشور، لازم است تا از زوجین نابارور حمایت شود.

وی اظهار کرد: متاسفانه هزینه‌های درمانی زوجین نابارور سرسام‌آور است به‌گونه‌ای که مشکلات زیادی را برای این افراد ایجاد کرده است. به گزارش مهر، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: متاسفانه به‌دلیل نبودن مراکز تخصصی در برخی شهرستان‌ها، زوجین نابارور بناچار مجبور هستند به تهران سفر کرده تا از خدمات این مراکز برای درمان خود بهره‌مند شود؛ در‌این شرایط علاوه بر هزینه‌های درمان یا اعمال جراحی، هزینه‌های رفت و آمد نیز بر دوش آنها سنگینی می‌کند.

میرگلوبیات یادآور شد: باید هرچه سریع‌تر داروهای زوجین نابارور زیر پوشش بیمه قرار گیرد و حداقل کار این است که بیمه بخشی از هزینه‌های داروهای ناباروری یا عمل‌های جراحی را تقبل کند.

وی با انتقاد از این‌که تاکنون بیمه‌ها نقش مثبتی در پوشش بیمه‌ داروهای ناباروری نداشتند، خاطرنشان کرد: با وجود آن‌که هزینه‌های درمانی زوجین نابارور در مراکز خصوصی و دولتی متغیر است، اما گاهی بیمار باید تا ده‌میلیون تومان نیز برای درمان خود پرداخت کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر