پرونده مامور مخفی گمشده آمریکایی پس از افشای فعالیت‌های جاسوسی وی، به یک بحث جنجالی تبدیل شده است و در عین حال بار دیگر مقامات آمریکایی ادعاهای خود را درباره اطلاع داشتن ایران از سرنوشت این جاسوس آمریکایی که رابرت لوینسون نام دارد، بیان کرده‌اند.
کد خبر: ۶۲۶۸۹۳
واکنش ظریف به ادعای بازداشت لوینسون در ایران

در همین حال دیروز وزیر امور خارجه کشورمان ادعای آمریکا مبنی بر بازداشت مامور سابق اف بی آی در ایران را رد کرد و گفت: هیچ اثری از مامور پیشین اف. بی. آی که شش سال پیش ناپدید شده، در ایران وجود ندارد.

به گزارش مهر، محمدجواد ظریف در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی سی.‌بی.‌اس بیان کرد: من فقط این را می‌دانم که وی در ایران بازداشت نشده است.

مجوز بابک زنجانی لغو شد

سرانجام پس از فراز و فرودهای فراوان، در جلسه دیروز شورای عالی شهرسازی و معماری کشور و به پیشنهاد رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، مصوبه کمیسیون ماده ۵ در ارتباط با طرح ایران‌ زمین متعلق به بابک‌ زنجانی لغو شد.

در همین رابطه مهدی چمران به نسیم گفته است که با لغو پروانه طرح ایران زمین، مبالغ پرداختی مجوز برج می‌تواند صرف پروژه ساختمانی دیگری برای بابک زنجانی شود.

خبر دیگری از این میلیاردر تهران حاکی است که مصطفی افضلی‌فرد، سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از کان‌لم‌یکن شدن قرارداد فروش ۱۷ شرکت زیرمجموعه سازمان تامین اجتماعی به بابک زنجانی خبر داده است.

نظر باهنر برای رفع‌ فیلتر فیسبوک

محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس در مورد ارزیابی‌اش از احتمال رفع فیلتر فیسبوک گفته است: اگر بتوانیم یک‌سری پادزهرهای مناسب را داشته باشیم، می‌توانیم از این ابزار استفاده کنیم، اما تا زمانی که آن پادزهرها را نداریم، قاعدتا رفع فیلتر مشکلاتی را به دنبال خواهد داشت.

او در گفت‌وگویی با ایسنا با بیان این‌که دولت بخصوص وزارت ارشاد می‌تواند به این موضوع ورود پیدا کند، ادامه داده است:‌ البته اگر مجلس احساس کند که مسیر در روال غیرمعمول طی می‌شود، آنگاه به موضوع وارد شده و دخالت می‌کند.

وی در عین حال گفت: ما هنوز به جمع‌بندی نرسیدیم که مجلس به این موضوع ورود پیدا کند یا خیر.

باهنر در پاسخ به این پرسش که آیا در فیسبوک صفحه‌ای دارد، گفت: ظاهرا فردی صفحه‌ای در فیسبوک به نام بنده درست کرده است که باید بررسی کنیم این فرد چه کسی است.

تغییر معاون وزارت اطلاعات ربطی به شنود دفتر مطهری نداشت

به دنبال انتشار برخی اخبار مبنی بر برکناری معاون و مدیرکل وزارت اطلاعات به دلیل کار گذاشتن وسایل شنود در دفتر علی مطهری که به نقل از این نماینده تهران مطرح شده بود، یک منبع آگاه در گفت‌وگو با «انتخاب» ضمن تکذیب این موضوع، تغییر معاون و مدیرکل وزارت اطلاعات را مربوط به چند ماه پیش دانست.

این مقام آگاه گفت: تفسیر و تحریف بیانیه آقای مطهری از سوی رسانه‌ها موجب شده که این گمانه نادرست در جامعه پخش شود که تغییر معاون و مدیرکل مربوطه وزارت اطلاعات ناشی از شکایت وی به دلیل شنود دفترش بوده در حالی که آقای علی مطهری در بیانیه خود چنین موضوعی را اظهار نکرده و صرفا اطلاع داده است که معاون و مدیرکل مربوط تغییر کرده‌اند.

این مقام افزود: البته در بیانیه آقای مطهری تاریخ دیدار ایشان با معاون وزارت اطلاعات نیز اشتباه ذکر شده، اما اصل دیدار صحیح بوده و در ماه جاری برگزار شده اما تغییر معاونان وزارت اطلاعات که محدود به معاونت موردنظر آقای مطهری نیز نبوده است، مربوط به چند ماه قبل بوده و ارتباطی به موضوع شکایت آقای مطهری ندارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها