لاریجانی در دیدار با جمعی از نخبگان مصر:

دامن زدن به اختلافات مذهبی ، طرحی استعماری است

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با جمعی از نخبگان مصر: با بیان اینکه استعمار برای ادامه سلطه خود بر ملت های اسلامی سعی دارد با لباس جدیدی وارد منطقه شود، گفت: دامن زدن به اختلافات مذهبی در جهان اسلام، طرحی استعماری با هدف تحکیم امنیت رژیم صهیونیستی می باشد.
کد خبر: ۶۲۵۸۰۷
دامن زدن به اختلافات مذهبی ، طرحی استعماری است

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری خانه ملت،‌ علی لاریجانی در دیدار جمعی از نخبگان سیاسی، دانشگاهی و اصحاب رسانه مصر، انقلاب مصر را یک انقلاب اصیل و تأثیرگذار در منطقه دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره پشتیبان حرکت انقلابی مردم مصر بوده و از آن حمایت کرده است و ملت ایران خود را در کنار مردم مصر می داند.

وی در ادامه با اشاره به پیوندها و علایق دیرینه میان دو ملت گفت: دشمنان امت اسلامی با درک اهمیت برقراری مناسبات دوستانه میان تهران و قاهره،‌ همواره سعی در ایجاد اختلاف و جدایی میان دو کشور از طریق دامن زن به ایران هراسی و اختلافات مذهبی دارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه استعمار برای ادامه سلطه خود بر ملت های اسلامی سعی دارد با لباس جدیدی وارد منطقه شود، گفت: دامن زدن به اختلافات مذهبی در جهان اسلام، طرحی استعماری با هدف تحکیم امنیت رژیم صهیونیستی می باشد.

لاریجانی افزود: میان فرق مختلف اسلامی هیچ اختلافی در اصول وجود ندارد و استعمارگران می خواهند با استفاده تاکتیکی از گروه های تندرو تروریستی سلطه خود را بر جهان اسلام تحکیم نمایند.

در ادامه این دیدار، چند تن از نخبگان سیاسی و رسانه ای مصر طی سخنانی با تأکید بر نقش مؤثر و تأثیرگذار دو کشور ایران و مصر در منطقه، بر اهمیت تقویت و تحکیم مناسبات دوستانه میان دو کشور تأکید کردند.

صلاح الدین الدسوقی یکی از رهبران سیاسی مصر در این دیدار روابط دو کشور را تاریخی و مستحکم خواند و گفت: برقراری روابط دوستانه میان مصر و ایران می تواند معادلات منطقه را دگرگون سازد.

وی افزود: صهیونیسم و استعمار آمریکا تلاش دارد با طرح اختلافات مذهبی، منطقه را تجزیه کند و دو کشور ایران و مصر باید با یکدیگر در مقابل تهاجم صهیونیست ها و استکبار هماهنگ باشند.

همچنین نورالهدی یکی از روزنامه نگاران مصری نیز در این دیدار با بیان اینکه دشمنان مشترک دو ملت، دو کشور را هدف قرار داده اند، گفت: دشمنان ایران، دشمنان ملت مصر نیز می باشند. کسانی که دانشمندان ایرانی را ترور کرده اند، دانشمندان مصری را نیز ترور می کنند.

همچنین یکی از رهبران جوانان مصری در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران گفت: نسل جوان مصر به دنبال عدالت، استقلال و آزادی می باشد و در این مسیر خواهان گفتگو و تبادل نظر با جوانان ایرانی است.

وی افزود: دو کشور مورد طمع و چشم داشت دشمنان مشترک می باشند و باید با تقویت همکاری و هماهنگی، دو ملت متحد شده و به سوی آینده قدم بردارند.

newsQrCode
برچسب ها: لاریجانی
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها