سرکلانتری چهارم پلیس پیشگیری پایتخت خبر داد

سرقت نافرجام از یک طلافروشی‌ در تهرانپارس

دزد حرفه‌ای که با پوشش زنانه و چهره گریم شده وارد یک طلافروشی در شهر اراک استان مرکزی شده و با شوکر به مرد طلافروش حمله کرده بود، دستگیر شد.
کد خبر: ۶۲۴۷۷۳
ناکامی سارق زن‌نما در سرقت از طلافروشی

به گزارش جام‌جم، سرهنگ رضا احمدی، رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی در این باره گفت: روز‌های پایانی آبان امسال مردی با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تماس گرفت و از سرقت نافرجام طلافروشی‌اش از سوی یک زن جوان خبر داد.در پی این تماس، ماموران با حضور در محل سرقت، به تحقیق از مرد طلافروش پرداختند.

طلافروش به ماموران گفت، یک زن جوان به عنوان مشتری وارد مغازه‌اش شده و او طبق خواسته مشتری، چند نمونه از طلاها را روی پیشخوان گذاشته و وقتی قصد برداشتن فاکتور فروش طلاها را داشته، ناگهان مشاهده کرده زن مشتری در حال جمع کردن طلاهای روی پیشخوان است.

حمله زن سارق به طلافروش

وی افزود: در ادامه مشخص شد مرد طلافروش بسرعت سمت پیشخوان می‌آید که همان موقع زن مشتری از کیفش یک شوکر درآورده و با تهدید از طلافروش می‌خواهد همه طلا‌های مغازه را روی پیشخوان بگذارد.

رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی یادآور شد: مرد طلافروش نیز به بهانه آوردن طلاها، زنگ خطر را به صدا درمی‌آورد و سارق نیز با شوکر به مغازه‌دارحمله می‌کند و در این هنگام با صدای کمک خواهی وی، دیگر مغازه‌داران پاساژ به کمک طلافروش می‌آیند و سارق نیز در حالی که موفق به سرقت نشده بود، متواری می‌شود.

احمدی خاطرنشان کرد: با تشکیل پرونده و شروع تحقیقات، ماموران در بازبینی دوربین مداربسته متوجه شدند سارق زن نبوده، بلکه مردی است که پوشش زنانه دارد. در ادامه رسیدگی به پرونده، ماموران دو روز پیش با اطلاع از این که متهمی که پلیس در تعقیب اوست، سابقه‌دار است، مخفیگاه وی را شناسایی و او را دستگیر کردند.

شاکی، سارق را شناسایی کرد

رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی یادآور شد: متهم با انتقال به پلیس آگاهی، وقتی در مواجهه حضوری با شاکی قرار گرفت، مرد طلافروش او را از روی دست‌ها و طرز راه رفتنش شناخت و گفت او همان سارق زن‌نمایی بوده که به عنوان مشتری وارد مغازه‌اش شده بود.

احمدی گفت: به این ترتیب متهم به جرمش اعتراف و عنوان کرد: چند بار به اتهام سرقت روانه زندان شده و پس از آزادی، همراه یکی از دوستانش که او نیز سابقه‌دار است، سرقت‌هایشان را که اغلب کیف‌ قاپی و دزدیدن اموال درون خودرو‌ها بود، از سر گرفته‌اند. در ادامه دو نفری نیمه‌شب اموال خانه‌ای را سرقت کرده‌اند.

وی افزود: در ادامه مشخص شد، این مرد برای رسیدن به پول بیشتر، تصمیم می‌گیرد بدون همدستش، از یک طلافروشی سرقت کند و با پوشش زنانه و چهره‌ای گریم شده به طلافروشی می‌رود اما هنگام سرقت ناکام می‌ماند و از ترس دستگیری، بدون این که بتواند طلایی سرقت کند، متواری می‌شود.

رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی خاطرنشان کرد: در پی اعتراف متهم، دیگر همدستش نیز دستگیر شد و به همدستی با وی در سرقت وسایل درون خودرو، کیف‌قاپی و دزدی از یک منزل اعتراف کرد.

بنا بر این گزارش، با صدور قرار قانونی برای متهمان، تحقیقات تکمیلی برای مشخص شدن دیگر جرایمشان ادامه دارد.

معصومه ملکی - گروه حوادث

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها