jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۶۱۹۴۲۲   ۰۵ آذر ۱۳۹۲  |  ۱۲:۰۶

محققان دانشگاه هاروارد دریافته‌اند افرادی که روزانه یک مشت آجیل مصرف می‌کنند، کمتر از سایرین در معرض خطر مرگ ناشی از علت‌های مختلف هستند.

هر روز آجیل بخورید تا سالم بمانید

به گزارش جام جم سرا به نقل از مهر- نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که همه انواع آجیل‌ها دارای اثرات محافظتی هستند و به طول عمر می‌افزاید.
مهم نیست که نوع آجیل انتخابی بادام، بادام زمینی، فندوق یا گردو باشد، افرادی که دست کم پنج بار در هفته آجیل می‌خورند، سالم‌تر زندگی کرده و در مقایسه با افرادی که به طور مرتب آجیل مصرف نمی‌کنند، عمر طولانی دارند.
ینگ بایو محقق دپارتمان پزشکی در بیمارستان بریگهام و زنان و دانشکده پزشکی دانشگاه هاروارد در بوستون، ماساچوست به همراه همکاران خود با تجزیه و تحلیل دو تحقیق بزرگ که از سال ۱۹۸۰ آغاز شده بود و به بررسی وضعیت سلامتی بیش از ۷۶ هزار زن و ۴۲ هزار مرد پرداخته بود به تاثیر مصرف آجیل در سلامتی پی بردند.
در میان پرسش‌های مطرح شده از شرکت کنندگان در این تحقیق پرسیده شده بود که چند وقت به چند وقت آجیل مصرف می‌کنید؟
 این اطلاعات از همین افراد هر دو تا چهار سال به روز شده بود و شرکت کنندگان به مدت سه دهه توسط محققان دنبال شده‌اند.
بائو اظهار کرد: ما مشاهده کردیم که افرادی که بیشتر آجیل می‌خورند طولانی‌تر زندگی می‌کنند، برای مثال اگر فردی یک بار در روز آجیل می‌خورد این فرد تا ۲۰ درصد خطر مرگ خود را کاهش می‌دهد.
وی افزود: خوردن یک مشت آجیل پنج بار یا بیشتر در طی یک هفته تا ۲۹ درصد خطر مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی، ۱۱ درصد خطر مرگ ناشی از سرطان را کاهش می‌دهد.
محققان یک مشت را معادل ۲۸ گرم آجیل توصیف کرده‌اند.
تحقیقات پیشین مصرف آجیل را به کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲، سرطان روده بزرگ، سنگ کیسه صفرا و التهاب روده بزرگ نسبت داده‌اند.
آجیل دربرگیرنده مواد مغذی از جمله پروتئین بالا، ویتامین‌ها، مواد معدنی و موادی است که دارای تاثیرات ضد التهابی و ضد سرطانی محسوب می‌شوند.
محققان در نظر دارند به عنوان موضوع تحقیقات آتی خود به بررسی این این موضوع بپردازند که آجیل‌ها چه مزایایی برای سلامت انسان دارند و یا چگونه بر سلامت انسان تأثیرگذار است

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط شکننده کرونا

شرایط شکننده کرونا

پس از ۲۳۴روز سرانجام دیروز‌‌ آمار فوتی‌ های ناشی از کرونا‌ دو رقمی شد و به عدد ۹۷ رسید؛ عددی که اولین‌بار در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۸ و در نخستین روزهای التهاب‌آور کرونا نیز به ثبت رسیده بود.

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

واکسیناسیون، هنجار جامعه امروز

مدتی است بحث‌هایی درباره واکسینه شدن اجباری ‌‌و اعمال برخی محدودیت‌ها برای افرادی که واکسن تزریق نمی‌کنند مطرح می‌شود؛ موضوعی که می‌توان از جنبه‌های متفاوتی به آن نگاه کرد.‌

گفتگو

بیشتر
پیش از نبرد با سرطان

اهمیت حفظ توان باروری بیمار پیش از درمان سرطان را در گفت‌وگو با متخصصان مرکز درمان ناباروری ابن‌ سینا بررسی کرده‌ایم

پیش از نبرد با سرطان

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها