jamejamonline
سیاسی دولت کد خبر: ۶۱۸۸۳۶   ۰۳ آذر ۱۳۹۲  |  ۲۰:۵۱

رییس جمهور گفت: حق فعالیت هسته ای و غنی سازی از حقوق مسلم و قطعی هر ملت و حق روشن و آشکاری است و آنچه اهمیت دارد، تصریح به این حق است که یک دستاورد سیاسی برای مردم است.

غنی‌سازی از حقوق مسلم و قطعی هر ملت است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، دکتر روحانی در ابتدای این جلسه، ضمن بزرگداشت هفته بسیج، این هفته را فرصت و مناسبتی برای شناخت فرهنگ و تفکر بسیجی و تعمیم آن در جامعه دانست و گفت: بسیج و بسیجی بودن مفاهیمی محدود به زمان، نگرش و سلیقه خاص سیاسی نیست و هر مسلمان و ایرانی که به تقدم منافع و مصالح ملی، بر منافع و مصالح فردی و گروهی بیندیشد، بسیجی است.

رییس جمهور با بیان اینکه بسیجی بودن بیش و پیش از آنکه مرتبه ای رسمی، اداری و سازمانی باشد، مرتبه ای عرفانی، ایمانی و اخلاقی است، افزود: هنگامی که امام(ره) آرزو می کنند«ای کاش یک بسیجی بودم» و رهبر معظم انقلاب انسانِ تراز مکتب را در همه زمینه ها بسیجی معرفی می کنند، معلوم می شود که باید مقام بسیجی را فراتر از تقسیم بندی ها و تمایزهای سیاسی و اداری تعریف کنیم.
روحانی در ادامه با اشاره به اینکه شأن و مقام بسیجی را نباید به رقابت ها، منازعه ها و مداخله های سیاسی و مادی تنزل داد، تصریح کرد: بسیجی کسی است که دنبال هیچ نفع شخصی نیست تا برای به دست آوردن آن، اصول و آرمان های دینی و ملی خود را زیر پا نهد و برای خود به هیچ داشته و سرمایه ای قائل نیست تا نگران از دست دادن آن باشد.
رییس جمهور خاطرنشان کرد: بسیج چپ و راست نداشته و مقید به جناح بندی های رایج سیاسی نیست؛ اگر بسیجی فراجناحی نباشد، باید در تعلق خود به تفکر و فرهنگ بسیجی تجدید نظر کند.
دکتر روحانی ادامه داد: بسیج به تعبیر امام خمینی (ره) بر پایه ارتش ۲۰ میلیونی شکل گرفت؛ یعنی هر ایرانی می تواند یک بسیجی باشد و هر بسیجی یک ایرانی و یک مسلمان است.
رییس جمهور با یادآوری اینکه بسیج و بسیجی آیینه دار فرهنگ ایثار،عشق و شهادت هستند، افزود: بسیج یعنی نخواستن برای خود و توانستن برای رشد و توسعه کشور.
روحانی هیات مذاکره کننده هسته ای را بسیجی دانست و گفت: برای عبور از پیچ تاریخی و حل مشکلات کشور نیازمند تفکر بسیجی هستیم؛ در گام اول مذاکرات اخیر، قدم مطمئن، مهم و خوبی در ذوب شدن یخ ها و شکل گیری اعتماد برداشته شده و حقوق هسته ای مردم و غنی سازی مورد تصریح قرار گرفته است.
رییس جمهور تصریح کرد: البته حق فعالیت هسته ای و غنی سازی از حقوق مسلم وقطعی هر ملت و حق روشن و آشکاری است و آنچه اهمیت دارد، تصریح به این حق است که یک دستاورد سیاسی برای مردم است.
رییس جمهور همچنین هدایت و حمایت های مقام معظم رهبری از تلاش های دیپلماتیک دولت و دستاوردهای گروه مذاکره کننده را موجب دلگرمی هر چه بیشتر مسئولان دانست و با تقدیر از آنان گفت: ارشادات رهبر معظم انقلاب همواره راهنمای این دولت بوده و خواهد بود.
دکتر روحانی از ملت بزرگوار ایران که همواره پشتیبان دولت بوده اند و خانواده معظم شهدا به ویژه خانواده شهدای هسته ای کشور که تلاش های دولت را ادامه راه شهدای خود می دانند، تشکر کرد.
در این جلسه همچنین اعضای دولت نیز از اقدامات ارزنده تیم مذاکره کننده،حمایت های مقام معظم رهبری و تدابیر رییس جمهور در این راستا قدردانی کردند.
در ادامه جلسه هیات دولت، گزارش معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور در خصوص «لایحه الحاق مواردی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت»مورد بحث و تصمیم گیری قرار گرفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرط اول رفع تحریم‌ها

شرط اول رفع تحریم‌ها

درباره برجام و چگونگی مواجهه با آن راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده اما نکته اصلی این است که مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها به تصویب رساند و از سوی شورای نگهبان هم مورد تایید قرار گرفته است و نوع مواجهه ما با برجام باید دقیقا منطبق با مفاد قانون تصویب شده از سوی مجلس باشد.

کف مطالبات ایران

کف مطالبات ایران

آمریکا برای بازگشت به برجام باید تمام تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند چرا که بدون لغو تحریم‌ها بازگشت معنایی ندارد، همان‌طور که رهبری تاکید داشتند ابتدا همه تحریم‌ها لغو شده و پس از آن باید خواستار بازگشت به برجام باشند.

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

خود را شیفته مذاکره نشان ندهیم

تجربه گذشته نشان داده هرگاه جمهوری‌ اسلامی ایران در مقابل آمریکا دچار ضعف و تردید شده آنها به بدترین شکل علیه ایران رفتار کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر