jamejamonline
سیاسی دولت کد خبر: ۶۱۸۸۳۶   ۰۳ آذر ۱۳۹۲  |  ۲۰:۵۱

رییس جمهور گفت: حق فعالیت هسته ای و غنی سازی از حقوق مسلم و قطعی هر ملت و حق روشن و آشکاری است و آنچه اهمیت دارد، تصریح به این حق است که یک دستاورد سیاسی برای مردم است.

غنی‌سازی از حقوق مسلم و قطعی هر ملت است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، دکتر روحانی در ابتدای این جلسه، ضمن بزرگداشت هفته بسیج، این هفته را فرصت و مناسبتی برای شناخت فرهنگ و تفکر بسیجی و تعمیم آن در جامعه دانست و گفت: بسیج و بسیجی بودن مفاهیمی محدود به زمان، نگرش و سلیقه خاص سیاسی نیست و هر مسلمان و ایرانی که به تقدم منافع و مصالح ملی، بر منافع و مصالح فردی و گروهی بیندیشد، بسیجی است.

رییس جمهور با بیان اینکه بسیجی بودن بیش و پیش از آنکه مرتبه ای رسمی، اداری و سازمانی باشد، مرتبه ای عرفانی، ایمانی و اخلاقی است، افزود: هنگامی که امام(ره) آرزو می کنند«ای کاش یک بسیجی بودم» و رهبر معظم انقلاب انسانِ تراز مکتب را در همه زمینه ها بسیجی معرفی می کنند، معلوم می شود که باید مقام بسیجی را فراتر از تقسیم بندی ها و تمایزهای سیاسی و اداری تعریف کنیم.
روحانی در ادامه با اشاره به اینکه شأن و مقام بسیجی را نباید به رقابت ها، منازعه ها و مداخله های سیاسی و مادی تنزل داد، تصریح کرد: بسیجی کسی است که دنبال هیچ نفع شخصی نیست تا برای به دست آوردن آن، اصول و آرمان های دینی و ملی خود را زیر پا نهد و برای خود به هیچ داشته و سرمایه ای قائل نیست تا نگران از دست دادن آن باشد.
رییس جمهور خاطرنشان کرد: بسیج چپ و راست نداشته و مقید به جناح بندی های رایج سیاسی نیست؛ اگر بسیجی فراجناحی نباشد، باید در تعلق خود به تفکر و فرهنگ بسیجی تجدید نظر کند.
دکتر روحانی ادامه داد: بسیج به تعبیر امام خمینی (ره) بر پایه ارتش ۲۰ میلیونی شکل گرفت؛ یعنی هر ایرانی می تواند یک بسیجی باشد و هر بسیجی یک ایرانی و یک مسلمان است.
رییس جمهور با یادآوری اینکه بسیج و بسیجی آیینه دار فرهنگ ایثار،عشق و شهادت هستند، افزود: بسیج یعنی نخواستن برای خود و توانستن برای رشد و توسعه کشور.
روحانی هیات مذاکره کننده هسته ای را بسیجی دانست و گفت: برای عبور از پیچ تاریخی و حل مشکلات کشور نیازمند تفکر بسیجی هستیم؛ در گام اول مذاکرات اخیر، قدم مطمئن، مهم و خوبی در ذوب شدن یخ ها و شکل گیری اعتماد برداشته شده و حقوق هسته ای مردم و غنی سازی مورد تصریح قرار گرفته است.
رییس جمهور تصریح کرد: البته حق فعالیت هسته ای و غنی سازی از حقوق مسلم وقطعی هر ملت و حق روشن و آشکاری است و آنچه اهمیت دارد، تصریح به این حق است که یک دستاورد سیاسی برای مردم است.
رییس جمهور همچنین هدایت و حمایت های مقام معظم رهبری از تلاش های دیپلماتیک دولت و دستاوردهای گروه مذاکره کننده را موجب دلگرمی هر چه بیشتر مسئولان دانست و با تقدیر از آنان گفت: ارشادات رهبر معظم انقلاب همواره راهنمای این دولت بوده و خواهد بود.
دکتر روحانی از ملت بزرگوار ایران که همواره پشتیبان دولت بوده اند و خانواده معظم شهدا به ویژه خانواده شهدای هسته ای کشور که تلاش های دولت را ادامه راه شهدای خود می دانند، تشکر کرد.
در این جلسه همچنین اعضای دولت نیز از اقدامات ارزنده تیم مذاکره کننده،حمایت های مقام معظم رهبری و تدابیر رییس جمهور در این راستا قدردانی کردند.
در ادامه جلسه هیات دولت، گزارش معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور در خصوص «لایحه الحاق مواردی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت»مورد بحث و تصمیم گیری قرار گرفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

اختلافات با تعامل قابل حل است

اختلافات با تعامل قابل حل است

قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ ها، تامین‌کننده منافع ملی کشور است. البته باید این را هم در نظر داشته باشیم که منافع ملی کشور زمانی تامین می‌شود که در کشور میان مسؤولان هم‌صدایی و میان مردم وحدت وجود داشته باشد. چرا که یکی از مولفه‌های قدرت و امنیت کشور وحدت کلمه میان مردم و همصدایی مسوولان است.

نباید پیام دوگانگی ارسال کرد

نباید پیام دوگانگی ارسال کرد

با توجه به اظهارنظر اخیر آقای عراقچی، معاون وزیر خارجه کشورمان مبنی بر بررسی پیشنهاد حضور ایران در نشست غیررسمی با حضور آمریکا باید گفت به هیچ‌وجه نباید هیچ‌گونه مذاکره‌ای چه در سطح رسمی و چه در سطح غیررسمی با حضور آمریکا انجام شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر